PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819}
7,1 323
oceny
7,1 10 1 323
Wonderland
powrót do forum filmu Wonderland

Mały wielki film.

ocenił(a) film na 10

Bardzo piękny film, oglądam go ostatnio w kółko, kończę i zaczynam od nowa.
Pierwsze oglądanie było ciężkie, nie mogłam odróżnić bohaterów, wszystkie angielskie twarze zlewały mi się i nie mogłam powiązać wątków. Ale od drugiego razu było OK.
Pokochałam członków tej rodziny, chociaż przeraża mnie matka - świetna jest scena, w której szczeka ona jak pies, bo sama jest jak zły pies. Zastanawiam się, czemu jest tak zgorzkniała, co spowodowało taki smutek i niechęć do męża, boję się, żeby kiedyś nie być podobną do niej.
Bohaterowie są ciągle w drodze, coś jak sztafeta, jeden dochodzi do celu, i wędrówkę podejmuje inny. Spieszą się ciągle dokądś, czegoś szukają. To jak droga życia, jakieś zagubienie w kolorowych światłach ciągle tętniącego miasta. A temu poszukiwaniu towarzyszy piękna muzyka Nymana, świetnie zgrana z obrazem, wyrażająca emocje wewnętrzne bohaterów. Zapadające sceny, jak wesołe miasteczko, sztuczne ognie, twarze ludzi na ulicy, na meczu, twarze ludzi czekających na wyniki loterii, smutnych, marzących o wygranej, która może odmienić ich życie - czy na pewno? I scena, w której ojciec tańczy z sąsiadką, tak niedużo potrzeba, żeby przeżyć chwilę szczęscia.
Bardzo głęboki obraz współczesnych mieszkańców miast, ich życia, pustki, fałszywych marzeń o szczęściu.
I trzy siostry, z których najbardziej lubię delikatną i miłą Nadię, i małe szczęście, które każda z nich znajduje wbrew wszystkiemu.
Mądry, dobry film, który przypomina o tym, co naprawdę w życiu się liczy.

mona_4

Obejrzałem wczoraj. Zgadzam się ze wszystkim.

andrew_26

cholera,gdzie?!

użytkownik usunięty
mona_4

Mona, skąd Ty masz ten film?! Próbuję go zdobyć od lat! Błagam, podziel się nim! :-)

ocenił(a) film na 10

Film kupiłam kiedyś dawno na płycie chyba w Saturnie. Dawno go nie oglądałam, ale lubię myśleć, że go mam. :)
Trzeba rozejrzeć się za płytą.

użytkownik usunięty
mona_4

Płyta nie do zdobycia w sklepach, dlatego liczę na współpracę. :-)

użytkownik usunięty
mona_4

Kupiłem na Allgro, właśnie obejrzałem, gdyby Czechow żył, byłby autorem scenariusza do tego filmu. Wspaniałe kino.
PS Muzyka Nymana zdumiewająca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones