PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491155}

Wyrok skazujący

Conviction
7,2 17 488
ocen
7,2 10 1 17488
Wyrok skazujący
powrót do forum filmu Wyrok skazujący

Film bardzo mnie urzekł. Niestety, ale takie rzeczy dzieją się na świecie. Wyobraźcie sobie, że gdyby była kara śmierci w tamtym stanie to ten człowiek już by nie żył. Kto mu odda 18 lat życia? Każdy rząd jest taki sam, nie tylko u nas się źle dzieje. To nie pierwszy film, w którym widzę korupcje, deprawacje oraz niewinnych ludzi, którzy cierpią. Zakręciła mi się łza w oku, gdy zobaczyłem go wychodzącego z więzienia... Miał na prawdę wspaniałą siostrę, która poświęciła swoje życie, żeby go wyciągnąć. Jego siostra oddała mu jego życie :)

użytkownik usunięty
Andurion

dokładnie, mi też się łezka zakręciła.
Takie filmy dają do myślenia. Zawsze narzekamy, a czasem to w porównaniu z problemami innych nasze są niczym.
Są przecież też stany, w których jest kara śmierci. Ileż tam niewinnych ludzi uśmiercono?
Co do tego filmu to jeszcze podobało mi się, że przedstawili głównego bohatera w takim świetle, że wszystkim chyba wydawało się, że on naprawdę zabił, a tu jednak niespodzianka.

ocenił(a) film na 9

Ja osobiście czułem cały czas, że jest niewinny, wierzyłem w to tak jak jego siostra :). Wczułem się bardzo w rolę tej biednej kobiety... Była bardzo dobrym człowiekiem i wierzyła do samego końca - to jest godne uwagi.

ocenił(a) film na 9
Andurion

film pokazuje błędy systemu, wywołane tak naprawdę tylko i wyłącznie przez ludzi. Widzimy działanie jednego człowieka, który poprzez przymus "przeciąga na swoją stronę" kolejne osoby, a każda z nich dokłada się do zniszczenia życia niewinnemu.

Film jest piękny, ostatnie minuty wzruszają, a postawa głównej bohaterki budzi podziw widza. Ale to nie tylko ukazana historia, czyjeś losy, ale tak jak napisano powyżej, sugestia, jak wielu ludziom odebrano życie bez powodu.

ocenił(a) film na 9
idzpofrytki

Ponoć prawo jest dla dobra ludzkości, prawo ma chronić niewinnych ludzi. Dożyliśmy czasów w których pieniądz tak na prawdę jest przyczyną całej tej korupcji, jest to jeden wielki biznes - szukanie kozła ofiarnego żeby ochronić jakiegoś bandziora, który ma smykałkę do interesów. Boli mnie to, na prawdę boli jak widzę tą korupcje i tych wszystkich ludzi na ulicy za oknem, którzy tak na prawdę w głowie mają jedynie pogoń za pieniądzem i zrobią wszystko uwierzcie, żeby zdobyć kase. Ile to człowiek potrafi wyciągnąć wniosków po obejrzeniu jednego filmu to głowa mała :)

ocenił(a) film na 9
Andurion

i skoro "niezawisły" organ sprawiedliwości jest niesprawiedliwy, to co nas chroni?

ocenił(a) film na 9
idzpofrytki

Wszystko sprowadza się do wiary w przyzwoitość ludzi dla ludzi...

ocenił(a) film na 9
Andurion

haha to śmiesznie ;)

ocenił(a) film na 10
Andurion

wiesz że zmarł zaraz po wyjściu z wypadku, tak w necie pisze.

ocenił(a) film na 9
agahub37

Przytocz trochę szerzej owe zdarzenie - trochę czasu minęło odkąd oglądałem ten film i nie kojarzę... Chcesz powiedzieć, że film nie trzyma się faktów?

Andurion

Kenny Waters zmarł sześć miesięcy po uwolnieniu z więzienia w wyniku obrażeń jakich doznał podczas przypadkowego upadku. Zdaje się, że spadł z jakiegoś wysokiego muru.

ocenił(a) film na 9
Rubirosa

Wiem, sprawdziłem to już dawno temu. Dziękuje za chęci.

Andurion

Przepraszam, nie popatrzałam na datę.

ocenił(a) film na 9
Rubirosa

Dla dociekliwych: http://www.innocenceproject.org/Content/Kenny_Waters.php

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones