PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774}
7,4 10 486
ocen
7,4 10 1 10486
7,8 12
ocen krytyków
Wojaczek
powrót do forum filmu Wojaczek

.

ocenił(a) film na 9

myślę, że film zdecydowanie dla ludzi znających poezje Wojaczka. Nie wiem czy przez moje zafascynowanie nim czy przez dobry scenariusz i świetną rolę Siwczyka film jest genailny!

ocenił(a) film na 8
because

Poeta zagrał poetę i chyba lepszego wyboru nie można było dokonać. Chciałem użyć określenia "lepszego aktora" nie można było wybrać no ale Siwczyk aktorem nie jest. Nie określiłbym filmu genialnym ale muszę przyznać że dawno nie oglądałem tak dobrego filmu biograficznego. Oczywiście nie jest to film stricte od a do z biograficzny, ale właśnie to w tym filmie było świetne. Mnogość interpretacji czyni ten film wielkoformatowym i pozwala dostrzec cząstkę każdego z nas albo przynajmniej częścią mnie. Bo Wojaczek to też wszystkie postaci poboczne które mają wielkie znaczenie w filmie. A to w filmach biograficznych wręcz ewenement. Godny polecenia, szkoda że tak słabo rozpowszechniony.

Dziuchni91

Swoją drogą prosiłbym o kilka ważniejszych utworów tego poety, które są niezbędne do zrozumienia całości filmu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
matyeusz93

Kilka ważniejszych utworów? Wszystkie są ważne, a to, który d l a C i e b i e okaże się ważniejszy zależy tylko od jednej osoby. Zaufaj mi, że znacznie lepiej będzie, jeśli pójdziesz do biblioteki (lub poszukasz w internecie, jeśli uważasz to za wygodniejsze) i zwyczajnie przeczytasz kilka jego wierszy. Spodobają się? Czytaj dalej. Nie spodobają się? Zadaj sobie więc pytanie, po co w takim razie zależy Ci na rozumieniu tego filmu. ;)
Pozdrawiam, R.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones