PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201190}
6,6 140 976
ocen
6,6 10 1 140976
6,3 37
ocen krytyków
Wonder Woman
powrót do forum filmu Wonder Woman

Lewacy będą wniebowzięci. Okazuje się, że połowa starożytnych Amazonek to były Afroamerykanki. A na froncie zachodnim I wojny światowej mamy sympatycznego Turka (w końcu islam to religia pokoju) i biednego Indianina, który musi dorabiać na przemycie. Ale film niezły 6/10.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

A to Turcja nie brała udziału w I WŚ?
Indianin, jako obywatel USA także miał prawo być na froncie, tak samo Kanadyjczycy brali udział w walkach.

Czarne Amazonki, Chm... No cóż, dobrze że nie było karlicy.

ocenił(a) film na 5
descolada

Brała, ale po stronie Niemiec, więc dlaczego Turek pomaga Jankesowi?
Kanadyjczycy byli i są brytyjskimi poddanymi. Indianie dostali obywatelstwo dopiero po I wojnie światowej, choć wykorzystywano ich jako szyfrantów.
To straszna dyskryminacja. Dlaczego tam nie było Chinek, Latynosek i Eskimosek?

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

Przeciez to tylko taka konwencja. Turek w pewnej scenie (szofer) zostal wlasnie zaprezentowany jako idiota, wiec nie wiem gdzie tu sie wychwala islam:D A dlaczego Turek nie moglby byc po tej drugiej stronie? Pilsudski tez byl po stronie panstw centralnych dluuugi czas:D Polowa Amazonek na pewno w filmie nie byla czarna.
Szukasz guza :D

ocenił(a) film na 10
Qjaf

Jemu nie wytłumaczysz

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Zauwazylem:)

ocenił(a) film na 5
Qjaf

Raczej jako spryciarz, który celowo udaje głupiego, żeby uśpić czujność wartownika. Wtedy nie istniało jeszcze państwo polskie. Tak dla ścisłości. Ale istniało Imperium Osmańskie, które w tym czasie mordowało miliony chrześcijańskich Ormian. To podaj wyliczenie procentowe geniuszu. Na oko było ich całkiem sporo. Chrzanić multikulti i lewactwo.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

Nie slyszales o ludziach, ktorzy reprezentuja obce interesy? Tym bardziej, ze owczesne wladze wmanewrowaly Turcje w te wojne? W filmie jest 1918 r. i wlasciwie trudno okreslic czy to wiosna czy jesien. Tak czy siak panstwa centralne byly wowczas na wyczerpaniu. Co maja do tego w ogole Ormianie? Szukasz prawdy historycznej w adaptacji komiksu? :D Duzo gadasz o lewactwie. Czyzbys byl fanem Michalkiewicza albo Korwina? Rozumiem, ze podzielasz ich zdanie na temat przedwrzesniowej polityki? No to nie ma pola do dyskusji.

W swiecie WW byly czarne amazonki. Nie czytales komiksu, nie znasz swiata DC i postrzegasz swiat stereotypowo. Nie mam nic do dodania.

ocenił(a) film na 5
Qjaf

Wolałem inne komiksy. Te mnie nie wciągnęły. Po prostu nie lubię, gdy przedstawiają Turka jako fajnego gościa podczas, gdy jego rodacy popełnili wielkie zbrodnie. Ale pewnie producenci chcieli podlizać się Turasom, którzy najeżdżają teraz Europę Zachodnią. Korwina nie lubię, bo ciągle pieprzy głupoty o ochronie emerytur esbeków i surowym karaniu za program 500+. Ale Michalkiewicza szanuję za to, że przynajmniej ma odwagę mówić, że Wałęsa był kapusiem Bolkiem.

theodorebagwell3

Zdjęcie z Belgii jest z listopada 1918 r. - koniec wojny. Przygotowania WW nie wiadomo ile zabrały czasu, ale wydaje się, że to było tuż przed tym. Wobec powyższego postawa Turka absolutnie nie dziwi (jego państwo wtedy leżało i kwiczało). Amazonki były również czarnoskóre. Poza tym do diabła ciężkiego to jest komiks!

ocenił(a) film na 5
Valerie83

"Amazonki były również czarnoskóre". Nie wydaje mi się. Czarnoskóre amazonki wymyślili chciwi producenci, którzy chcieli zarobić. W przeciwnym razie rasistowscy czarnoskórzy mieszkający w amerykańskich gettach nie poszliby do kin.

ocenił(a) film na 10
theodorebagwell3

Aha bo Amazonki to jakaś rasa jest?

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Na terenach, które według greckiej mitologii zamieszkiwały starożytne Amazonki raczej nie było wtedy czarnoskórych. Czyli to kolejny wymysł szaleńców wielbiących ubogacanie przez imigrantów.

ocenił(a) film na 10
theodorebagwell3

Ja pierd olę, przecież to jest na podstawie komiksu i tam może być wszystko

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Według szpiegów najlepsze kłamstwo to takie, w którym jest odrobina prawdy. A ja lubię, gdy w filmach S-F jest odrobina realizmu. Wtedy przyjemniej się to ogląda.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

Ja to widzę tak, że gdy Amazonki żyły jeszcze wśród ludzi to wtedy się z nimi "pomieszały," zwłaszcza gdy były w niewoli przez pewien czas. Potem Zeus im stworzył wyspę i tam się one wszystkie osiedliły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones