PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11804}
6,4 126
ocen
6,4 10 1 126
Wszystko powiem Lilce
powrót do forum filmu Wszystko powiem Lilce!

ujmująca historia

ocenił(a) film na 9

...o trojgu rodzeństwa, które w wyniku zawirowań wojennych pozostaje bez opieki rodziców w zrujnowanym warszawskim domu (ojciec zamordowany prawdopod. w Katyniu, matka zaginęła).
Obowiązki opiekuna przejmuje najstarsza Lilka, która troskliwie wychowuje młodszego brata i siostrę, czekając na powrót matki.
Wzruszająca jest więź miedzy dziećmi, które nawzajem troszczą się o siebie (m.in. przez wiele tygodni oszukują opiekę społeczną, ukrywając, że nie mają rodziców w obawie przed możliwością rozdzielenia ich).
Warta uwagi jest postać tytułowej Lilki - dzielnej nastolatki, która nie tylko zapewnia rodzeństwu utrzymanie (ciężko pracuje jako praczka), ale także przygarnia okaleczonego chłopca-sierotę i zapewnia mu dach nad głową.

Film jest niezwykłym obrazem życia i problemów ludzi, którym przyszło stawić czoła smutnej rzeczywistości powojennej. Wrócić do zrujnowanych domów, zmierzyć się ze stratą bliskich i (co najtrudniejsze) podjąć próbę odbudowania swojego zburzonego (w sensie metaforycznym i dosłownym) świata...

Smutny, choć myślę, że mimo wszystko napawający optymizmem obraz.
Nie wydaję mi się jednak, żeby był to film dla młodego widza (choć to dzieci są jego bohaterami).

Bez sztucznej ckliwości. Polecam!

josefa

No nie puściłbym dzieciakowi tego filmu oglądałem chwilę w TV film może i ciekawy ale słowa sukinsyny to chyba nie dla dzieci cóż takie filmy familijne i dla dzieci tylko w Polsce i TVP w USA filmy dla dzieci nie słyszałem jeszcze słowa son of a bitch a to że w filmie grają dzieci to nie znaczy że film musi być dla nich np. film być jak Kazimierz Deyna tam też grały dzieci i jakich używały słów

orzeszekman

Tak czasy, takie realia były

ocenił(a) film na 7
josefa

Uważam że film jest wart obejrzenia ale ze starszym dzieckiem (nie 7-latkiem) choćby po to żeby miało porównanie jak kiedyś się żyło i jak wyglądało dzieciństo tamtych czasów.

josefa

Mała uwaga: ojciec nie zginął w Katyniu tylko został rozstrzelany w jakiejś grupowej egzekucji w 1943 roku. Widać to po treści listy jaką miały dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones