PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129269}

Wyprawa w przeszłość

Cesta do pravěku
6,5 290
ocen
6,5 10 1 290
Wyprawa w przeszłość
powrót do forum filmu Wyprawa w przeszłość

Ale najpierw rzućcie okiem na resztę plakatów, bo ustawiony polski jest paskudny... 




"Czterej chłopcy w zwykłej łódce wyruszają w podróż do prehistorii. Wyprawa w pełną tajemnic przeszłość planety przypomina nowatorski podręcznik pełen użytecznych uwag i wniosków prezentowanych w formie zabawy. Zapoznaje widza z prehistorią. Jeden z najciekawszych dziecięcych filmów przygodowych w historii światowej kinematografii. O jego popularności świadczyło wprowadzenie go do amerykańskiej dystrybucji."

Montago

W ogóle uważam, że słynna "Polska szkoła plakatu filmowego" (z czasów, kiedy zagraniczne filmy docierały do nas jeszcze nie w zuniformizowanej, globalnej oprawie marketingowej) - jest mocno przereklamowana.

Film_Polski

Porównując Czeskie plakaty to rzeczywiście nasz wypada zwyczajnie nijako, jednak Czeskie plakaty tego filmu uważam bardziej oddają ducha przygody.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Nasz plakat jest "artystyczny", a tamte inne plakaty chcą jednak bezpośrednio zachęcić do obejrzeniafilmu...  Są w takim dawnym, Verne'owskim, przygodowym stylu  ;) Tak samo jest w przypadku kolejnego filmu tego reżysera, który jutro będzie emitowany w TV...   https://www.filmweb.pl/film/Diabelski+wynalazek-1958-208947

Montago

'' Są w takim dawnym, Verne'owskim, przygodowym stylu ;)'' - Dlatego tak bardzo mi pasują do tego filmu, sam autor był nawet wspominany przez jednego z chłopaków :)

Montago

Jeszce wracając do tematu to właśnie jutro mam zamiar obejrzeć wspominany Diabelski wynalazek cieszę się że chociaż TV Kultura, przypomina klasyki która bywają zapominane.

ocenił(a) film na 7
buterfly

W niedzielę za to Przygody Munchhausena.Ktoś w TVP Kultura umyślił sobie mini przegląd twórczości Karela Zemana,reżysera wielce cenionego za eksperymenty łączenia animacji z filmem aktorskim :)

Matt_King

Właśnie mam zamiar jeszcze te dwie produkcje obejrzeć, o dziwo Filmweb mnie o tym poinformował :) - Już w tym filmie że Zeman miał ogromny talent i pomysłowość skoro już w lata 50 tworzył dzieła które łączyły te dwie techniki.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Wizjoner.Zainspirował wielu innych,o czym można poczytać choćby w angielskiej Wikipedii,bo w polskiej nikt nie raczył mu hasła poświęcić.

Matt_King

Absolutnie można mu tak o nim mówić dzisiaj obejrzałem Diabelski wynalazek, zdecydowanie małe cudo - Same rysunkowe sceny są przecudowne zamek, wulkan a w nim podwodna kraina - Pan Zeman wręcz przeniósł świat wspominanego już prze ze mnie Verne'a co nie nigdy nie było łatwą sprawą a już na pewno w lata 50-tych , co do tego że inspirował innych to wyczytałem że inspirował się nim chociażby Tim Burton i muszę przyznać racje że jest to dość mocno odczuwalne w jego pierwszy produkcjach.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Pythonowskie animacje Gilliama to również jego wpływ

Matt_King

Tym bardziej TVP Kultura ma u mnie wielkiego plusa że mi przybliżyli reżysera i jego dzieła, teraz wiem od kogo tak naprawdę pochodzą ci wspominani :)

ocenił(a) film na 7
buterfly

Ja w sumie też się dokształciłem :D

Matt_King

Ja też nie mniej było zdecydowanie warto :)

ocenił(a) film na 7
buterfly

Na pewno :)

ocenił(a) film na 7
Film_Polski

Jeszcze gdyby plakat był widoczny w całości, to choć trochę by pasował, ale teraz gdy widać tylko wykadrowany zad dinozaura z tytułem filmu to jest całkiem nieczytelne i bardziej odpychające niż zachęcające...
Czasem PRL-owskie plakaty były ciekawe, dowcipne, ale to wyjątki.
Reszta pasuje tylko do galerii historycznej, do muzeum, jako przykład tego, co dawniej powstawało.
Plakaty powinny oczywiście być dołączone do filmu, ale nie jako "główne".
Niestety z automatu każdy polski plakat jest tak ustawiany, chyba że jest kilka polskich, wtedy weryfikator mógł inny wybrać.
Tutaj nie ma innego polskiego, więc nic innego być nie mogło :/

Montago

Witam Montago :) Przepraszam z góry że piszę tu, ale nie mogę jako nowicjusz na FW napisać w prywatnej wiadomości do Ciebie. Polecił mi Ciebie dead_fw bo ponoć jesteś ekspertem w danym gatunku filmowym. Chodzi o film "Future World" z 2018 r. . Czy warto go obejrzeć? Czy jest to naprawdę gniot jak piszą inni użytkownicy? Bardzo bym chciał znać opinie człowieka który lubi ten gatunek filmu. I zależy mi aby się dowiedzieć jeszcze dziś. Przepraszam że przeszkadzam i dziękuję z góry :)

ocenił(a) film na 7
pipired1200

Nie oglądałem tego filmu, ale znajomi których znam i którzy oceniają podobnie jak ja wystawili bardzo słabe oceny - ośmiu 2, trzech 1 i tylko dwoje 4. Więc wygląda to na coś bardzo złego, porównywalne do filmów emitowanych na TV Puls / TV 4. 
Strata czasu. 

Montago

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Więc obejrzę ''Van Helsing'' z 2004 r. , ponieważ nie miałem przyjemności go oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones