PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732200}
6,9 1 461
ocen
6,9 10 1 1461
Woodlawn
powrót do forum filmu Woodlawn

Jak większość filmów na faktach lecz powiązania do religii mi osobiście nie podobają się

matas2222

Napisz od razu, że religia ci się nie podoba.
Jeżeli to fakty z jego życia, to mieli wyciąć, bo jakiemuś ateiście grzdyl skacze?

baraqs

Baraqs.
1. W jaki sposób zdołałeś określić, że użytkownik Matas2222 jest ateistą?
2. Religia może się nie podobać i nic w tym dziwnego.
3. XXI w. jest dość specyficzny, więc niektóre tematy w filmach mogą być mocno podkoloryzowane, nawet (a raczej, przede wszystkim) jeśli jest to film dotyczący życiorysu danej osoby.

Osobiście filmu raczej nie obejrzę, bo po opisie sądzę, że to kolejny film o biednym czarnoskórym pod jarzmem złego, białego człowieka.
Uprzedzenia rasowe są, były i najpewniej (niestety) będą- ze strony każdej rasy.

matas2222

Tu nie było żadnego nawiązania do religii.
Tu bylo przesiakniecie Jezusem Chrystusem...bez Niego nie byłoby tej historii pełnej wspaniałych cudów. Czas nauczyć się odróżniać Boga od religii.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
andreos_7

o jakiego konkretnie Boga ci chodzi?
na świecie jest około 3000 różnych religi i większości z nich Bóg postrzegany jest inaczej.

Także sprecyzuj o którego ci chodzi i od razu powiedz dlaczego to właśnie ten a nie 2999 innych jest tym prawidłowym wyborem.
Pozdrawiam

BartasBartas

Jeśli czytałbyś uważnie, to wiedziałbyś o Kim mówię. Przecież wyraźnie napisałem o Jezusie Chrystusie. A Ty pytasz o jakiego Boga mi chodzi? Jest tylko jeden Prawdziwy Bóg, reszta została wymyślona na potrzeby różnych religii. Proponuję Ci zbadać historię osobę Jezusa Chrystusa, zacznij od Ewangelii; przeczytaj sobie powoli wszystkie. Potem czytaj do końca cały Nowy Testament, a zobaczysz, dlaczego to Jezus Chrystus a nie ktoś inny. A potem zawołaj z głębi serca do Niego, a doświadczysz cudu, bo On żyje i odpowiada w sposób niezwykły. Osobiście tego doświadczyłem już ponad 25 lat temu. Bóg Cię kocha, dlatego posłął swojego Syna, żeby nas zbawił. Twój wybór, czy przyjmiesz tę darmową ofertę. Nie musisz nic robić, poza uwierzxeniem w Niego i w to, co zrobił dla Ciebie . A wziął na seibie każdy Twój grzech, każdą niemoc. Dopóki żyjesz, oferta jest aktualna. Jezus Chrystus zmienił moje życie i dał mi pewność życia wiecznego. Choć kiedyś w Niego nie wierzyłem a nawet się śmiałem z wiary, z Boga , z Biblii...Byłem głupi. Ale On mnie nie skreślił..On rozumie nasze watpliwości, i daje nam szanse..jednak ostateczna decyzja należy do nas, bo dał nam równiez wolną wolę.Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 4
andreos_7

Nie no ja rozumiem że wiara jest błogosławieństwem i absolutnie nie mam zamiaru się sprzeczać w tej materii. Niepodważalnie jest to piękna rzecz, która czyni cuda. Ciekawi mnie tylko skąd pomysł że to akurat Twoja wiara jest TĄ prawdziwą a reszta została wymyślona na potrzeby różnych religii.
Zgłębiłeś Stary i Nowy Testament ale czy zgłębiłeś inne księgi innych religii że twierdzisz że Ty masz rację a Oni są w błędzie? Czy twoja wiara jest świadomym wyborem? Czy zapoznałeś się z przynajmniej kilkomu innymi największymi dziełami leżącymi u podstaw innych religii? .... Czy po prostu twoja wiara jest uwarunkowana miejscem urodzenia?
Uważasz że gdybyś się urodził w innej cześci globu to również Chrześcijaństwo byłoby twoją drogą? Śmiem wątpić.

BartasBartas

Witaj, dziękuję za bardzo rzeczowe pytania i postaram Ci się na nie odpowiedzieć. Zacznę od tego, że oczywiście jestem przekonany, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą wiarą,ale nie w formie religii lecz relacji. Inaczej mówiąc chrześcijaństwo nie jest w swej istocie religią lecz osobistą relacją człowieka z Bogiem przez Jezusa Chrystusa. Czyli nie religia lecz wiara w Jezusa Chrystusa. Mogę to później rozwinąc jeśli zechcesz.
Oczywiście zgłębiłem całą Biblię i nadal to robię od 25 lat. Jestem też osobą, która lubi dużo wiedzieć i rozszerzać horyzonty, dlatego badałem takze różne religie , jak islam, hinduizm, buddyzm i mniejsze. Czytałem( choc nie cały) koran i rożne inne księgi różnych religii.
Sednem jest tutaj porównanie Osoby Jezusa Chrystusa do innych tzw.założycieli religii. I wniosek jest jeden. JEZUS CHRYSTUS JEST WYJĄTKOWY. Dlaczego?
Otóż tak naprawdę tylko On wskazując na siebie , dawał do zrozumienia ,że jest Bogiem, Tylko On pokonał śmierć zmartwychwstając...I właśnie zmartwychwstanie Jezusa jest tu czynnikiem decydującym , bo nawet sama Biblia mówi, że jeśli Jezus by nie zmartwychwstał to cała nasza wiara byłaby daremna.
Był taki moment w moim życiu, że uwierzyłem , że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, gdy zawołąłem do Niego z głębi serca a On dokonał cudu we mnie i w moim życiu.
Odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące miejsca urodzenia. Cóż...urodiłem się w Polsce i zrobiono ze mnie tradycyjnego rzymskokatolika. W wieku jednak 22 lat nawróciłem się całym sercem do Jezusa Chrystusa i stałem się chrzescijaninem. Zacząłęm czytać Biblię. Pod wpływem czytania Biblii, przestałem być katolikiem, stałem się chrzesćijaninem ewangelicznym(potocznie dla rozróżznienia zwanym protestantem) Znam bardzo wiele świadectw ludzi, którzy urodzili się w krajach muzułmanskich, buddyjskich czy hinduistycznych, a dziś sa chrześcijanami. Oczywiście miejsce urodzenia ma swoje uwarunkowania, ale to nie znaczy,że tak ma być do śmierci, stąd tak wiele osób w różnych krajach świata nawraca się na chrześcijaństwo nawiązując osobistą więź z Jezusem Chrystusem.
Odpowiedziałem Ci w wielkim skrócie. Temat jest do rozwinięcia, jeśli zechcesz. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
andreos_7

Nie trzeba rozwijać, ponieważ znalazłem miejsce, w którym nie znajdziemy porozumienia i jest to nie do przeskoczenia.
Biblia to jest legenda - to nie jest historia, są tu wplecione elementy historyczne ale absolutnie nie ma mowy o tym że są to fakty historyczne. Równie dobrze może to być czysty wymysł a"la saga władca pierścieni, który przez lata urósł do rangi Pisma Świętego. A na tym opierasz wszystkie różnice i wszystkie rzeczy, które jak ty to mówisz są "sednem"

BartasBartas

Też tak kiedyś myślałem, więc Cię rozumiem. Nie jest możliwe uznać wiarygodności Biblii bądąc martwym duchowo lub nie badając dokładnie wszystkich aspektów dotyczących jej treści i historii. Tak więc dla mnie Biblia kiedyś była tym samym, czym dziś jest dla Ciebie. Ale to się zmieniło. I dziękuję za to Bogu w Jezusie Chrystusie, że wyrwał mnie z tej nieświadomosci i niewiedzy. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones