PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 054
oceny
7,6 10 1 47054
5,7 3
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

Nie wiem, czy to jakaś niedoróba twórców filmu, ale rzecz nie daje mi spokoju. Do wyjazdu Olava pozostaje 3 tygodnie - dowiadujemy się na początku filmu. Tymczasem mamy śniegi, zaraz żniwa i znów śniegi; nie chodzi o końcówkę - zaraz po scenie żniw mamy zimową aurę, a z przebiegu akcji wynika, że dzieje się to w krótkim czasie. To o co chodzi z tą pogodą?

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

To nie żniwa, tylko samo zbieranie starych snopków chyba.

Tigercub

Niestety - jeden z zarządców na zbiórce mówi wprost - "Potrzebujemy pomocy przy żniwach" i bezpośrednio po tym następuje scena żniw. Czyżby zatem jednak twórcy dali dupy? Jeśli tak, to będę musiał drastycznie obniżyć ocenę, bo to byłoby zwyczajne partactwo, a tego nie znoszę (nie tylko w filmach).

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Może kwestia złego tłumaczenia? Sama jestem ciekawa.

Tigercub

No to daj namiar, jak coś wykopiesz na ten temat; ja też tak zrobię.

Daryavush_Meribbaal

Ja też zwróciłem uwagę na upływający w filmie czas. Odniosłem wrażenie pewnego chaosu, ale odebrałem to jako celowy zabieg twórców, żeby pokazać monotonię życia na wyspie oraz brak kontroli nad przyszłością jaka czeka więźniów.
Z kolei motyw 3 tygodni odebrałem jako obietnicę złożoną Olavowi, ale mającą być dla niego tylko marchewką. Po ucieczce głównego bohatera obarczają winą właśnie Olava - możliwe, że wtedy też zmienili termin, w którym mieli go wypuścić.

jwkchwdp

Może masz rację. Trochę już mi się to zatarło w pamięci. Muszę obejrzeć film jeszcze raz i wtedy spojrzę na to pod tym kątem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones