PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5387}

Wybory

Election
6,3 4 061
ocen
6,3 10 1 4061
7,0 11
ocen krytyków
Wybory
powrót do forum filmu Wybory

miejscami zabawna, ale przede wszystkim (co mnie zaskoczyło) inteligentna komedia! Nie jest to jakieś wybitne dzieło, jednak scenariusz jest tak zręcznie napisany, że nie sposób temu obrazowi odmówić oryginalności. Poza tym całkiem niezła rola Reese Witherspoon...

Albertino

Reese jak zawsze bardzo dobra:) Odpocząłem sobie przy tym filmie:)...8/10

ocenił(a) film na 8
Albertino

Ten film to nie tylko komedia (jak tu napisano) ale tez przestroga przed tym, jak latwo cel moze uswiecac zupelnie nieprzyzwoite srodki. Bohaterka grana przez Witherspoon, znakomicie z reszta, to nieznosnie arogancka i krzykliwa prymuska, dla ktorej nie ma zadnych barier, byle tylko wygrac tytulowe wybory w samorzadzie szkolnym. Jest wprawdzie przy tym inteligentna, lecz zadnej mojej sympatii nie wzbudzila, wrecz przeciwnie.
'Election' ma kapitalnie rozpisane sytuacje i dialogi, w zasadzie nie ma momentu na nude, chyba ze z gory ktos szykuje sie tylko na niewyszukane gagi (ktorych tu nie ma) oraz typowe perypetie nastolatkow rodem z telewizyjnych oper mydlanych. Jest za to blyskotliwa i kasliwa satyra na amerykanski system szkolnictwa i nie tylko. Moj pierwszy seans Alexandra Payne'a uwazam zatem za wyjatkowo udany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones