PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9743}

Wszyscy mają się dobrze

Stanno tutti bene
7,6 2 036
ocen
7,6 10 1 2036
Wszyscy mają się dobrze
powrót do forum filmu Wszyscy mają się dobrze

Tornatore ma talent. Każdy jego film dotyka nie tylko jakiejś prawdy o kinie. Ten reżyser ma też rzadki dar pokazania magii X muzy. Jakby od niechcenia nagle wyskakuje z taką sceną, że robię wielkie "oooooo" i wychodzi mu tu tak genialnie prosto, kiedy inni się męczą i aż za bardzo starają. Jego filmów nie wrzucam do ulubionych, ale jego filmy - choć nie nakręcił ich jakoś wyjątkowo dużo -zawsze oglądam z wielką przyjemnością i nie wyobrażam sobie, żeby miało nie być w gronie reżyserów kogoś takiego jak on.

A co my tu mamy? Nostalgiczny obraz o starości, wspomnieniach i współczesnej rodzinie.Teraz już wiem dlaczego starsi ludzie tak chętnie zagadują innych na przystankach :(

dead_bear

==========================SPOILER!!!=================================


Aha, zastanawiam się nad interpretacją scen, kiedy Matteo dzwoni do syna i zawsze wtedy zatrzymują się ludzie. Czy jest to związane z tym, że tam gdzie jest jego syn nie ma czasu? Myślę, że musi mieć to bezpośredni związek z tym, co się stało z jego synem.

ocenił(a) film na 8
dead_bear

Jak dzwonisz, nie zwracasz uwagi na to, co się dzieje wokół ciebie. Szczególnie, gdy dzwonisz do kogoś, z kim tak bardzo pożądasz kontaktu, i skupiasz się tylko na tym. Niezależnie, co wokół ciebie jest. Nawet jeśli jest to tak niespotykane jak tłum stojący w miejscu. Dosyć proste.

Lepiej wyjaśnij mi, czym był balon porywający dzieci na plaży.

_Garret_Reza_

Nie do końca mnie to nie przekonuje. Z tym jego synem to było coś tragicznego, prawda (mam dziurę w pamięci)? To czarne coś, to dla mnie był strach o dzieci, irracjonalna obawa, że coś im się może stać, że się je straci. A na pewno, że choćby nie wiem jak się je chroniło, one i tak kiedyś odejdą od rodziców.

ocenił(a) film na 8
dead_bear

Takie wytłumaczenie mi wystarcza.:)

dead_bear

Mnie się zdaje - na co powyższy post mnie naprowadził, że ten balon to mógł być taki parasol ochronny, jaki rodzice roztwierają nad dziećmi, rodzaj ochronnej kopuły. Z czasem wyszło na to, że zamiast je ochronić oddaliła dzieci od rodziców.

ocenił(a) film na 8
Vettii

Roztwierają?

Ewiatko

Roztwierają.

ocenił(a) film na 8
Vettii

To gwara poznanska. Jakos czytaloby sie ciut przyjemniej: otwieraja :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones