PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545390}

Wykluczeni

Svinalängorna
7,2 1 847
ocen
7,2 10 1 1847
Wykluczeni
powrót do forum filmu Wykluczeni

Film opowiada historię emigrantów z Finlandii mieszkających w Szwecji. To często środowiska pijackie i przemocy domowej, tak niestety są Finowie postrzegani przez wielu Skandynawów.

juhamatti

bo tacy bywają, mieszając w szwecji poznałem wielu finów i do kieliszka lepiej z nimi nie siadać ^^ .

ocenił(a) film na 10
Ralph_S_

nie mówiąc o Szwedach...

bezumbezum

Szwedzi nie bez powodu maja systembolagety ale do Finów czy Rosjan jeszcze im daleko .

bezumbezum

Bzdura... Szwedzi mają najmniejszy współczynnik tzw. picia do upica w Europie, natomiast w Finlandii jest jeden z największych. Alkohol jest w Finlandii znacznie większym problemem niż np. w Polsce, natomiast w Szwecji ten problem jest o wiele łagoniejszy niż w Polsce. Finowie piją jak Rosjanie,

juhamatti

Na pewno wiesz co piszesz? :]

bezumbezum

Zresztą Finowie wywodzą sie z Rosji (ludy ugro-finskie rodziny uralskiej).

juhamatti

Finowie zamieszkiwali Ural setki lat przed tym, zanim ktokolwiek pomyślał, że powstanie coś takiego jak Rosja. Z Rosjanami nie mają niemal nic wspólnego. Są ludem ugrofińskim, najbliżej spokrewnionym z Węgrami i Estończykami. Przez długi czas nie mieli własnego państwa - pod panowaniem Szwecji i Rosji byli często uznawani za ludzi drugiej kategorii - może stąd ta trauma?

W każdym razie etnicznie nie mają z Rosjanami nic wspólnego, więc nie mogą ich winić za przekazanie jakichkolwiek genów pijaństwa ;)

Carelia

to że Węgierski jest zaliczany do języków ugrofińskich nie znaczy że są w jakikolwiek sposób spokrewnieni otóż badania DNA wskazują na to iż Węgrzy to jedna z najczystszych nacji Słowiańskich zaraz po nas Polakach. Najwięcej pierwiastka Słowiańskiego mamy my ok 69% następnie Węgrzy.

markin

Skąd masz takie informacje? Węgrzy należą przecież do ludów uralskich, a ich najbliższymi krewnymi są nie Polacy, ale syberyjscy Mansowie i Chantowie. Z tym, że Węgrzy dość wcześnie opuścili Ural (gdzieś w połowie II tysiąclecia p.n.e), dlatego nie można w ich wyglądzie dostrzec cech azjatyckich. Później oczywiście ich geny mieszały się z genami innych ludów, również Słowian, ale nazywanie ich "jedną z najczystszych nacji słowiańskich" jest dalekie od rzeczywistości.

Carelia

czytałem opracowania naukowe na temat Słowian.
Poza tym jeszcze nie należy zapominać o Hunach.

Carelia

Nawet wikipedia która dla mnie jest miernym źródłem informacji podaje haplogrupy R1a1 u Węgrów od 20 do 60%

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones