PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11752}

Wodny świat

Waterworld
6,8 104 293
oceny
6,8 10 1 104293
5,5 14
ocen krytyków
Wodny świat
powrót do forum filmu Wodny świat

Zanim nadeszły Titaniki i Avatary... :)
Polecam, jeśli ktoś nie widział. Akcja, sensacja, SF, cały świat stworzony od podstaw, włacznie ze zwyczajami, językiem, kulturą, technologią... WARTO!
Daję 9/10 bo to niezwykły film a ocena na FW jest za niska.
Od niedawna cieszę się wersją 1080p - jednak jakość obrazu nie jest taka jak współczesnych produkcji ale da się żyć.

ocenił(a) film na 6
ElRio

Świat stworzony od podstaw? Bez przesady. Ponadto z tego co pamiętam to aktorzy mówili po angielsku, nie posługiwali się żadnym sztucznym narzeczem. Kultura i zwyczaje? W bardzo powierzchownej ( jeżeli w ogóle ) formie. Co do technologii to również nic nowego, bohaterowie korzystali z pozostałości XX wiecznych wynalazków.

ocenił(a) film na 9
TonyMontana_fw

To źle pamiętasz. Obejrzyj jeszcze raz.

ocenił(a) film na 6
ElRio

W którym aspekcie? Całkiem dobrze pamiętam film, proszę podaj konkretne przykłady, bo widocznie nie jestem ich w stanie zauważyć.

ocenił(a) film na 9
TonyMontana_fw

Gadali w innym języku.

ocenił(a) film na 6
ElRio

W której scenie? Te które sobie sprawdziłem ponownie był odtwarzane w języku angielskim.

ocenił(a) film na 9
TonyMontana_fw

np. zaraz na samym początku jak Kevin wynurza się po nurkowaniu i spotyka innego żeglarza co mu ukradł cytryny. Rozmawiają po ichniemu a na dole lecą napisy z tłumaczeniem na angielski.

ocenił(a) film na 6
ElRio

kilka scen z obcym językiem nie znaczy, że na potrzeby filmu został on stworzony "od podstaw" więc ochłoń ziom :)

A muszę przyznać że ilekroć ten film leci w TV to przypomina mi się scena z dzieciństwa, jak jeszcze byłem małym funflem w podstawówce - 1 klasa - i w świetlicy na Polonii 1 (jeszcze większy sentyment:D) oglądałem program o powstającym właśnie "najdroższym filmie na świecie!" lata 90 - to było to! :)

ocenił(a) film na 9
Einshaew

Nie odwracaj kota ogonem ZIOM. Udowodniłem ci że jest opracowany od podstaw nowy język.
Jest? Jest!
Więc do kogo ta mowa?

ocenił(a) film na 6
ElRio

:) widocznie nie zrozumiałeś tego prostego komunikatu więc powtórzę Ci go jeszcze raz - FAKT ze w filmie Wodny Świat było jedynie KILKA SCEN w których bohaterowie wymienili po PARĘ ZDAŃ nie oznacza, że dla potrzeb filmu stworzono CAŁY JĘZYK z nową gramatyką, przypadkami, odmianami etc.

Teraz kminisz czy wytłumaczyć jeszcze prościej?

ocenił(a) film na 9
Einshaew

Ależ stworzono. Właśnie dla potrzeb tych kilku scen.
Najlepszy dowód, ze oglądałeś te sceny. :)


Teraz kminisz czy wytłumaczyć jeszcze prościej, ZIOM?

ocenił(a) film na 6
ElRio

Ok to skoro ten język jest, Twoim zdaniem, to znajdź mi na necie tłumaczenie inwokacji z Pana Tadeusza w tym właśnie języku

ocenił(a) film na 9
Einshaew

Sam se znajdź. Nie jestem twoim służącym, ZIOM.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
ElRio

lecisz na kwejka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
ElRio

Ale Kevin Costner w tych scenach mówił w języku Hindi, a nie w żadnym nowym, stworzonym na potrzeby filmu.

ElRio

Aby opracowano nowy jeżyk, to musiałby on powstać. Kilka zdań to nie "nowy język" to tylko kilka zdań...

ElRio

Żaden język w filmie nie został stworzony od podstaw, twoja "technologia" to amatorskie rozwiązania a zwyczaje pokazane w filmie kończą się na handlu i chowaniu ludzi w żółtej mazi bełkocząc przy tym jakiś dziecinny wierszyk.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones