PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645967}

Wszystko stracone

All Is Lost
6,2 10 532
oceny
6,2 10 1 10532
7,4 12
ocen krytyków
Wszystko stracone
powrót do forum filmu Wszystko stracone

Najbardziej irytujący zabieg stylistyczny, to usilne pozbawienie bohatera głosu. Przecież każdy w sytuacji stresowej, tym bardziej ekstremalnej, przeklina. Ba, nierzadko się coś komentuje lub mamrocze pod nosem – i nie trzeba tu być pomylonym. Postać Redforda sprawia wrażenie, jakby była zobowiązania przestrzegać ślubów milczenia...

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

Mnie się to podobało. Tak w opozycji do "Cast Away" i "Come on baby, light my fire" :D

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

zgadzam się, choć mnie bardziej drażniło, że żeglarz na pontonie był cały czas nienagannie ogolony.

pessoaa

Jest tam scena, kiedy bohater się goli; widać golił się codziennie - jak to na ogół robią starsi panowie - więc dlatego był cały czas ogolony.

Minister Zdrowia

Ja się nie zgodzę - to że większość ludzi klnie pod nosem, to nie znaczy że wszyscy. Widać, że gość jest cierpliwy, jest oazą spokoju. W pewnym momencie nawet on nie wytrzymał i krzyknął 'F**K'. Mnie bardziej denerwowało, że sprawiał wrażenie nie do końca sprawnego, ślamazarnego. Ledwo chodził po łodzi, ale 5 razy wypadł do wody w czasie sztormu i zawsze się z łatwością wgramolił na pokład.

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

hej ministrze, gdybyś poznał ludzi morza, to wiedziałbyś, że póki pływa się rekreacyjnie lub zawodowo z innymi, to można być gadułą, ale samotny żeglarz szybko uczy się milczenia ...

ocenił(a) film na 7
bwm

Zależy który. Ja np. lubię pogadać sam do siebie, czy to na morzu czy w górach. ;)


Joshua Slocum bał się że straci głos, gdy nie będzie go używał w czasie samotnego rejsu, więc rozmawiał nawet z Księżycem :)

andre_

Ale Slocum podróżował dookoła świata a nie był rozbitkiem. W przypadku bohatera filmu jakieś przeklinanie czy furia to tylko byłaby niepotrzebna strata energii.

ocenił(a) film na 7
Skaviator

Odniosłem się do słów "samotny żeglarz szybko uczy się milczenia". Nie ma reguły. A trochę wspomnień rozmaitych samotnych żeglarzy przeczytałem. 

ocenił(a) film na 5
Minister Zdrowia

Przeklął i krzyczał parę razy, raz jak stracił wodę słodką w kanistrze i jak go mijał kontenerowiec. To że mało się odzywał mnie nie dziwi, pewnie był za słaby by tracić jeszcze resztkę sił na krzyki i nerwy, poza tym widać że był opanowany. Mnie drażniło, że był takim fajtłapą, jak brał coś do ręki to wydawało się, że zaraz to upuści i mu to utonie w otchłani oceanu. Nie wiem dlaczego w dzień odpalił racę trzymaną w ręce której i tak nie było widać, jak miał race wystrzeliwane i mógł je skierować w lepiej widoczne miejsce.

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

Mnie też to dziwiło i wydawało się nienaturalne, raczej człowiek jak coś mu się nie udaje, a tym bardziej jak ma poważny problem, to sobie ulży i choć zaklnie.

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

To, że Ty albo ktoś kogo znasz tak postępuje, to nie znaczy jeszcze, że jest to właściwość całego rodzaju ludzkiego. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Gaylord_Ravenal

No, być może, być może...jeśli to Ty właśnie masz taki stoicki spokój, to podziwiam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones