PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876866}
6,3 8 536
ocen
6,3 10 1 8536
6,7 35
ocen krytyków
Wszystkie nasze strachy
powrót do forum filmu Wszystkie nasze strachy

Strachy na Lachy

ocenił(a) film na 6

Wszystkie nasze strachy - to kolejny przykład zawodu ze strony filmu polskiego. Nie lubię filmów bez narracji lecz bazujących na aluzyjności w traktowaniu tematu. Nie do każdego aluzje trafiają. Wrzuca się widza w głębinę czyjejś historii i oczekuje, że z wypłynięciem na powierzchnię ów widz jakoś sobie poradzi. Dobrze, że z twórczością Rycharskiego wcześniej się zetknąłem bo gdybym polegał wyłącznie na obrazie filmowym, to nie bardzo bym wiedział o co dokładnie temu artyście chodzi poza oczywistym gnębieniem osób LGBT i niemożności zaakceptowania ich przez kościół. Znamy te problemy aż nadto dobrze z realiów w których przychodzi nam żyć. O wiele ciekawiej poruszają się w tematyce LGBT twôrcy Hiacynta, który to film serdecznie ci polecam, bo bardziej mnie zaciekawił i poruszył.

ocenił(a) film na 8
andulu_2

A mi odwrotnie. Hiacynt był nierówny - w aspekcie filmu sensacyjnego był słabiutki, lepiej sobie radził w warstwie psychologicznej. Strachy były dobre bo bez upiększeń i pokazywały realny dramat ludzi ze wsi i małych miasteczek a Ci naprawdę mają przerąbane.Ja nie rozumiem jak można należeć do np. kościoła katolickiego,który jest jaki jest i na dodatek być osobą, której kościół nie chce(oficjalnie bo w swych szeregach większość to homoseksualiści).Strachy pokazują trochę z innej perspektywy ten sam problem. Mi się podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones