PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706018}
6,9 10 642
oceny
6,9 10 1 10642
3,6 8
ocen krytyków
Wyklęty
powrót do forum filmu Wyklęty

Film na starcie ma problem gdyż w naszym kraju istnieją środowiska nienawidzące ludzi walczących o wolność z terrorem nazizmu i komunizmu. Oni chcieli by aby film nie powstał albo by pokazał Wyklętych jako ludzi takich o postawie "żołnierzy" z SS czy NKWD przy tym twierdząc, że historia nie jest czarno biała i że tak właśnie musiało być. Ludzi dobrych i bez grzechu w podziemiu nie było. Chyba nikt nie oczekuje, że krytyk filmowy z obozu gazety Wyborczej czy TVN pochwali film jeśli będzie on opowiadał o żołnierzu Wyklętym, który był dobrym człowiekiem. Mimo to trzymam mocno kciuki.

ocenił(a) film na 7
Pomurnik

Jeśli film w końcu powstanie to rozpęta się straszliwa nagonka, przekupieni krytycy będą krzyczeć że film chałowy, Wyborcza i TVN że kłamliwy, będą głosy o korupcji pieniędzy z filmu, że reżyser ma coś na sumieniu, a w ogóle to nie wart oglądania. Tak jak na "Pokłosie" i inne zakłamane, szkodliwe filmidła wysyłano całe klasy małolatów że to niby takie wartościowe i uczące historii naszego narodu dzieła, tak na ten film będzie cichy zakaz dla nauczycieli bod groźbą wywalenia z pracy.

ocenił(a) film na 7
adso41

Już pseudo historycy będą dowodzić niby to kłamstw i przeinaczeń czy też wyolbrzymień w filmie i duża liczba młodych ludzi załapie niestety tą propagandę i będą awantury na filmWebie. Obecne ELYTY wiedzą jak sterować nami.

ocenił(a) film na 7
adso41

Dodam jeszcze że una nie ma prawa się czcić Polskich Bohaterów tylko Holokaust Żydów.

adso41

Mogę się założyć że "Pokłosiu" czy "Idzie" za sam temat dałeś 1. Czym się więc różnisz o nich ?

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Broda

Jak ktoś Ci napluje w twarz to powiesz cham ale za to jak dobrze był ubrany, gajer chyba od Armani, jakie miał fajowe buty i z twarzy taki przemiły gościu, zanim na mnie napluł to się ukłonił - ocena 5 - nie! jak na mnie i moich dziadków plują to daję jak najniższą ocenę.

ocenił(a) film na 7
adso41

Takie "Pokłosia" mają za zadanie nas oczerniać w świecie, wzmagać poczucie winy w młodych ludziach co skutkuje brakiem przywiązania do ojczyzny, mają przenosić powolutku winę z Niemców na na nas itd., itp.

adso41

No to nie rozumiem czemu bronisz tych filmów jak "Wyklęty" czy "Historia Roja" których autorzy zamiast zatrudnić naprawdę dobrych aktorów oraz porządnego scenarzystę by wyszedł dobry film godny swojego tematu dają obsadę niczym z jakieś telenoweli albo rolę kogoś takiego jak Rój dają muzykowi który z aktorstwem nic wspólnego nie ma. Co z tego że w słusznej sprawie jak nawet nie starają się by wyszło to dobrze. To też obraza.

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Broda

Wiem że te filmy wyszły marne, ale zwróć uwagę że nie podjął się ich reżyserowania nikt znaczący, były niedofinansowane i to odgórnie.

adso41

Czy nikt z was nie pomyślał o tym (i proszę bez wyzwisk bo to sobie wystawiacie świafectwo), że ci tzw "wyklęci" robili swoimi działaniami przysługę komunistom. Ci drudzy bowiem mogli zupełnie bezkarnie aresztować tych AK-owców którzy z wyklętymi nie mieli nic wspólnego, katować ich i zamykać w kazamatach. I cała ta czerwona zaraza miała idealny pretekst, żeby coś takiego robić. Ludzie mieli już dosyć wojny i jaka ta Polska by nie była to jednak można było spokojnie maszerować Marszałkowską bez obawy, że trafi się na łapankę. "Wyklęci" doskonale zdawali sobie sprawę, że nie mają kompletnie żadnych szans na wygranie z komuną. Żadnych. Ale i tak robili burdel. Właśnie, burdel, działania, które nie tylko wzmagały terror komunistów ale też i przyczyniały się do mniejszego poczucia bezpieczeństwa Każda walka ma wtedy sens kiedy jest choćby minimalna szansa na wygraną. Tu tej szansy nie było. I mimo, że pośród "wyklętych" nie brakowało prawdziwych patriotów to jednak w ogólnym rozrachunku robili złą robotę.

Nick_filmweb

Mylisz sie jesli mozna bylo chodzic bezpiecznie przeciez nawet za protesty zomo tloklo za to ze ktos mial inne poglady niz uwczesna wladza. A wszyscy ciemni ludzie wiezyli w komuchow gdzie oni zyli jak paczki w masle a na narod mieli wylane bo mysleli ze polacy zawsze bede na skinienie paluszka zsrr. .
P.s. kazdy byl katowany kto mial inne poglady niz komunizm zakladal. .

ocenił(a) film na 10
Nick_filmweb

Idąc twoim tropem myślenia powstania warszawskie też było bezsensowną decyzją bo tylko wzmocniło to terror który niemieccy hitlerowcy i zbrodniarze dirlenwangera już stosowali na bezbronnych mieszkańcach Warszawy. Wracając do tematu Żołnierze Wyklęci tacy jak Witold Pilecki czy Józef Franczak "Lalek" i wielu innych nie mogli sie pogodzić z rzeczywistością sprzedania ich ukochanej Polski (o którą walczyli z okupantem po 1939 będąc w szeregach AK), czerwonej bolszewickiej zarazie dla której służyła władza Ludowego Wojska Polskiego która mordowała, plądrowała, gwałciła wszystko i wszystkich ktorzy byli przeciwko niej. Jak to doskonale pokazuje film. Chodź reżyser Konrad Łęcki i tak złagodził drastyczne metody owej władzy co można dostrzec porównując sobie ten film do "zeznań" świadków wydarzeń, pamiętników żołnierzy i wielu innych ogólnodostępnych dokumentów historycznych. Moja opinia jest to pierwszy na prawdę dobry film o tych czasach po "Hubalu" Bogdana Poręby. Piękne scenerie Lubelszczyzny skąd wywodził się "Lalek" połączone z dramatycznym obrazem Polski ludowej powinny zaciągnąć wszystkich Polaków do kin. To moje zdanie. Pozdrawiam

Nick_filmweb

A jaki mieli wybór? Zobacz co spotkało tych co się po wojnie ujawnili. Mój pradziadek był Akowcem, działał w konspiracji. Zajmował się propagandą i kolportażem na terenie Lwowa,do nikogo nie strzelał. Po wojnie się ujawnił.Aresztowali, dali karę śmierci, zamienili potem na dożywocie, następnie 25 lat. W 56 objęła go amnestia. Po 9 latach w więzieniu( gdzie łamali mu ręce, wyrywali paznokcie, miażdżyli jądra i wiele innych-poczytaj o 49 sposobach tortur stosowanych przez SB/UB) na wolności przeżył 2 lata, jego wycieńczony organizm nie dał rady . To spotkało tych co się nie schowali do lasu. I tu dylemat: lepiej było zginąć od kuli czy od tortur?

ocenił(a) film na 9
BedzieszMoglWyprzedzac

Bardzo dobry przykład. Wielu oponentów teoretyzuje nie znając tamtych realiów i możliwości wyboru. Takie przykłady pozwalają sprowadzić dyskusję na ziemię.

adso41

I to jest zwykłe kłamstwo. Historia ...oja miała patronat zarówno Komorowskiego i Dudy. Budżet jak na film bez spektakularnego CGI, kostiumów, scenografii i wszystkiego tego, co winduje koszty w kosmos, był całkiem dobry. A to, że w filmach robionych na zamówienie władzy lub chwili budżet jest przejadany lub wręcz rozkradany (nie mówię, że w tym konkretnym filmie, ale takie rzeczy zdarzały się, a przemysł filmowy jest dobrą pralnią pieniędzy) to, cytując klasyka - oczywista oczywistość. Tu zabrakło aktorów i scenariusza. I wyszedł wazeliniarski panegiryk dla pokrzepienia serc młodocianych kiboli Legii.

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

Tak krytykujesz a choć grosz dałeś na film ? Poczytaj jak film powstał a później wymagaj Hollywood ...

adso41

Zresztą kto pluje w "Pokłosiu" na twoich dziadków ? Mieszkali w Jedwabne ?

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Broda

Na naszych. Kto za granicą będzie patrzył czy to była jedna wiocha, ogólnie pomyśli o wszystkich Polakach.

użytkownik usunięty
adso41

"Kto za granicą będzie patrzył czy to była jedna wiocha, ogólnie pomyśli o wszystkich Polakach."

Jeśli ma równie "szeroki" światopogląd, co ty, to zapewne tak właśnie pomyśli.

ładnie podsumowane :)

ocenił(a) film na 3

Pięknie

adso41

Owszem, Wyklętym należy się szacunek za to, że nie złożyli broni i walczyli o Polskę, jednak nie wszystkie ich działania były honorowe i często byli zmuszani do robienia rzeczy, które nam się nie mieszczą w pale. Tylko, że historii należy uczyć się z książek i słuchając ludzi, którzy żyli w tych czasach, a nie z piosenek i na stadionach. I tak, ten film będzie propagandą, tylko w drugą stronę.

ocenił(a) film na 6
Kunimichi

A może najpierw zobaczysz film, a później będziesz komentował? Bo ja go widziałem i Wyklęci nie są pokazani w nim tylko z pozytwnej strony.

adso41

Masz jakieś konkretne dane nt. wycieczek szkolnych na "Pokłosie"? Bo już kilka(naście) osób mi o czymś takim pisało, ale nikt żadnego konkretu nie podał...

Sqrchybyk

Nie bylo zadnych wycieczek na Pokłosie, natomiast byly na Wołyń.

acocieto_ok

Serio? Ale to chyba dopiero od liceum?

Sqrchybyk

Nie raczej, na Wołyniu bylem w liceum, jednak gimnazjum rowniez było na filmie.

acocieto_ok

...
To nie jest film dla gimbazy :/

użytkownik usunięty
adso41

Zapomniałeś dodać, że ci pseudokrytycy będą mówili jeszcze, że film stworzył rząd Prawa i Sprawiedliwości po to, by zniszczyć demokrację w Polsce. Dodadzą coś o Macierewiczu, Smoleńsku i że w to wszystko zamieszany jest Donald Trump. GW stać nawet na to, by zaangażować w to jeszcze CIA i UFO.

ocenił(a) film na 7
Pomurnik

Gdyby tacy, jak ty, zamiast ględzić o spiskach i nienawistnikach, wsparliby ten film choćby niewielką wpłatą - jego twórcy nie mieliby problemów ze zdjęciami. Jak widać jednak, nasi "patrioci" wolą wpisać coś na fejsie albo filmwebie, bo to darmowe - a kasę przeznaczyć na kolejne piwko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Gen_Ponury

O - widzę, że kolega nie zauważył, że władza się przez ten czas zmieniła, i że teraz takie komentarze są już "nie na miejscu"... Przeciwnik Wyborczej i TVN tak bardzo walący na obecny rząd? No, to jest ciekawe - i z pewnością wzbudzi wątpliwości u osób, które sądziły, że jego pierwotna wypowiedź była ściśle związana z linią pewnej partii ;-)
Cóż powiedzieć - miło, że pozostajesz przy swoim nawet po tej całej "dobrej zmianie" - i pozwól, że i ja pozostanę. Nadal uważam, że ogólnie to państwo powinno się od nas odczepić i dać nam, obywatelom prawo do samodzielnego przeznaczania kasy tam, gdzie byśmy chcieli - czego skutkiem byłaby właśnie większa kasa płynąca w stronę filmów, szczególnie tych patriotycznych, wyraźnie niedofinansowanych za czasów rządów PO. Niestety, wielu dzisiejszych "patriotów" myśli w ten sposób - nie wspierać państwa, tylko dać mu więcej władzy i kasy, a ono zrobi dobrze - skutki czego widujemy od lat.

ocenił(a) film na 10
CyganFilip

Ależ nic podobnego! Przecież mój komentarz odnosi się właśnie do aktualnego rządu. Ileż to musi się u nas zmienić, żeby nic się nie zmieniło..... Ani to mój rząd, ani mój kraj.... Moja Polska została zamordowana we wrześniu 1939, a ci, którzy uważają, że jej etos kontynuują, to niech ją wskrzeszą..... Obecny rząd popierałem, ale jak zobaczyłem jego nieporadność, to sobie odpuściłem. To jest moja Ojczyzna, która mimo, że ją wtedy w 1939 zamordowano, to nadal żyje w naszej pamięci i w naszych sercach.... Z niecierpliwością czekam na ten film i wiem, że jeszcze muszę trochę poczekać, bo choć jego premiera już w dniu 3 marca, to ja i tak będę musiał poczekać na DVD, bo do kina nie chodzę. To film o tych, którzy wierzyli, że moją Ojczyznę można wskrzesić, ale mylili się i nawet o tym nie wiedzieli..... Cześć i Chwała Bohaterom! Sława!

Gen_Ponury

Jesteś modelowym przykładem osoby biorącej się za kręcenie takich filmów ze znanym skutkiem. Patos, romantyzm... a znajomość historii i rozum niech słodko śpią. "Moja Polska została zamordowana we wrześniu 1939". Naprawdę? Co konkretnie masz na myśli? Zamordowanie Prezydenta Narutowicza? Przewrót majowy? Berezę Kartuską? Wspólne z Hitlerem rozszarpanie Czechosłowacji?

ocenił(a) film na 10
bi_du

Za co się biorę? Jakich filmów? Chyba mnie z kimś pomyliłeś.... Chcesz mnie pouczać o historii, a nie wiesz co się wydarzyło we wrześniu 1939? Odpuść sobie.....

Gen_Ponury

Pytałem czy za taką Polską jakiej "osiągnięcia" wymieniłem rzeczywiście tęsknisz? Mam wrażenie, że to raczej ty pomyliłeś historię z romantycznymi rojeniami.

ocenił(a) film na 10
bi_du

... no tak, ale TAMTA Polska przynajmniej była niepodległa, a jej obywatele na całym świecie traktowani byli z szacunkiem..... Czym jest dzisiejsza Polska? To tylko "kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym" - oto nasza dzisiejsza Ojczyzna. A kim są nasi dzisiejsi współobywatele? No kim? Czy to są ci sami Polacy, którzy 80 lat temu byli szanowanymi we wszystkich krajach świata? Ci sami? No - nie! Więc kim są?

Gen_Ponury

Chyba żartujesz? Ty tak serio? Żydzi to byli w tamtej Polsce. To przecież Żydzi wybrali Narutowicza na prezydenta (był nie nasz więc do odstrzału) . A Piłsudski to był austriacki agent i bla, bla, bla... Wtedy było dokładnie tak samo. Politycy w większości kolaborowali z zaborcami. Dmowski był posłem do rosyjskiej Dumy. Zdejmij klapki z oczu. Niepodległość? W jakim sensie? W tym, że tzw sojusznicy nas wydymali w 1939 a potem zrobili wszystko, żeby w rządzie na uchodźstwie nie było tych, z którymi podpisywali niedotrzymane zobowiązania (i Sikorski z kanapowej partii zostaje premierem). Dziś niepodległa jest tylko Korea Płn. mam wrażenie, że obecnej władzy taka niepodległość i demokracja bardzo by się podobała. O taką niepodległość ci chodzi? Sorry świat się zmienił i do tego co było nie ma już powrotu. A im mniej romantyzmu i teorii spiskowych tym lepiej dla Polski. Żeby Polska była wielka trzeba ją budować a nie lamentować wiecznie o Żydach. Świat nie należy do nieudaczników, wiecznych cierpiętników, zbawców świata, którym wszystko się należy bo są Polakami, Mesjaszem narodów. Dziś do takich należy co najwyżej kolejka po zasiłek.

ocenił(a) film na 1
Gen_Ponury

Towarzyszu Piotrowicz, a wy co tu świrujecie?

ocenił(a) film na 9
bi_du

Od 1989 roku gdy Polska "odzyskała niepodległość" minęło do ostatnich wyborów 26 lat. To znacznie dłużej niż nasi rodacy mieli po zdobyciu niepodległości w 1918 roku. Porównanie efektów międzywojnia i tych 26 lat wypada dla miażdżąco korzystnie dla II RP, oczywiście przy zachowaniu stosownych proporcji. Wystarczy tylko poczytać źródła. Te ostatnie 26 lat to zjazd po równi pochyłej, niestety.

kotek38

Mam tylko nadzieję, że nie masz na myśli wszystkich "efektów". Pozytywów było wiele. Począwszy od zbrojnego uchronienia młodej niepodległości (a przy okazji skubnięcia terytorialnego sąsiadów). Poza tym ujednolicono trzy części kraju, gdzie nawet rozstaw szyn kolejowych był w każdym z dawnych zaborów inny, nie wspominając o prawie. Potem pokonanie hiperinflacji przez reformę Grabskiego, przy olbrzymiej ofiarności obywateli przekazujących złoto dla zabezpieczenia waluty. Wreszcie konstytucja z 1921 r.
Ale później rządy autorytarne, kiedy można było wylądować w odosobnieniu na podstawie decyzji administracyjnej, za samo bycie w opozycji do władzy. Umiejętne kontynuowanie skłócenia z sąsiadami, poza Łotwą i Rumunią. Pewna zależność gospodarcza od Niemiec z powodu Górnego Śląska. Wreszcie pomimo pozornie zabezpieczenia bezpieczeństwa traktatami i sojuszami klęska wrześniowa...

Wychodzi na to, że pokojowe wyjście z Układu Warszawskiego i RWPG, gdzie nie byliśmy nigdy traktowani partnersko, nie jest osiągnięciem. Podobnie jak akces do NATO i Unii. Jak przekształcenia w gospodarce, umożliwiające konkurowanie na rynkach światowych nie tylko ceną produktów. Jak rozwój infrastruktury, w części za unijne środki. Wreszcie wielki rozwój szkolnictwa wyższego, dzięki któremu już nie tylko jednostki dorównują kwalifikacjami "starej" Europie.

Skoro "zjazdem po równi pochyłej" były lata do ostatnich wyborów, to co niby się poprawiło?

ocenił(a) film na 9
bazant57

Oczywiście, że nie wszystko było perfekcyjne w przedwojennej Polsce. I cieszę się, że w jakiejś części się zgadzamy. Jednakże o jakości zmian w Polsce przed ostatnimi wyborami świadczy najlepiej choćby narastający exodus młodych w większości ludzi na Zachód. Nikt nie opuszcza kraju osiągającego sukcesy i nęcącego optymistycznymi perspektywami. Ja akurat byłem wśród tych ludzi i to w kilku krajach. Mnóstwo przegadanych godzin pokazało mi jak strasznych zniszczeń dokonano w myśleniu Polaków. Oni wszyscy wyjechali w przekonaniu, że to POLSKA ich zgnoiła; że to POLSKA odebrała im szanse na godne życie. Nastąpiło więc zniszczenie wartości POLSKOŚCI. To nie ludzie czy partie doprowadziły ich do wyjazdu ale POLSKA - ich ojczyzna. I kiedy przypominam sobie pokazywane czasem na filmach kolejki młodych chłopaków do punktów werbunkowych na wojnę z bolszewikami to nie mogę też zapomnieć, że po porażce w 1939 roku masy innych młodych Polaków rwały przez pół Europy na Zachód aby móc walczyć za Polskę. Co mamy teraz? Po entuzjazmie 1989 roku - masowe emigracje jako ocena własnej ojczyzny. Nie wiem czy ktokolwiek zdoła odbudować szacunek do polskości w stopniu porównywalnym do tego jaki istniał po kampanii wrześniowej. I to jest strata najcięższa bo jak budować silny kraj bez wiary w jego znaczenie?

kotek38

Twoja wypowiedź trochę przypomina konflikt romantyków z pozytywistami. Jednak diagnoza przyczyn wyjazdów nie do końca jest trafna. Poza tym było kilka fal wyjazdów i różne przyczyny. Kiedy po 1989 państwo przestało reglamentować wydawanie paszportów, a równocześnie występowała jeszcze wielka dysproporcja pomiędzy cenami w Polsce, a zarobkami (nawet najpodlejszymi) na Zachodzie, ludzie wyjeżdżali z przyczyn niemal wyłącznie finansowych. Wtedy bardzo zepsuło to opinię o Polakach, bo kojarzyli się tam z ulicznymi pokątnymi handlarzami, pracownikami na czarno wykonującymi najpodlejsze prace, prostytucją i światem przestępczym. Późniejsze fale wyjazdów obejmowały już wykwalifikowanych pracowników, znających języki obce i pracujących legalnie, w ramach limitów. Z tej grupy część już wróciła z zarobionym kapitałem, aby prowadzić działalność w Polsce. Do tego momentu praca za granicą nie miała istotnego wpływu na rynek pracy. No i ostatnia fala wyjazdów, po wejściu do Unii i wprowadzeniu swobody przepływu siły roboczej. Tu nastąpiło zachwianie równowagi w pewnych zawodach, zwłaszcza budowlanych i medycznych. Ale równocześnie coraz więcej miejsc pracy w Polsce było efektem inwestycji zagranicznego kapitału, a zarobki rosły (szybciej niż ceny). Obecnie względnie dobra sytuacja na rynku pracy (spadek bezrobocia, oczywiście nie we wszystkich zawodach i rejonach) też jest efektem wyjazdów do pracy za granicę. Równocześnie do kraju płyną pieniądze zarobione za granicą, co podnosi popyt wewnętrzny i przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości.
Połowę mojego życia stanowią czasu PRL-u, gdzie panowała sytuacja jak w filmie "Kingsajz" Machulskiego. Władza rościła sobie prawo do decydowania o losach obywateli i zawsze uważała, że wie lepiej czego potrzebują. Ale równocześnie gwarantowała pełne zatrudnienie, mieszkanie po krótszym okresie oczekiwania niż teraz spłaca się kredyt, wczasy, świadczenia socjalne, dotowaną żywność, a nawet dentystę w każdej szkole. Za to emigracja była wtedy traktowana jako zdrada, dlatego paszporty leżały w kasie pancernej i były wydawane jedynie na konkretny wyjazd. Wcale nie było oczywiste, że się go dostanie, a przy zwracaniu trzeba było odbyć rozmowę z SB-kiem (głównie na temat tego jak się zachowywali inni rodacy i co o Polsce mówiono). Władza chciała o obywatelach wiedzieć wszystko i nikomu nie ufała. Kiedy byłem na studiach i potem, gdy miałem iść do wojska, to dzielnicowy chodził po sąsiadach i zbierał ich opinie o moim prowadzeniu się. Wiem o przynajmniej dwukrotnym zainteresowaniu się przez SB moją osobą, a byłem zwykłym człowiekiem. Zmiany ustrojowe i gospodarcze zdjęły tą "rodzicielska opiekę" państwa w zamian za wolność osobistą, konieczność troszczenia się o siebie samego i konkurowania z innymi, również za granicą. Zawsze jest coś, za coś. To nie Polska zapomniała o swoich obywatelach, to czasy się zmieniły. Zmienił się też sposób postrzegania swojej przynależności. Nie jesteśmy w plemieniu A, które musi być skonfliktowane z B i C, wiecznie rywalizując o ziemię, wpływy i prestiż. Też trochę bywałem poza Polską i to jest ogólna tendencja. Typ patriotyzmu, o którym wspominasz, funkcjonował w innych czasach, gdy Polski nie było, lub o przywrócenie której konieczna była walka.

kotek38

Jesli chodzi o "jakosc" myslenia, to niestety, ale pelna racja. Polska nie ma inteligencji - niestety. Kiedy rozmawiam z ludzmi z wyzszym wyksztalceniem, to ich naiwnosc i infantylnosc jest tak wielka, ze az czasem siezko uwierzyc, ze ludzie mohga byc tak niesamodzielni w mysleniu i zupelnie nieciekawi poznania innych zrodel wiedzy niz TV, fejsbuk itd.

ocenił(a) film na 9
makarpoland

Ja mam wrażenie, że polska ocalała inteligencja konspiruje gdzieś na marginesie życia społecznego albo udała się na wewnętrzną emigrację. Trudno przecież być sobą gdy normą jest opluwanie wartości, plugawienie i, po prostu, niszczenie polszczyzny, ośmieszanie zwyczajnej uczciwości...
Ostatnio poznałem współczesną definicję uciążliwego sąsiada - to taki, który zwraca uwagę na hałaśliwe zachowanie innych lokatorów. Oto, jak nisko upadliśmy...

ocenił(a) film na 1
kotek38

Panie Kaczyński pan przestanie świrować na filmwebie :) kociak czeka :)

Pomurnik

Żenujące są komentarze osób, które nie widziały, nie słyszały - ale już wiedzą, jaki będzie film, kto go pokocha, kto będzie krytykował, komu będzie przeszkadzał... Weź i zacznij obstawiać wyścigi albo grać w lotka, skoro masz dar wieszczenia.
P.S. Uprzedzając reakcję, zaznaczam - nie jestem członkiem KOD-u, wnukiem żołnierza wermachtu, dzieckiem resortowym a nawet znajomym Piotrowicza. Lubię dobre kino.

ocenił(a) film na 8
dzidablju

Problem w tym, że to nie kwestia "czuja" a obserwacja. Wyjdzie i okaże się kto miał rację.

Pomurnik

Może jakby zatrudnili jakiegoś dobrego reżysera i równie dobrych aktorów to byłoby lepiej ?

Pomurnik

Obecnie wykleci sa zolnierze LWP. Byli to zolnierze, ktory wychodzili z Zsrr liczac na szanse powrotu do Ojczyzny, szanse na walke z Niemcami o wolna Polske. Chcieli pomscic Polakow, ktorych gnebiono w czasie okupacji. Byli tam takze ludzie z AK. LWP zdobywalo Berlin. Nie walczyli o komunizm w Polsce. A dzis traktowani sa jak zdrajcy lub zwyczajni sie o nich milczy... patrzysz tylko ze swojego punktu widzenia. A jak sie czuja potomkowie zolnierzy armii ludowej? Odroznijmy tez lewactwo typu Tvn, Gw itp ktore jest skrajnie liberalne a nie lewicowe. Zolnierze podziemia komunistycznego prowadzili bezsensowna walke. Tych, ktorzy uciekali przed stalinowskim terrorem rozumiem - tych ktorzy strzelali do zwyklych milicjantow itd - NIE. Warto takze pamietac,ze juz po 1956 zolnierze min AK zostali zrehabilitowani.

Pomurnik

Zebrałem ile się da, niestety żyjemy w ciemnogrodzie i nikomu nie chce tu ublizac, ale duża część pytanych czy dadzą 50zl ku czci, pamięci poległych odpowiadała że w co ja wierzę, że te pieniądze pójdą na film, czy nie mam Na co ich wydawać itd.Na chodzenie do kina zazwyczaj mi szkoda, ale w tym wypadku z dumą się do niego wybiorę!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones