PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9171}

Wschodzące słońce

Rising Sun
6,7 10 313
ocen
6,7 10 1 10313
6,7 3
oceny krytyków
Wschodzące słońce
powrót do forum filmu Wschodzące słońce

Ekranizacja powieści Michaela Crichtona pozbawiona jest przenikliwości, drapieżności i wyraźnego drugiego dna, jakie miała książka. Philip Kaufman zredukował antyglobalistyczną i antyjapońską wymowę powieści do zaledwie kulturalnych nieporozumień i z całego filmu uczynił przede wszystkim kryminał, zniekształcając kilka znaczących elementów (Wesley Snipes?!), jak i samą wymowę. Film stara się więc bronić samą intrygą, ale czasami skutecznie przeszkadza mu w tym bijąca po oczach łopatologia, którą scenarzysta nie tylko nas potraktował jak idiotów, ale także swoich bohaterów.

ocenił(a) film na 9
eon_blue

człowieku to jest film z 1993 co ty od niego chcesz wtedy były inne kryteria i techniki robienia filmów, w filmie jest wiele śmiesznych tekstów gra aktorska jest na najwyższym ówczesnym poziomie

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Pomijając już fakt użycia jednego słowa w jednym zdaniu trzykrotnie (drobnostką przy tym wydaje się zaczęcie go z małej litery i pozbawienie kropki na końcu), a także uznanie za co najmniej leciwego obrazu z 1993 roku, od kiedy to gra aktorska w nowych filmach bije na głowę tę w starszych? Zaiste ciekawa opinia.

ocenił(a) film na 9
dentryt

Oj tam czepiasz się szczegółów gdy to pisałem byłem po browarku. Daj żyć ludziom. :)

tomucho77

''jest na najwyższym ówczesnym poziomie''

że niby w ''tamtych czasach'' gra była gorsza niż dziś???

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Przeczytaj powyższy post ^ ^ ^

ocenił(a) film na 7
eon_blue

Nie każda adaptacja musi być kalką książki... Film ma dużo zalet - obsada, gra aktorska, ciekawa fabuła i wartka akcja - wszystko, co powinna mieć produkcja należąca do tego gatunku. Książki nie czytałem, ale zdobyłem i kiedyś zabiorę się za lekturę. Może wtedy nieco inaczej spojrzę na film, ale tak jak napisałem niczego mu nie brakuje.

baron666

Oglądam film zaraz po przeczytaniu książki i jest TROCHE słabo. Nie powiedziałbym też, że gra aktorska jest dobra - jest słaba, szczególnie jak na taką obsadę. Zachowanie postaci wyglada sztucznie, może trochę przez pryzmat kinematografii lat 90' ale jak zobaczyłem tego ochroniarza na początku filmu, jak udaje podenerwowanie to aż parsknąłem ze smiechu ;p

ocenił(a) film na 7
Ra_dar

Nie chodziło mi raczej o ochroniarza, tylko o Connery, Snipes'a, Keitel'a czy Tagawę - głównych grajków. Wszyscy spisali się co najmniej przyzwoicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones