PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 128 570
ocen
7,5 10 1 128570
7,2 39
ocen krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

Warto!

ocenił(a) film na 8

Momentami dłuży się, jest wręcz przegadany. Jednak mimo wszystko wciąga. Totalnie niedoceniony film. Jake Gyllenhaal gra tak, że od samego początku widz nie lubi głównego bohatera i dalej w czasie filmu uczucie to jest spotęgowane.
Polecam zdecydowanie!

PS. Gyllenhaal wygląda tak źle specjalnie do tej roli czy schudł tak do jakiegoś innego filmu?

ocenił(a) film na 8
seqs

Świetny komentarz, czuję to samo po tym filmie. Niedoceniony, choć naprawdę dobry. I tez zastanawiałam się ze znajomymi "co się stało Jake'owi". Godny polecenia filmik :)

seqs

Jake Gyllenhaal rzeczywiście świetnie wypadł w roli człowieka,który w jakiś szczególny dla siebie sposób próbuje dokonać zmian w swoim dotychczasowym życiu...
Aż dziwi brak nominacji do Oscara.

użytkownik usunięty
elase

obejrze skoro taki dobry jak kazdy mowi.

ocenił(a) film na 7
seqs

Schudl 10 kg do tej roli. Na poczatku film mnie nie wciagnal, ale lubie tego aktora i wiedzialam ze pod koniec nie bede zawiedziona. Jake zagral rewelacyjnie, wzbudzil we mnie negatywne emocje, pewnie gdybym go spotkala na zywo to bym mu w pysk strzelila , ale o to chodzilo. Z drugiej strony nie ma podazy bez popytu i na odwrot, gdyby ludzie nie chcieli tego ogladac to taki przykladowy Jake nie musialby tego robic. Kazdy kij ma dwa konce...

ocenił(a) film na 6
seqs

Ja tam czułem do niego sympatię.

ocenił(a) film na 7
seqs

Racja początek się ciągnie ale później rozkręca się naprawdę wciąga

ocenił(a) film na 7
seqs

Powiem Ci że ja mam zupełnie inne uczucia do filmowego bohatera. Fakt że przez cały film z uśmiechem na twarzy powtarzałem ale świr, wariat itp. Ale też byłem lekko o niego zaniepokojony. To znaczy nie chciałem żeby został zatrzymany przez policję, aresztowany i powiedzmy wsadzony do więzienia za dążenie do pokazania każdego zdarzenia jak najdokładniej, tak blisko jak się tylko da i najlepiej drastycznie żeby przyciągnąć widzów. Trochę mu może kibicowałem. Nic na to nie poradzę że lubię takich świrów.

ocenił(a) film na 8
joker895

Zgadza się. Jake dał popis. A świry w kinie są najlepsze. Też kibicowałem głownemu bohaterowi-tak jak kibicowałem Jokerowi na Mrocznym rycerzu,Tonemu Montanie,Alonzo Harrisowi na dniu próby itd. Z takimi postaciami kino jest ciekawsze i to w głównej mierze dzięki nim,stawka w filmie jest tak wysoka

ocenił(a) film na 9
joker895

Ja czułem od samego początku odrazę do niego, ale nie tylko. W zasadzie to do całego systemu i ogólnie do świata, który uwielbia krwawe i niepokojące niusy. Nie bałem się o głównego bohatera, ponieważ od początku wyczułem o co chodzi i wiedziałem, że dopnie celu. A tak wracając do mediów, to mocno się zastanawiam, czy media są takie, ponieważ społeczeństwo chce co che, czy może odwrotnie (taka trochę teoria spiskowa), to właśnie media narzucają pewien trend, styl życia i konieczność bycia poinformowanym o każdym źle na tym świecie.

ocenił(a) film na 8
joker895

Świr-nie świr..Film dał ZARYS jakim sposobem można się w Ameryce dostać na szczyt! I tuzowie finansjery i polityki-NIE TAKIE RZECZY MAJĄ NA SWYCH RĘKACH!Film jest świetny!Kołysze oceną widza jak aptekarska waga!Bo na czym polega wina głównego bohatera?Na tym,że beznamiętnie planuje zdarzenia KTÓRE I TAK BY SIĘ WYDARZYŁY-mówię o akcji policji w barze..Czy jeśliby od razu ujawnił policji n-ry samochodu i sprawców-akcja policji przebiegłaby dużo inaczej?Nie sądzę..On planował co i kiedy się ma wydarzyć-bo tylko on to miał prawo nakręcić!Pada słowo.."etycznie"..Na słowo etyka i moralność,czy superczyste sumienie-nie ma miejsca w gronie wielkich graczy,lub takich którzy do wielkości dążą! Dlatego możliwe są kariery "od pucybuta do milionera"!Dochodzi jeszcze ..popyt na takie media!Nie miał skrupułów,jednak na początku-błaga o uczciwą pracę!I jak się okazuje-na świństwach-można zarobić dużo więcej!Taki to jest świat!

użytkownik usunięty
seqs

"Totalnie niedoceniony film" - Jak to niedoceniony? Wszędzie ma wysokie noty, krytycy bardzo wysoko go oceniają, więc o co chodzi? Nie ma Oscara, to niedoceniony? :)

film jest porywający,jake wspaniale zagrał swoją postać.nie mogłam się nadziwić łatwości,z jaką zmienił się z drania,który bez skrupułów skazał swojego asystenta na śmierć.a taki z niego milutki chłopak.

Wera_135

No cóż asystent też nie był zbyt inteligentny. Dał się rolować od samego początku. Sam Louis, zresztą, do osiągnięcia swojego celu, właśnie takich ludzi potrzebował - bardzo dosadnie podkreśla to ostatnia scena z wozami. Dziwne jest, że Louis początkowo, w oczach widza, uchodzi za niedorajdę, a jego obraz zdecydowanie zmienia się podczas, prawie, dwu godzinnego seansu...

ocenił(a) film na 8
seqs

Przegadany? Nie zauważyłam. Każda kwestia ważna, każde zdanie Lou miało głęboki sens. Idealna nowomowa. Sukces, motywacja, wszystko zależy od ciebie - nigdy tego nie słyszeliście od przełożonych? Kwintesencja dzisiejszego człowieka sukcesu typu celebryta, polityk, dziennikarz.
"Będę musiał ukarać cię fizycznie".

ocenił(a) film na 9
d_nika

Dokładnie. Każde zdanie przemyślane. Tak wygląda dzisiejszy świat nie tylko mediów, ale każdy biznes opiera się na wykorzystywaniu "pracownika", "wspólnika" czy "stażysty". Jak zwał tak zwał, ale film bardzo prawdziwy.

ocenił(a) film na 6
majkalipcowa

Prawdziwy? Dla mnie stronniczy i pociągnięty do przesady. Współczesność nie jest tak zła jak stara się sugerować ten film

ocenił(a) film na 9
bibbobibowski

Widocznie masz szczęście trafiać na porządnych ludzi.

ocenił(a) film na 7
bibbobibowski

...jednak jest,tylko nasza świadomość nie zdaje sobie z tego sprawy lub może nie chcemy widzieć pewnych rzeczy...Powinno się dostrzegać pewne sprawy,fakty i nie nazywać tego pesymizmem tylko realizmem.To stan faktu,pełnej świadomości.

ocenił(a) film na 6
Tamilina

Chyba ten film to była właśnie, taka karykatura świata jaką pokazują media, kolekcja okropieństw i zanik wartości. To było irytujące do oglądania, nie z samego bólu powinno się robić filmy.

bibbobibowski

Dla mnie film świetnie oddaje warunki panujące w obecnych korporacjach. Piękne mowy, ładne ubranka, darmowe staże i wyzysk ponad miarę. Zamiast bicza mamy współczesne dobra, których posiadanie warunkuje o naszym być albo nie być dla reszty tego snobistycznego świata.

ocenił(a) film na 9
seqs

Zgadza się, film zupełnie niezrozumiale niedoceniony. Szkoda.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Swietny ciekawy długi film!!! Jake wymiata jako psychol plus ciekawa fabuła,naprawde polecam ++ zakonczenie jakie lubie(klimat) 8!

ocenił(a) film na 10
seqs

Nie jest przegadany. Każdy dialog, słowo ma jakąś wartość. I można posłuchać świetnego Jake'a

ocenił(a) film na 8
seqs

i takie jest też moje zdanie. Film na 8,5/10 niewiele brakło aby był prawdziwą rewelacją.

ocenił(a) film na 7
seqs

Ja to myślałem (spodziewałem się), że to będzie coś w rodzaju, że on będzie nagrywał dla samego siebie jakieś akcje policji, aż zacznie trafiać na ciemne interesy, przekręty policjantów i wpakuje się w jakieś bagno przez to i w ogóle że będzie grał takiego dobrego bohatera, obnażającego pracę policji i ich interwencje, ale mimo mojego nastawienia film zaskoczył mnie pozytywnie.

ocenił(a) film na 10
seqs

rewelacyjny!! ten jego "profesjonalizm" w pracy... i sceny wyścigów - jakbym tam była! no i z happy endem :)

ocenił(a) film na 9
seqs

Jake oczywiście genialny, ale film wcale nie jest przegadany. Wciąga od samego początku.

ocenił(a) film na 8
chemas

Mocny...

ocenił(a) film na 9
andpol

i to bardzo ....

ocenił(a) film na 8
seqs

Gyllenhall trzyma ten film, jego bohater wypowiada kwestie prosto z podrecznika marketingu, a tak naprawde nie rozmawia z ludzmi. Tragedia to dla niego kolejny news. Swietny film, klimat nocnych wypraw w pogoni za goracym tematem dla stacji tv.
Na plus lekko zapomniana Russo kobieta ktora ma wspolna ceche z Nocnym Lowca, podniecaja ja slupki ogladalnosci, z fascynacja patrzy na ciala lezace w kaluzach krwi, moze nawet lubi ten widok?
Niedoceniony obraz, zobaczylem go calkiem przypadkiem.

użytkownik usunięty
seqs

Przyznam że wolę ciekawe dialogi niż nadmiar rozpierduchy.

ocenił(a) film na 9
seqs

co Wy ludzie z tymi dłużyznami? musi być akcja za akcją jak w transformersach, żeby nie było dłużyzn i przegadania?

ocenił(a) film na 10
seqs

Super film

ocenił(a) film na 10
seqs

Uwielbiam tego aktora, potrafi się odnaleźć w wielu rolach.

Nie wiem czemu, ale pomyślałem sobie o starej grze GTA IV. Chciałbym by Niko i Roman mieli taką firmę zamiast taksówek. Roman miałby co nagrywać podczas misji Niko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones