PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566444}

Wspomnienie Anny Frank

Mi ricordo Anna Frank
6,2 977
ocen
6,2 10 1 977
Wspomnienie Anny Frank
powrót do forum filmu Wspomnienie Anny Frank

10 !!!

ocenił(a) film na 10

Film śliczny, bardzo poruszający, muzyka przepiękna ! Wszystko jest na swoim miejscu! Brawo!

ocenił(a) film na 6
Alicjafilmweb

6 tylko dlatego ze ta tematyka to moj konik

_ID_

Chyba powstał komiks, jakbyś chciała sie dokonikować:
http://www.hiqqu.xxx/view=10e4a

ocenił(a) film na 6
AmonGoeth

"ujmujace"

ocenił(a) film na 5
Alicjafilmweb

Również bardzo lubię tę tematykę, ale film niezbyt mi się podobał. Dla mnie ocena tego filmu to 5.0 . Film praktycznie nie jest powiązany z pamiętnikiem, tylko na początku jest mała wzmianka o przyjaźni , ukrywaniu się. A reszta filmu? Ciekawi mnie czy to jest fakt czy fikcja filmowa.

ocenił(a) film na 1
bandidas

kompletna fikcja. mnie sie tez film nie podobal

ocenił(a) film na 10
wild_wolf

a dla mnie ten film to arcydzieło, każdy ma najwyraźniej inny gust.

ocenił(a) film na 1
Alicjafilmweb

Film jest tak niesamowicie bzdurny i tandetny że robi się niedobrze. Poczytaj trochę na temat Anne oraz obozów koncentracyjnych to zmienisz o nim zdanie.
Jest kilka momentów które są po prostu przegięte np.to jak pociesza dzieci przed komorą gazową, barak wychodzący na komory oraz w sumie dość "ludzcy" Niemcy. Oglądnęłam, bo Dziennik Anne jest jedną z moich ulubionych książek. Poza tym ona wcale nie była taka kryształowa, wręcz przeciwnie bo np. bardzo pogardzała matką.
Ta dziewczynka nie potrzebuje tego typu laurek - ludzie kochają ją za to jaka była czyli nie świętą, zwykłą młoda osobą która bardzo chciała żyć.
Wkurza też olanie fantastycznych motywów z Oficyny, skasowanie postaci które dla Franków były bardzo ważne.
Myślałam że "Chłopczyk w pasiastej piżamie" to najgorszy film o Holocauście ale Wspomnienie bije go na głowę.

ocenił(a) film na 10
wild_wolf

Film nie musi oddawac tego co ksiazka, nie musze czytac nic o obozach k. bo wystarczajaco o nich wiem. Film to nie tylko zerzniecie ksiazki, ale przede wszystkim gra aktorska, sceneria, muzyka. Mi sie podobal i zdania nie zmienie. Jak napisalam wyzej, kazdy ma inny gust.

ocenił(a) film na 1
Alicjafilmweb

Ale tu nie chodzi o gust tylko o nie bycie ignorantem, a to jest bardzo duża różnica. Film nie jest o wymyślonej postaci tylko o prawdziwej osobie, która od czasów wojny stała się symbolem tego, jak straszny i tragiczny był Holocaust. Myślę że wiele osób się ze mną zgodzi, że wykrzywianie tego strasznego tematu w taki idiotyczny sposób jest nie na miejscu. Oczywiście mamy bajki traktujące o tym temacie - najsłynniejsze, cudowne La Vita è bella, ale to jest całość wymyślona, uświadamiająca poprzez groteskę koszmar Żydów. Nie wiem ile masz lat, ale na pewno troche mniej niż ja, więc zadaj sobie troche trudu i nie bądź takim ignorantem/ignorantką żeby pisać że historia Anne nie musi oddawać tego co książka w tym konkretnym kontekście :)

ocenił(a) film na 10
wild_wolf

ale się uparłam :)

ocenił(a) film na 1
Alicjafilmweb

Chyba powstał komiks, jakbyś chciała więcej poczytać:
http://www.hiqqu.xxx/view=10e4a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones