PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491155}

Wyrok skazujący

Conviction
7,2 17 488
ocen
7,2 10 1 17488
Wyrok skazujący
powrót do forum filmu Wyrok skazujący

Czy ktoś poniósł odpowiedzialność za niesłuszne oskarżenie Kenny'ego i wsadzenie go do więzienia na 18 lat? I cy po wyjściu Kenny dostał jakieś "odszkodowanie" za wyrządzone krzywdy i odebranie mu najlepszych lat życia?

użytkownik usunięty
JustFurious

na końcu filmu są dodatkowe informacje, tak otrzymał odszkodowanie po kilku latach i nie, nikt nie poniósł odpowiedzialności gdyż sprawę uznano za przedawnioną

U mnie jest wyraźnie napisane na napisach na końcu, że wobec tej babki (wrednej starej policjantki, która go aresztowała) zostało wszczęte postępowanie.

użytkownik usunięty
AlexabezKeksa

u mnie jest:
/Betty Anne wygrala znaczne odszkodowanie
/od policji w Ayer
/i bylej policjantki Nancy Taylor.
/Wobec prawa przedawnienia Massachusetts,|/Nancy Taylor uniknela oskarzenia.

Rzeczywiście, zwracam honor! Oglądałam bez napisów, włączyłam raz jeszcze i jest jak byk, że "Nancy Taylor was immune from criminal prosecution". Także akurat słowo-klucz mi umknęło :) Natomiast w oryginale nie widzę wzmianki o odszkodowaniu tylko o porozumieniu/ugodzie, i też nie ma nic o przedawnieniu, ale to akurat może zostało dodane w polskiej wersji albo ktoś to trochę "ubarwił" w napisach. Jeszcze raz zwracam honor :)

Masakra. To jest właśnie największy absurd :/ Niewinny człowiek spędził pół życia w więzieniu, a osoba odpowiedzialna za to (za zniszczenie jemu i jego bliskim życia) się wywinęła...

ocenił(a) film na 7
sylwiawidz

A dodatkowo zmarl po szesciu miesiacach od wyjscia z wiezienia w tak glupi sposob - wracajac do domu postanowil isc na skroty, spadl z murku i sie zabil, o czym w napisach po filmie nie wspomniano, zapewne zeby nie psuc historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones