PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296270}

Wpadka

Knocked Up
6,1 98 845
ocen
6,1 10 1 98845
6,7 20
ocen krytyków
Wpadka
powrót do forum filmu Wpadka

Znakomitość

ocenił(a) film na 9

Znakomity film.
Pod grubaśnymi żartami Apatow opowiada nam mądrą historię o facecie, który musi w końcu wydorośleć i stawić czoła "igraszkom losu".
Heigl gra tutaj dobrze zapowiadającą się prezenterkę E!. Z okazji awansu udaje się na imprezę, gdzie poznaje Bena (Rogen) - wiecznego obiboka nie rozstającego się z fają wodną i lumpowatymi kolegami. Przelotna znajomość okazuje się brzemienna w skutki. Czy dwoje totalnie niedobranych ludzi może być parą i dobrymi rodzicami?

Jak zwykle w takim przypadku mamy do czynienia z typowymi wątpliwościami: czy dla dziecka warto poświęcić karierę, jak w końcu spoważnieć i jednocześnie nie rezygnować z marzeń etc.

Film trzyma się dzięki bezpretensjonalności oraz dobremu aktorstwu (szczególnie Heigl). Niby sztampa, ale wyjątkowo ujmująca. Tak jak w przypadku swego poprzedniego przeboju o 40-letniej dziewicy Apatow, nawet gdy posiłkuje się humorem niższych lotów, potrafi zachować wyjątkową wstrzemięźliwość.

Nie zawiodłem się. Teraz czekam na "Superbad"!

ocenił(a) film na 10
Muszynski

Znakomita recenzja. Ująłeś wszystko, co zachwyciło mnie w tym filmie. :D

Muszynski

Superbad nie był reżyserowany przez Apatowa, może miec inny klimat... ale większośc ekipy bez zmian a Apatow pelnil nadzor producencki, więc zapowiada się że bedzie równie świeży jak Wpadka! :)

ocenił(a) film na 10
nika_gda

Superbad JEST świeży. :) Zakręcony film z zakręconym humorem, pewnie nie każdemu się spodoba, nie każdy złapie bardzo specyficzny klimat. Z drgueij strony, taki głupawkowy klimat jest bardzo zaraźliwy, nietrudno zarazić się śmiechem.

ocenił(a) film na 9
Muszynski

nie wiem co może być wspaniałego w filmie który opowiada o durnej historyjce , Owszem takie rzeczy się zdarzają , ale kobieta taka jak Katherine Heigl nie pójdzie do łóżka z tym "lumpem" nawet po pijaku , są lepsze i bardziej wartościowe komedie chociażby "Zdążyć przed północą" - tyle że to klasyk komedii sensacyjnej , ale przewyższa filmy typu wpadka o lata świetlne

ocenił(a) film na 7
Muszynski

Warto zauważyć, że komedie tych twórców są zawsze podobne, czyli niby sprośne i głupie, ale skrywają sporo mądrości i dlatego z "American Pie'ami" nie wolno ich mylić.
Większość, jeśli nie każda wyszła też w wersji reżyserskiej, więc przestałem chodzić do kina na nie, tylko czekam na wersje "unrated".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones