PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11789}
7,4 2 344
oceny
7,4 10 1 2344
7,2 4
oceny krytyków
Wspólny pokój
powrót do forum filmu Wspólny pokój

Wspólny pokój to wspólne nieszczęścia. Kółko wzajemnej adoracji, a raczej wzajemnych marzeń i kłamstw. Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one.
Jak zwykle u Hasa: świetnie poprowadzeni aktorzy (pochwalić trzeba zwłaszcza Holoubka i debiutującego tu Maklakiewicza), dobre kadrowanie, muzyka oszczędna (to akurat szkoda), świetne dialogi i psychologia postaci.
Scenariusz bardzo dobry, ale w kilku miejscach średniowiarygodny, naciagany. Zapewne to w wyniku jeszcze małego doświadczenia Hasa, choć na swoim koncie miał już takie perełki jak "Pętla" i "Pożegnania". Obok "Pętli", to chyba jego najbardziej pesymistyczny film. Optymizm ginie w oparach wódki, ludzie ratują się własną fantazją. Bardzo dobry obraz godny polecenia.

ocenił(a) film na 8
Marcineusz_Zet

Właśnie obejrzałem i zgadzam się, oj zgadzam ... Choć pewnie osobiście nie wymieniałbym tu wszystkich elementów filmowych jako walorów, nie z tego względu, że są złe, tylko z tego, że dla mnie filmy Hasa to przede wszystkim treść. Obok "Pętli", "Wspólny pokój" jest filmem niesamowicie mi bliskim właśnie przez to o czym opowiada. Totalne zagubienie bohaterów. Has miał zawsze świetnych aktorów, rewelacyjnie grał światłem i cieniem, ale właśnie to zastanowienie samo w sobie w jego filmach nad ludzkim życiem jest tutaj cudownym spostzreżeniem.

ocenił(a) film na 8
Harry

Dodam jeszcze ten specyficzny stale obecny u niego klimat niezwykłości, nazywam go sobie hasowym oniryzmem. W wyapdku "Wspolnego pokoju" przykladem dobrym bedzie ten zegar, co to dziala tylko po wypowiedzeniu pewnego wierszyka. Uwielbiam takie motywy u Hasa!

ocenił(a) film na 8
Marcineusz_Zet

Taaak. Bo życie jest niezwykłe, magiczne ... Trzeba być tylko dobrym obserwatorem. Has jest świetnym i niesamowicie trafnie nam wszystkie spostrzeżenia serwuje za pomocą filmu.

Marcineusz_Zet

CZas przemija, czas nie stoi, zegar czasu też się boi :)

ocenił(a) film na 9
Marcineusz_Zet

No własnie, gdzie sie podzialy te seriale. W polsce od dawna juz nie kreci siie seriali, tylko opery mydlane!

ocenił(a) film na 8
monisiu

TO NIE JEST ŻADEN SERIAL NA MIŁY BÓG!!! Toż to FILM obyczajowy/psychologiczny jest, dosyć krótki nawet jak na współczesne standardy.

ocenił(a) film na 9
undula

oczywiście, że masz rację - to nie jest serial. Tak to już bywa z tymi wypowiedziami w internecie, ze myśli się co innego, pisze o innego, a ktoś kto czyta moąe to jeszcze inaczej zrozumieć. Przynajmniej ja mam tak często. Dzięki za sprostowanie i pozdrawiam.
ps. jeśli spodobał Ci się Wspólny pokój, to polecam tym razem na pewno serial - Życie Kamila Kuranta.

ocenił(a) film na 8
monisiu

przesadziłam trochę, ale ja chyba za bardzo lubię Hasa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones