PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614007}

Wulkan

Eldfjall
7,0 608
ocen
7,0 10 1 608
Wulkan
powrót do forum filmu Wulkan

"Wulkany, szczególnie islandzkie, mają to do siebie, że latami potrafią wydawać się martwe, by w końcu zaskoczyć nagłą erupcją, o czym mieliśmy się okazję przekonać choćby w ubiegłym roku. W filmie Rúnara Rúnarssona w podobną cechę wyposażony jest Hannes [...]
który żył z dala od swoich dzieci. Nie dzieliła ich jednak odległość geograficzna, tylko emocjonalna. [...] Dzieci dorosły i opuściły rodzinne gniazdo. Teraz chronią własną latorośl przed nieczułym dziadkiem. Hannesowi zostają tylko dwie wierne towarzyszki – żona i rybacka łajba. Kiedy ta druga niemal idzie na dno, mężczyzna chce poświęcić czas i pieniądze na jej naprawę. Podobnego „zabiegu” nie jest w stanie przeprowadzić na żonie, która rażona wylewem krwi do mózgu, nagle przewraca się na podłogę. Odtąd będzie wegetować pod opieką męża, który pod pretekstem zadośćuczynienia za dotychczasową nieczułość nie odda jej do domu opieki. Na ile jednak Hannes naprawdę się zmienił?[...]"

Opracowanie: Artur Zaborski

http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=5286&ind=page%3d0%26typ%3ddz%26edycja Fest%3d11%26czas%3d15%253a45%26dzien%3d26

margott_em

Po pierwszym spojlerze, postanowiłem nie czytać do końca, ale byłem tak podjarany filmem, że rzuciłem okiem na randomowe słowo w środku Twojego posta i tam następny spojler. Tak się nie robi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones