PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 676
ocen
7,8 10 1 159676
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

OSTRZEŻENIE

ocenił(a) film na 2

Uwaga, ten film jest makabryczny, obrzydliwy, a pokazane rzezie i tortury na Polakach po prostu bestialskie. To najpaskudniejszy film jaki widziałam w życiu - horrory i najbrutalniejsze filmy wojenne zostawia daleko w tyle. Nie jestem wydelikaconą osobą, której przeszkadza w filmie widok krwi. ale tutaj krew tryska, a flaki i kończyny latają. Do tego film jest mega obciążający psychicznie. Wyszłam z niego z traumą i naprawdę odradzam, chyba że ktoś ma stalowe nerwy i torturowanie dorosłych i dzieci na najgorsze możliwe sposoby nie robi na nim wrażenia. Przed tym filmem powinny być ostrzeżenia. To coś naprawdę potwornego.

SylverKa

Niestety ale taka jest nasza historia ,czyżby pani nie wiedziała o czym opowiada ten film.Reżyser i tak przedstawił to w jak najłagodniejszy sposób.

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Przecież tam nie było nawet połowy tortury jakie sprezentowano Polakom na Wołyniu. Gdyby Smarzowski poszedł aż tak daleko to mielibyśmy film z jakiejś rzeźni a nie tak dobrą historię.

SylverKa



362. sposoby UPA na mordowanie Polaków:
http://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Proszę sobie teraz wyobrazić tych, którzy przeżyli te rzezie (to nie była jedna wieś, były ich setki).
To nie jest wymysł reżysera, takie okrucieństwo naprawdę istniało. Kula w łeb to był akt łaski. Chyba w historii ludzkości nie było nic bardziej przerażającego. Chociaż zawsze uważałem pogromy w Rwandzie za coś przerażającego, nie równa się tym. Nie chodzi o masową skalę.

Czytałem wiele o rzezi Wołyńskiej, ale człowiek sobie nie potrafi nawet wyobrazić czegoś takiego.
Dzieci są straszone wymyślonymi potworami, ale najstraszniejsze potwory to są w ludziach. Strach tylko, jak przestaną być skrywane...

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Przykro mi, ale tak wygląda prawda. Bez tych okrutnych scen film fałszowałby historię.

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Idąc na ten film nie wiedziałaś o czym będzie? Nie wiedziałaś czego się spodziewać? Co, myślałaś że to będzie kolejna komedia romantyczna?

ocenił(a) film na 8
SylverKa

Jaka wrażliwa gimbaza

ocenił(a) film na 10
SylverKa

Poszłam na film o rzezi wołyńskiej i się teraz żalisz, że zobaczyłaś....rzeź wołyńską? Na przyszłość celuj raczej w te filmy z Karolikiem lub Adamczykem.

SylverKa

Przecież to od razu było do przewidzenia jakie tam będą sceny, więc nie rozumiem zaskoczenia tymi "flakami i krwią". To tak jakby wybrać się do kina na film o kotach i być potem zdziwionym że w tym filmie występują koty.

ocenił(a) film na 10
SylverKa

I dlatego ocenilaś film na 2 ? A nie wiedzialaś wcześniej o czym jest, czy może myślałaś, że jest to piękna romantyczna historia a rzeź tylko w tle, w ogóle nie ukazana ? Jesteś zniesmaczona, ale przynajmniej wiesz co wyprawiali ludzie z innymi ludźmi 70 lat temu.

ocenił(a) film na 10
SylverKa

Oceniłaś "Listy do M. 2 " na 10, a "Kogel-Mogel" na 4. Nie mam już pytań. Wszystko jasne.

ocenił(a) film na 10
Carlito78

"Wkręceni 1, 2", czy "Wyjazd Integracyjny" pewnie poza skalą na 11...

ocenił(a) film na 6
SylverKa

Obejrz sobie w takim razie Idź i Patrz - najstraszniejszy film o wojnie ever. - to dopiero jest masakra.

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Bo, życie to nie siedzenie na FB i dawanie łapek.To ból, choroby, cierpienie i śmierć.Wrażliwą teraz mamy młodzież.

ocenił(a) film na 8
SylverKa

Ten film to bardzo łagodna wersja tego co tam się działo więc lepiej zamilcz.

ocenił(a) film na 10
SylverKa

Gimbusy powinny mieć zakaz oceniania filmów na tym portalu.

ocenił(a) film na 6
SylverKa

Z tego co mi wiadomo to film nie pokazał nawet połowy tego co się tam działo.

ocenił(a) film na 5
SylverKa

Pochlapano troche keczupem i juz placz, ze brutalny? Tam bylo pieklo a w filmie pokazano jakby to byla zadyma na gminnej potancowce

ocenił(a) film na 9
SylverKa

Mustang z dzikiej doliny ... Piotruś Pan itd, jeżeli lubujesz się w lekkich, miłych i przyjemnych produkcjach bajkowych to po co wybrałaś się na film historyczny ? I jeszcze ta ocena 2 ... w głowie mi się nie mieści jak można być tak ograniczonym. To jak wybrać się do sklepu po buty, wejść do apteki i być oburzonym że tam same lekarstwa a nie najnowsza kolekcja kozaczków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones