PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=366721}

Wszystko w porządku

The Kids Are All Right
6,6 37 532
oceny
6,6 10 1 37532
6,3 16
ocen krytyków
Wszystko w porządku
powrót do forum filmu Wszystko w porządku


Dawno nie byłem na filmie, który uważam za ciekawy i wartościowy, ale z którym
zupełnie się nie zgadzam.

Moim zdaniem na pierwszym planie jest pokazanie dwóch krańcowo odmiennych modeli
życia. Poświęcenie siebie dla rodziny, dla bliskich z nieskrawanym wymaganiem, że
bliscy powinni za to poświęcenie być wdzięczni. Oraz celebracja wolności, życia w
zgodzie z samym sobą, bez wymagań wobec świata, z wielką otwartością i życzliwością
na wszystko i wszystkich.

Odmienność modeli życia jest pokazana ładnie i zgrabnie. Dobrze widać, że każdy wybór
ma swoje konsekwencje. Zawsze coś zyskujemy a coś tracimy.

Ale nagle, mniej więcej w 3/4 filmu ktoś uderza widza obuchem w głowę. Okazuje się, że
jeden z tych modeli (nie będę pisał który - albo napiszę, że ten politycznie mniej
poprawny) jest do niczego. Że ktoś kto ma taki model tak naprawdę skamle do tego
drugiego.

To tak jakby zrobić film o fanatyku PISu i fanatyku PO. Każdy ma rację, każdy ma swoje
przemyślenia, emocje i odczucia. Aż tu nagle fanatyk PISu zmienia front o 100%, staje
pod biurem PO z petycją o przyjęcie. W drzwiach pojawia się zadowolony z siebie
fanatyk PO i mówi: "o nie bratku, takich jak ty to nie przyjmujemy". Koniec filmu.

Mimo wszystko, albo może właśnie dlatego film jest naprawdę interesujący.

Arek
http://pasjavspraca.com/

ocenił(a) film na 9
arrec

Arku, w pierwszej chwili odebrałam tę scenę z 3/4 filmu tak samo jak ty. Ale potem załapałam, że to nie ma znaczenia, że on był mężczyzną. Że to nie jest, wbrew pozorom odwołanie do tradycyjnego modlu rodziny, który wygrywa. To po prostu ukazanie zdrady, problemów, jakie pojawiają się po latach w każdej relacji. Seksualnego znudzenia, poszukiwania nowych bodźców, a zarazem tego, jak ważna jest obólna uwaga i adoracja przez CAŁY CZAS.

Ale zakończenie rzeczywiście smutne - takiej rysy na wzajemny zaufaniu i budowanej przez lata intymności nic już nigdy nie zatrze, a szkoda. Ogółem film bardzo dobrze zrobiony, a relacja dwóch lesbijek pokazana niezwykle autentycznie (wiem o czym pisze ;)

ocenił(a) film na 7
arrec

Film bardzo dobry. W sumie historia uniwersalna. W miejsce lesbijek mogło być wstawione heteroseksualne małżeństwo.
Chodziło Ci o to, że tak jakby Paul się nawrócił i nie został przyjęty do rodziny? Czy chodzi Ci o Jules?
Moim zdaniem dobrze się skończył. Jakby nie patrzeć relacje pomiędzy Nic i Jules się naprawiły i oczyściły.... Nic swoją postawą przyczyniła się do oddalenia Jules i zdrady. Jules od początku wiedziała, że rodzina jest dla niej priorytetem i zdawała sobie sprawę, że robi źle. Cała sytuacja pokazała jej jednak jak szybko może wszystko stracić - nie tylko drugą połówkę, ale i dzieci. Rozumiem każdego bohatera z osobna, samo życie, a my w nim, grzeszni i pogubieni, ze słabościami i wadami.

ocenił(a) film na 9
arrec

ciekawa interpretacja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones