PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741141}

Wszystkie stare noże

All the Old Knives
5,8 4 381
ocen
5,8 10 1 4381
Wszystkie stare noże
powrót do forum filmu Wszystkie stare noże

..przypomniały mi się słowa Harry'ego Michaelsona, głównego bohatera książki Matthew Wodring Stovera pt. "Bohaterowie umierają":
"Spaliłbym cały cały świat abyś tylko Ty mogła żyć..". Powiem szczerze, że zakończenie filmu mnie rozwaliło..I smutne, i straszne, i niejednoznaczne, pokazujące czym może być miłość totalna, nie znająca granic i nie oglądająca się na ofiary. I film do prawie godziny ciągnie się z mozołem, choć czujemy, że ta historia ma drugie dno. Mi podobało się to przejście w tonacji, z obrazu, który oglądasz niemal z obojętnością, po rzecz, która angażuje się Twoje emocje na pełnym obrotach. Po co my sami byśmy zrobili na miejscu bohatera tej opowieści? Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć. Domyśliłem się kto stał za tym wszystkim, jednak nie domyśliłem się powodów. A powody te to prawdziwy dylemat moralny, który odsłania drugie, naprawdę dobre oblicze tego filmu.
Ode mnie 7,5/10. Myślałem, że w znudzeniu dokończę żywota przy tym filmie, jednak bardzo się myliłem. Warto obejrzeć go do końca...

ocenił(a) film na 7
Anonimus_Perfidius

Podzielam tę opinię,film moim zdaniem dobry. Przeglądałem niektóre wpisy filmłebowiczów i opinie typu: nudny za długi itd. spowodowały że długo zwlekałem z jego obejrzeniem.Oglądając współczesne produkcje europejskie i amerykańskie,(pomijając te mniej znane kinematografie świata, które się jakoś starają)odnoszę wrażenie że twórcy ze starego i nowego świata jakoś poszli na skróty i nie bardzo przykładają się do kręcenia.Mają ułatwione zadanie bo współczesny "socjalnetłorkowy"widz wychowany jest na innym przekazie, no ale cóż takie czasy. Dlatego ale ta bądź co bądź,mainstreamowa produkcja,na szczęście wyróżnia się z pośród innych,podobnych produkcji.Tak na koniec,bardzo spodobały mi się przytoczone słowa z rzeczonej książki.

chimeryk

Jeśli lubisz s-f i fantasy to w rzeczonej książce znajdziesz połączenie obu tych rzeczy. Jest wartka akcja, jest dużo brutalności (już pierwsza scena rozwala..), jest ciekawy "świat", a przede wszystkim masz tu rewelacyjnego głównego bohatera, w którym zło i dobro przeplata się na przemian, a jednak kibicujesz mu całym sercem:) Jeżeli lubisz te gatunki literackie to koniecznie przeczytaj. To jest pierwsza część, ale stanowi ona zamkniętą historię. Podejrzewam, że na fali sukcesu "Bohaterowie Umierają" powstały kolejne części i choć są one niezłe to żadną miarą nie dorównują wspomnianemu pierwowzorowi;)

ocenił(a) film na 7
Anonimus_Perfidius

Tak się akurat składa,że wychowałem się na tej literaturze.Dziękuję za polecenie książki której niestety nie czytałem.

chimeryk

Nie ma sprawy:⁠-⁠)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones