PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 086
ocen
7,6 10 1 47086
6,0 4
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

Bardzo dobry film który ogląda się z zaciekawieniem i przyjemnością do samego końca.Sądzę że ten film jest jednym z niewielu w kinie skandynawskim godnym polecenia.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

" ten film jest jednym z NIEWIELU w kinie skandynawskim godnym polecenia." zapewniam cię, jesteś w błędzie. Skandynawia wydaje naprawdę dobre filmy.

tomaszek1313

Więc czekam na propozycje...
To że Ty uważasz że jest wiele dobrych skandynawskich filmów nie znaczy że ja też mam tak uważać.I na przyszłość nie cytuj bo mnie to denerwuje,każdy ma swoje zdanie więc to uszanuj.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

Przepraszam, ale skąd niby miałem wiedzieć że cytaty cię denerwują? Poza tym niema czego szanować skoro to nie jest opinia a stwierdzenie faktu który ja próbuje obalić. Żądasz propozycji cóż nie wiem w czym gustujesz ale na pewno warte obejrzenia są filmy z sagi millenium oraz Łowcy głów, Nieściszalni, Pozwól mi wejść, Metropia oczywiście mozesz się rozglądnąć za twórczością Bergmana czy von triera ale tego ostatniego jakoś nie trawie. Zobacz ile filmów USA wykupuje i kręci własne wersje np. Niewidzialny którego ceniłem za fabułę dopóki nie dowiedziałem się, że to kopia szwedzkiego kina. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam jeśli cię uraziłem. ;D

tomaszek1313

No to już wiesz.No dobrze ale nie wiesz jakie ja filmy widziałam dlatego nie możesz stwierdzić że jestem w błędzie,zresztą nie ważne...''Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet''mam zamiar obejrzeć ale oglądałam wersję Amerykańską i bardzo mi się podobała choć słyszałam że Szwecka lepsza dlatego chcę się przekonać.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

oj warto zobaczyć ten film, ale pozostałe dwie części też czytają poziom.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że raczej rzadko skandynawski film okazuje się gniotem. Jeśli podobała Ci się "Wyspa Skazańców", to z podobnych klimatów polecam szwedzkie "Zło" i fiński "Dom mrocznych motyli". Świetne filmy robią Duńczycy (i nie mam na myśli tylko von Triera) - "Podziemny front", "Braterstwo" (nie mylić z "Braćmi", ale ten również polecam), "Jabłka Adama", "Strasznie szczęśliwi", "Oskarżony", "Kandydat", "W mroku", "Rekonstrukcja". Duńskie filmy wydają mi się chyba najbardziej przystępne spośród skandynawskich. Z norweskich polecam "Drzwi obok", z nieco bardziej specyficznych "Svidd neger" - jeden z najdziwniejszych filmów jakie dane mi było oglądać, można mu dać 1 albo 10. ponadto ciekawy jest "Kłopotliwy człowiek" oraz horrory "Zombie SS" i "Skjult". Popieram również typy kolegi wyżej, który wymienił "Łowców głów" i szwedzką trylogię "Millenium". Szwedzkie kino to przede wszystkim Bergman, ale obawiam się, że współczesny widz nie przetrawi choćby 10 minut... Miłego oglądania!

horovitz

Możliwe choć nie wiem czy wszystkie mi się spodobają,jestem wybredna co do filmów i musi być naprawdę bardzo dobry żebym była zadowolona:) ''Braci''widziałam podobał mi się ale zobaczę te co mi poleciłeś:) Dziękuję i pozdrawiam

horovitz

Bardzo ciężko jest Skandynawskie filmy ściągnąć z lektorem.Możliwe że tylko ja mam taki problem ale zawsze ściągam z torrenty.org próbuję ściągnąć coś z tych co mi podałeś choć są oceniane tylko na dobry ale zobaczę może mi się spodobają,''Wyspa skazańców'' świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones