PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88984}

Wschód słońca

Sunrise: A Song of Two Humans
7,8 4 027
ocen
7,8 10 1 4027
8,2 18
ocen krytyków
Wschód słońca
powrót do forum filmu Wschód słońca

Jak myślicie czy Coppola inspirował się Wschodem słońca? W Godfatherze II mamy scenę na łódce z Fredro (Wszyscy wiemy jaka to scena). Czy ta scena nie była przypadkiem ukłonem w stronę arcy dzieła Murnau?

ocenił(a) film na 5
sysunia22

Nie skojarzyłem tej sceny akurat z "Ojcem Chrzestnym", ale było kilka sławnych morderstw na łódkach w historii kina ;) Pogoń za prosiakiem przywiodła mi na myśl, z kolei... "Uniwersytet Potworny".

ocenił(a) film na 10
Ultor

:D Oj dałeś tylko 5? Można wiedzieć dlaczego?

ocenił(a) film na 5
sysunia22

Nie podeszło mi takie kino. Murnau kapitalnie przekazał emocje bohaterów praktycznie bez słów, ale czasami z aż za wielką przesadą. Nie podobały mi się też ckliwe momenty w mieście. Czasami odczuwałem przez nie nudę. Jeżeli wiesz o co mi chodzi i masz jakiś jego film do polecenia to Twoja rekomendacja jest mile widziana :3

ocenił(a) film na 7
Ultor

Odpowiem po latach, ale dziś właśnie film obejrzałem film i dokładnie odniosłem takie samo wrażenie co do środka filmu, te wszystkie manicury, tańce, świnki w wesołym miasteczku, czasami uciekałem myślami gdzie indziej, bo trwało to za długo. Ja jednak daję filmowi 7, bo sam początek i koniec to 9/10 moim zdaniem. Jeśli ten film trwałby 20min mniej dałbym i 8.

ocenił(a) film na 8
sysunia22

Coppola wybrał Wschód słońca jako jeden ze swoich 10 ulubionych filmów w głosowaniu Sight & Sound. Mimo wszystko byłbym ostrożny w posuwaniu się aż tak daleko w doszukiwaniu się inspiracji:)

ocenił(a) film na 8
sysunia22

Prędzej Stevens w "Miejscu pod słońcem" inspirował się Murnauem. Motyw z łódką bardzo podobny.

ocenił(a) film na 9
kaioken26

Oj tak też mi się skojarzył z tym filmem.

ocenił(a) film na 9
sysunia22

Zapewne tak, ale to normalne. Intertekstualność kina to rzecz powszechna u wielkich twórców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones