PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847062}

Wszyscy za jednego

Flukten over grensen
6,3 474
oceny
6,3 10 1 474
Wszyscy za jednego
powrót do forum filmu Wszyscy za jednego

I też do Szwecji. Z różnych regionów świata, gdzie nienawiść, chciwość i głupota rozpala kolejne wojny. Pierwszy przykład, który się od razu nasuwa to Syria ale to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie dzieci nie mogą czuć się bezpiecznie. Dlatego bardzo dobrze, że powstają takie filmy. Dzieciom trzeba przedstawiać trudne tematy, rozmawiać o nich i oczywiście tłumaczyć. Przede wszystkim to, że dzielenie ludzi jest złem, tworzenie sztucznych "wrogów" dla celów politycznych jest złem, że warto najpierw kogoś poznać zanim się uwierzy w propagandę. W filmie bardzo subtelnie ale też trafnie pokazano to na przykładzie brata Gerdy. Ale to też po prostu historia o przyjaźni, odwadze i jakby nie patrzeć przygodzie. Dzieciaki świetnie grają

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Film obejrzałem parę dni po wybuchu Wojny Na Ukrainie...Cóż powiedzieć,Pani psycholog nie mogę, tylko mizantropia mi zastała,ech...

Agatonik

Ale dziś każdy dzieli- z jednej strony straszą migrantami i gejami, a z drugiej 500 plusiakami, faszystami i nierobami. Dziś polityka to nie głosowanie za czymś tylko przeciw komuś.
Psychologia trochę wymknęła się z ram quasi medycznych i zrobiła się nauką, to ona teraz nam kreśli postawy i narzuca wszelką "poprawność polityczną", to ona stworzyła pojęcie płci jako konstruktu społecznego.
Lewa strona teraz tworzy nowy podział , jedzący mięso i nie jedzący. Jedno to mizoginistyczni faszyści spod znaku alfa, a drudzy to wrażliwi i uświadomieni erudyci.
To wszystko kreśli nam nowy podział, gdzie za chwilę wrogiem może być tzw. "homofob" czy nie wegetarianin.
Dzieciom trzeba przedstawiać trudne tematy - dobre zdanie ale ma Pani dzieci?

ocenił(a) film na 8
sycyl

Mam dzieci. I rozmawiam i tłumaczę. Daliśmy się podzielić i to bardzo niedobrze. Psychologia nie narzuca podziałów i "poprawności politycznej". Psychologia tłumaczy mechanizmy - dlaczego im ulegamy, pokazuje ich konsekwencje. Gdyby w szkole zamiast religii od tylu lat była psychologia, społeczeństwo miałoby większą świadomość technik manipulacyjnych, które są na nim stosowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones