PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119391}
8,1 16 134
oceny
8,1 10 1 16134
8,1 20
ocen krytyków
Wszystko może się przytrafić
powrót do forum filmu Wszystko może się przytrafić

Niesamowity.

ocenił(a) film na 10

Fajny kontrast stworzono: seniorzy (doświadczenie, przemijanie) - 6-latek (poznaje życie). Ciekawy świata chłopiec, otrzymuje rady, wskazówki i odpowiedzi od starszych ludzi, którzy wiele przeżyli w
swoim życiu, a teraz ich czas nieuchronnie dobiega końca. Pytania łatwe, odpowiedzi trudne, sprawiają ból, przywołują przykre wspomnienia. Uroku dodaje też miejsce akcji - park. Chłopiec
styka się z fauną i florą, podziwia je, bada. Muzyka, to kolejna mocna strona filmu. Można nieźle się wzruszyć.

ocenił(a) film na 8
karoman4

Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się obydwiema rękami pod powyższą refleksją. Ten film jeszcze bardziej uświadomił mi jaki potencjał intelektualny drzemie w ludziach starszych, w podeszłym wieku. Którym już bliżej niż dalej do opuszczenia tego łez padołu. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie dialogi młodego bystrego chłopca z ludźmi którzy mają nieprawdopodobny bagaż doświadczeń i głosu których powinno słuchać każde kolejne pokolenie. To prawda, ten film potrafi dogłębnie poruszyć. Mnie osobiście zdruzgotała scena w której starsza pani z trudem powstrzymuje się od płaczu. Uświadomiłem sobie przez to, że ta ławka w parku i jej codzienne wizyty w tym miejscu, to swego rodzaju metafora, bolesna metafora samotności i przemijania. Mimo wszystko, pomimo dużej ilości smutku który ten film ze sobą niesie, jest zdecydowanie godny polecenia i obejrzenia. Też w pewnym sensie dlatego, by móc lepiej zrozumieć starość i to jak wiele niesie za sobą przemyśleń i refleksji (jest też swego rodzaju rachunkiem sumienia całego dobiegającego końca życia).

ocenił(a) film na 10
poland7

Drugą część tego filmu również polecam ''A gdyby tak się stało'' http://www.filmweb.pl/film/A+gdyby+tak+si%C4%99+sta%C5%82o-2007-393993 . Użyto fragmenty z ''Wszystko może się przytrafić'' i większość narzeka, że źle to wyszło. Moim zdaniem ten trik był niezbędny, ale o tym sam się przekonasz, gdy zapoznasz się z filmem. ;-)

ocenił(a) film na 8
karoman4

Myślę, że sięgnę po drugą część tego filmu. Ale boję się rozczarowania, czytałem komentarze i dużo jest takich które zniechęcają (mówiąc, że jak pierwsza część była znakomita, druga okazała się być nieporozumieniem). Niemniej, kiedyś usłyszałem "słuchaj wszystkich, swój rozum miej". Może też dlatego zechcę osobiście przekonać się o tym. Już niejednokrotnie miałem taką sytuację, że przeczytałem pod filmem zniechęcające prognozy, a później zweryfikowałem je zupełnie inaczej, korzystniej. No, ale Ciebie akurat do tego przekonywać nie muszę, bo wiesz jak mało kto ile niektóre opinie znaczą ("Szczęki" i marna ocena 7,0...). Dziękuję za rekomendacje, Twoje zdanie niezwykle cenię i szanuję bezwzględnie, to też po film który podałaś w linku mam zamiar sięgnąć.

ocenił(a) film na 10
poland7

Ja zawsze powtarzam, że każdy ma swój rozum i sam powinien sprawdzić, czy dany film mu się spodoba. Każdy ma inny gust: jeden woli Gośkę, a drugi Zośkę. Także cudzymi opiniami nie należy się sugerować. Można na nie zerknąć, ale nie brać pod uwagę. A film polecam raz jeszcze.
Dziękuję za miłe słowa i polecam się na przyszłość. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones