PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 116
ocen
7,7 10 1 29116
8,0 33
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

ciekawi mnie jak ci aktorzy później wracają do rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
nick111

Chodzi mi o pokazanie zachowania ciała czy mimiki, np. wstręt, pająk, joker w batmanie czy teraz keira w niebezpiecznej metodzie. Ciekaw jestem jak oni uczą się takiej gry, może podpatrują ludzi w szpitalach psychiatrycznych, opowiadajcie co myślicie i co wiecie.pozdro

ocenił(a) film na 8
nick111

podejrzewam, że czytają scenariusz i starają się zrozumieć postać. a to jak im wychodzi zależy już od stopnia empatii i kunsztu aktorskiego

nick111

Po trochu Dziecko Rosemary można za takowy film uznać, w obu jest pokazane psychologiczne studium obłędu głównej bohaterki ;)

nick111

Do tej pory prawdziwym popisem odzwierciedlenia choroby psychicznej był "Lot nad kukułczym gniazdem". Poszukaj, może znajdziesz informacje na temat, jak aktorzy przygotowywali się do ról.
Jeśli chodzi o zaburzenia psychoruchowe, to rolą poprzedniej dekady była kreacja Daniela Day-Lewisa w "Mojej Lewej Stopie". By lepiej się wczuć w rolę, na planie był karmiony przez profesjonalne pielęgniarki.

Odnośnie Keriy: śmiechu warta jest jej gra aktorska.

ocenił(a) film na 10
nick111

-,,Lot nad kukułczym.."
-,,Pająk"
-,,Czarny Łabędź"
- ew. ,,Taksówkarz"
-,,Pi"

ocenił(a) film na 9
shruikan966

,,Lot nad kukułczym.."
-,,Pająk"
-,,Czarny Łabędź"
- ew. ,,Taksówkarz"
-,,Pi

te widziałem

nick111

Może być jeszcze: "Przerwana lekcja muzyki" i ewentualnie "Number 23", "Enen", "K-PAX", i "Wyspa tajemnic". Nie wiem czy jest tam dobra gra aktorska, bo nie bardzo umiem to oceniać, ale Jolie w "Przerwanej..." daje niezły popis :)

ocenił(a) film na 7
quiet

Joker w "The Dark Knight" R.I.P.Heath Ledger,ale on nie wrócił niestety.
12 małp Brad Pitt,Adrien Brody "High School"-jeszcze nie widziałem,ale na trailerze spoko psych.
Robert Carlyle w "Trainspotting" nadawał się do psychiatryka,Spud także ale z litości.
Zach Galifianakis-w każdym filmie LOL
"Antychryst" Triera żona w szczególności.

nick111

Podziemny krąg, czerwony smok, lęk pierwotny.

ocenił(a) film na 9
nick111

Tramwaj zwany pożądaniem 1951 - ciekawostka - Vivien Leigh która gra główną rolę żeńską, naprawdę cierpiała na tą samą chorobę co jej bohaterka - psychozę maniakalno - depresyjną.
American Psycho z Bale'm

ocenił(a) film na 7
asmi_s

a ja sie zastanawiam jak taka osoba chora jak ta co grała w tym filmie by zyła prze kreceniem tego filmu przezpierwsze 20 lat ,nagle dostaje obłędu musiał miec go duzo wczesniej ale sie chamowała czy co

ocenił(a) film na 9
konrii_2

kto wie? chyba tak naprawdę nikt nie wie, jak to jest z początkiem choroby psychicznej. Kiedy następuje moment, że zwykłe dziwactwa, czy smutek itp przeradza się w obłęd...

ocenił(a) film na 9
asmi_s

Hej nie znam tego przypadku z Vivien Leigh ale przecież osoby które są chore psychicznie normalnie pracują i żyją, spełniają swoje role w społeczeństwie, jeżeli nie są to ciężkie przypadki i nie muszą być zamykane w szpitalach. Psychologia rozwineła się na tyle że odpowiednie leki i terapie pozwalają funkcjonować ludziom którzy kilkadziesiąt lat temu byli zamykani w psychiatrykach. Dzięki za informacje własnie o takie postaci mi chodziło w filmach;)

ocenił(a) film na 9
nick111

zawsze do usług :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones