PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1195}
7,7 24 304
oceny
7,7 10 1 24304
8,0 25
ocen krytyków
Wodzirej
powrót do forum filmu Wodzirej

Danielak

użytkownik usunięty

Drugiego takiego łajdaka w kinie nie pamiętam.Popisowa rola Stuhra-zdaje się,że furtka do kariery. Oglądałam kiedyś 'Bohatera roku'- nie warto.

ocenił(a) film na 9

W poszukiwaniu łajdaka odsyłam do postaci Docenta (Z. Zapasiewicz) z filmu "Barwy ochronne" Zanussiego.

hauser

Oj oj, nie posuwałabym się do nazywania Szelestowskiego łajdakiem. To jest o wieele bardziej złożona postać, wbrew pierwszemu wrażeniu. Ale to już temat na inne forum.

ocenił(a) film na 9
racjo

"Łajdak" Ci sie nie podoba...? ;)
OK, zmienię na cynika, konformistę, intryganta, gbura... Przy całej (zauważalnej) inteligencji tego bohatera, trudno uznać go za postać pozytywną, czy sympatyczną.

hauser

Ja uznaję go za postać pozytywną. :P

ocenił(a) film na 9
racjo

O. A dlaczego...?

hauser

Przykro mi, że teraz nie wypowiem się na ten temat (sesja wisi mi nad głową :( ), ale zachęcam do przeczytania np. eseju o "Barwach ochronnych" w książce "Widziane po latach. Analizy i interpretacje filmu polskiego" (Poznań 2000).
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
hauser

Jak już jesteśmy w temacie największych łajdaków to proponuje Fornalskiego[genialna rola Romka Wilhelmiego] z filmu ,, Zaklęte rewiry ,,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones