PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 082
oceny
7,6 10 1 47082
6,0 4
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

Podczas oglądania zastanawiałem się ile już mieliśmy takich historii. Tradycyjne motywy to dzieciaki w niemiłym miejscu, źli wychowawcy, jakiś pedofil zawsze też się znajdzie no i buntownik, który próbuje coś zmienić. Czasem mu wychodzi, a czasami nie. Kto nie widział podobnych filmów? Najlepsze jest to że mimo wszystko film mi się podobał. Może dlatego że główni bohaterowie nie są jednowymiarowi. Stellan Skarsgård jest niesamowity, jakby stworzony do grania najpaskudniejszych z paskudnych. Choć tutaj akurat nie był takim znowu czystym złem. Moim zdaniem mimo wtórności film wart jest zobaczenia.

komarrek27

dokładnie, mnie denerwuje też fakt, że do takiego poprawczaka trafiają naprawdę "źli ludzie", sam znam takich, wiem, ze to psychole.... tutaj każdy z nich to niewinny i zagubiony chłopiec...

użytkownik usunięty
Pawelek777888

Najgorsze w "Wyspie" to wrażenie, że każdy chłopiec siedzi tam co najwyżej za niewinność. Sprzeciwiają się "surowym" warunkom życia, ponieważ oni nic nie zrobili i uważają, że kara nie powinna ich spotkać. W czasie ich buntu brutalnie pobili wiele osób, które krzywdy im nie zrobiły. Rozumiem - bunt przeciwko traktowaniu tego chorego pedofila jak normalnego człowieka, ale to jest bunt przeciwko umieszczeniu "niewinnych" w placówce wychowawczej. Nie wiem, czy takie były fakty, nie wiem, czy film daje nam chociaż namiastkę życia na "Wyspie" w 1915 r., ale jeśli tak jest - sama idea więziennictwa powinna upaść w posadach. Film ze strony technicznej (jeśli mogę się tak wyrazić) bardzo dobry, ale te nieścisłości powodują co najmniej niesmak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones