PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851011}

Wyprawa na Księżyc

Over the Moon
6,0 9 306
ocen
6,0 10 1 9306
5,0 3
oceny krytyków
Wyprawa na Księżyc
powrót do forum filmu Wyprawa na Księżyc

Animacja jest tak prymitywna poza chi i muzyką, że osoba, która dała radę to połączyć powinna dostać Oskara. Postacie są napisane na kolanie, ich motywacja i osobowość zmieniają się z każdą piosenką, czyli co 3 minuty. Dzieci nie zachowują się jak dzieci, a jak celowo przerysowane wyobrażenie dorosłych o dzieciach.

Historia jest dziurawa niczym ser szwajcarski zupełnie nie uwzględniająca ukazywanych przez siebie wydarzeń, a już całkiem wylewając z kąpielą postacie, które sama przedstawia.

Teletubisie miały więcej głębi i pomyślunku. Morał na sam koniec jest dosłownie wypowiedziany, odbierający dziecku szansę nawet na zastanowienie się co właśnie ogląda.

No naprawdę duże pieniądze wyłożone na efekty i montaż, ale czy nie można było wysupłać chociaż minimalnie więcej na spójność historii? Jeśli ktoś chciałby pokazać dzieciom lepiej zrobioną animację to, pod każdym możliwym względem, a uwzględniającym chińską kulturę, która została przystępnie ukazana, niechaj pozostanie przy obecnym na Netflixie The Guardian Brothers, który nawet jeśli nie był tak ładny i Disneyowy, to przynajmniej nie robił z mózgu papki.

Niestety zamiast zobaczyć twarde 3 na całym świecie, wszędzie wkrada się pochwalenie połączenia kultur i pięknego cgi, co jakimś cudem daje 6-7/10.

PS. Reksio miał więcej głębi!

PS2. To jest Zając i królik! Nikt tego nie zauważył w trakcie produkcji?!

PS3. Tak zawsze wyobrażałem sobie karykaturę Disneya stworzoną przez Chińczyków dla kasy, widać udało się.

ocenił(a) film na 8
Sawpel

"Animacja jest tak prymitywna poza chi i muzyką, że osoba, która dała radę to połączyć powinna dostać Oskara."


Muzyka spoko, a animacja oryginalna, ale bardzo mi się podoba

"Postacie są napisane na kolanie, ich motywacja i osobowość zmieniają się z każdą piosenką, czyli co 3 minuty."

Niby gdzie?

"Dzieci nie zachowują się jak dzieci, a jak celowo przerysowane wyobrażenie dorosłych o dzieciach."

Tak, zwłaszcza Chien jest dorosły...

"Historia jest dziurawa niczym ser szwajcarski zupełnie nie uwzględniająca ukazywanych przez siebie wydarzeń, a już całkiem wylewając z kąpielą postacie, które sama przedstawia."

Pod jakim względem?

"Teletubisie miały więcej głębi i pomyślunku."

Bez komentarza

"Morał na sam koniec jest dosłownie wypowiedziany, odbierający dziecku szansę nawet na zastanowienie się co właśnie ogląda."

Morał oryginalny, ale chyba zrozumiały, że z przemijaniem trzeba się pogodzić. Akurat mało które dziecko zwraca uwagę na morał w bajce.

"No naprawdę duże pieniądze wyłożone na efekty i montaż, ale czy nie można było wysupłać chociaż minimalnie więcej na spójność historii? Jeśli ktoś chciałby pokazać dzieciom lepiej zrobioną animację to, pod każdym możliwym względem, a uwzględniającym chińską kulturę, która została przystępnie ukazana, niechaj pozostanie przy obecnym na Netflixie The Guardian Brothers, który nawet jeśli nie był tak ładny i Disneyowy, to przynajmniej nie robił z mózgu papki."

Nie oglądałem, nie wiem

"Niestety zamiast zobaczyć twarde 3 na całym świecie, wszędzie wkrada się pochwalenie połączenia kultur i pięknego cgi, co jakimś cudem daje 6-7/10."
Dla mnie 8/10

"PS. Reksio miał więcej głębi!"
Nie

"PS2. To jest Zając i królik! Nikt tego nie zauważył w trakcie produkcji?!" Mieszanie gatunków xd, ale faktycznie

"PS3. Tak zawsze wyobrażałem sobie karykaturę Disneya stworzoną przez Chińczyków dla kasy, widać udało się." oj tak

Badrek

A ja się z kolegą na górze jak najbardziej zgodzę.

Końcowa relacja pomiędzy rodzeństwem nie ma najmniejszego sensu. Przez cały czas są rozdzieleni, chłopak wkurza dziewczynę, a ta pod koniec nagle stwierdza, że jest dla niej jak brat. Bogini najpierw jest egoistyczna, potem zmienia się na zatroskaną a na końcu miłosierną i to wszystko w 3 minuty. I jeszcze postać zielonego jeża - nic nie wnosi, kolejny irytujący sidekick ale musi być, bo tak.

Nikt nie wspomina dlaczego bogini zostało tak mało czasu do przyzwania swojego ukochanego? Co się stało kiedy się z nim zobaczyła: cofnęła się w czasie czy może była w swojego rodzaju raju gdzie spotkała jego duszę? Dlaczego nie mogła go zabrać ze sobą? Przecież to bogini? Dziury, dziury i jeszcze więcej dziur.

Sawpel

Przez ten wpis niemal nie obejrzałam tej wspaniałej animacji, więc nie dziękuję ;)!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones