PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10706}

Wyrzutki

The Outsiders
6,6 4 566
ocen
6,6 10 1 4566
5,8 5
ocen krytyków
Wyrzutki
powrót do forum filmu Wyrzutki

Uwaga na przemoc, członkowie gangu jak nie zaczepiają małych dzieci to wbijają się do kina nie płacąc za bilet, największy kozak w tym filmie nie przetrwa dnia w polskim gimnazjum, postacie wyrzutków przez cały czas wywołują litość, dialogi nierealne, historia tandetna z aspiracjami na sentymentalną, wszystko sztuczne, nieporadne i robione na siłę, twórcy tego bzdetu nie mieli pojęcia za co się biorą. 2/10 bo grał tam typ z karate kid

ocenił(a) film na 9
bugi znawca

Cóż, ja miałem całkowicie przeciwne odczucia.
Film koncentruje się raczej na niesprawiedliwym podziale społecznym, bogatych Socs i biednych Greaserów, wyrzutków. To przeganianie dzieciaków i włamywanie się do kin to po prostu ukazanie ich zaniżonej wartości, życia na krawędzi. Ponyboy wielokrotnie stwierdza, że 'nie ma Socsów', 'nie ma Greaserów', 'są tylko ludzie'.
Ci 'kozacy' jak ich nazwałeś, to też są ludzie, mają swoje życie, swoje relacje, swoje marzenia, są krzywdzeni przez społeczne wytykanie ich statusu.
Nic sztucznego w filmie nie zauważyłem, dialogi jak i gra aktorska są bardzo realistyczne, postacie wyraziste i odmienne, fakt że to były trochę inne czasy (połowa lat 60), inne społeczeństwo, inaczej się też rozmawiało.
Historia ma być sentymentalna, ponieważ to film o przyjaźni, podobnie jak 'Stand by me', 'The Sleepers', czy nawet 'The Hooligans', tak bardzo stanowiące przykład dla dzisiejszej młodzieży.
9/10

Bruce_Lee

Pozytywna odpowiedź. Naprawdę aż się miło czytało. No cóż, przedmówca chyba bazuje na bardziej wulgarnym zachowaniu. Tym bardziej, że można śmiało powiedzieć, że tamto zachowanie z lat 60tych przetarło ślady do obecnego wulgarnego zachowania i to nawet pośród białogłów. Przecież w tamtych czasach byłoby nie do pomyślenia, aby niewiasty używały takiego języka jak teraz przepijając to flaszką z alko i przepalając fajką.

ocenił(a) film na 9
uczensaibaby

Tamte czasy były naprawdę niewinne. Od mojej odpowiedzi mija 12 lat, trochę zauważyłem roznic społecznych. Powiem Ci jako DJ, że jak zacząłem w 2016 roku grać 18ki, to młodzież była kulturalna. Z czasem, na przestrzeni lat zauważyłem, że chodzą naszprycowani, walą się po kątach i słuchają muzyki w stylu Kokaina w nosie. Cieszę się, że nie mam dzieci.

Bruce_Lee

Mając dzieci pewnie inaczej byś je wychował. Wiadomo pokusy większe ;) Jednak masz rację kultura poszła na łeb na szyję. Moim zdaniem, to jednak wina rodziców. Brak zainteresowania swoimi pociechami, te popuszczanie i pobłażanie wszystkiego. Do tego wszelaka frywolność systemowa akceptowalna przez społeczeństwo. Teraz to nawet nikt nie zwróci uwagi takiej małolacie, że klnie jak szewc i że to raczej nie wypada dziewczynie używać takiego słownictwa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones