PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848189}

Wyspa Róży

L'incredibile storia dell'isola delle rose
6,5 10 854
oceny
6,5 10 1 10854
Wyspa Róży
powrót do forum filmu Wyspa Róży

Może nie jest to kino najwyższych lotów, ale jestem naprawdę miło zaskoczona! Nie jest to kolejna pusta komedia, jakich powstaje całe mnóstwo, a opowieść o człowieku, który nie bał się nie tylko marzyć, ale przede wszystkim realizować swoje plany. Bo Giorgio Rosa żył naprawdę i jego Wyspa Róży faktycznie istniała nieopodal Rimini.

Chociaż reżyser nie dysponował wielką dokumentacją dotyczącą wydarzeń dookoła jej powstania i losów, to wykorzystał wiedzę syna Rosy i bardzo zgrabnie przeniósł ją na ekran. Bohaterowie są sympatyczni, trudno ich nie lubić, a cały film bardzo dynamiczny. No i to jest faktycznie komedia! Absurdu, ale komedia, która bawi. Może nie wszystkim przypadną do gustu żarty o Kalabryjczykach, ale poza tym humor jest wyważony, nie-wulgarny.

To taki jeden z filmów, który dobrze obejrzeć w długi, mroźny wieczór. Klimat epoki (bo chodzi o 1968 rok) został ładnie oddany, a przy okazji można się czegoś dowiedzieć o człowieku, którego historia jest tak naprawdę nieznana szerszemu gronu, a przecież jego projekt był bardzo nowatorski (mam na myśli technikę stawiania filarów wyspy i inne rozwiązania w związku z samą „bryłą”) i dość przemyślany.

Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RjoYtJ3RL9M

ocenił(a) film na 8
Alexandraaa

bardzo dobrze napisany scenariusz, fajne dialogi i klimat riwiery włoskiej lat 60

ocenił(a) film na 8
Alexandraaa

Ja dodam do tego jeszcze fajnie dobraną muzykę, gdzie nawet któreś znane piosenki są w wersji włoskiej i całkiem fajnie to brzmi. Ten film to perełka wśród ostatniego zalewu tandety. Poproszę więcej komedii w takim klimacie.
PS. Niektórzy przy komentarzach mają ocenę jaką dali filmowi, a inni nie. Gdzie to się zmienia w ustawieniach?

ocenił(a) film na 8
PawelG7

Tak, zdecydowanie! Te przetłumaczone piosenki bardzo fajnie pasują do wydarzeń, jeszcze bardziej podkręcają klimat :)

Sprawdź ustawienia -> prywatność -> moje oceny -> kto może zobaczyć. Ja mam ustawioną opcję "wszyscy".

ocenił(a) film na 8
Alexandraaa

Dzięki, ale to chyba jeszcze coś innego. Trudno idę posłuchać trochę muzyki z Wyspy róż. Jakoś ostatnio wpadło mi to w ucho :)

ocenił(a) film na 7
Alexandraaa

Myślę dokładnie tak samo! Człowiek, który miał marzenie i je spełnił !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones