PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 054
oceny
7,6 10 1 47054
5,7 3
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

Film pokazuje obraz wyspy oraz ludzi, którzy na niej pracowali jako bardzo negatywny,a przynajmniej opis tego filmu. No, ale przecież złem całego tego miejsca była głównie jedna osoba, ta przez którą tamten chłopak popełnił samobójstwo - zastępca kierownika.
Nie rozumiem więc dlaczego buntownicy postanowili ukarać innych pracowników tego miejsca, kiedy wszczęli bunt. Ewentualnie zrozumiałbym jeszcze złość na samego kierownika, który nie zrobił nic z tą sytuacją, ale reszta?
W ogóle się spodziewałem, że cała placówka będzie pokazana w dużo gorszym świetle, zły do szpiku kości kierownik, sadysta i psychopata, jego współpracownicy popierający to zachowanie, złe warunki do życia i okrutne kary, a tu sytuacja mnie rozczarowała.
Bicie po rękach czy w całkowitej ostateczności 12 uderzeń w plecy, czy kara w postaci przerzucania kamieni to nie są jakieś straszliwe psychiczne i fizyczne tortury. Do tego sam kierownik sprawiał wrażenie porządnego faceta, który w pewnym momencie się trochę pogubił/uległ szantażowi, no ale to moje odczucia :) Po prostu widziałem ekranizacje podobnych historii i było tam dużo gorzej.

ocenił(a) film na 8
Alpha111

Zauwaz, ze to chlopcy, ktorzy sa totalnie nieprzystosowani do zycia wsrod innych. Zli, agresywni, bez celu, planow, ambicji itd. Zrobili totalna rozpierduche, bo takie zycie znali poza Wyspa.

Alpha111

Prezes przewalał kasę na lewo żeby utrzymać kapryśną żonkę, a młodzież musiała dla równowagi jadać szit. Sprawa z opiekunem pedofilem przelała czarę goryczy, prezio nie mógł go usunąć bo opiekun znał jego szfindel i go zaszantażował, choć wszyscy wiedzieli co robi z dzieciakami. One przez to przestały wierzyć w system, który nie dość że był niewygodny, to stracił jedyną zaletę - prawdę.

ocenił(a) film na 9
Alpha111

Czy ty w ogóle rozumiesz klimat typu "poprawczak"? Masz styczność z takimi osobami? Bo jak nie, to nie dziwne, że nie rozumiesz...

ocenił(a) film na 8
Alpha111

haha, 12 uderzeń do pierwszej krwi, ograniczanie racji do połowy, czy nieciekawe klatki w karcerze, to nie tortury ? Zapewniam, że tak, do tego cały czas panujący terror psychiczny, którym aż kipi w filmie. Jak tego można nie dostrzec ? Co do osoby dyrektora (nie kierownika), jest na równi odpowiedzialni, jak opiekun (nie zastępca kierownika). Zresztą nie ma na tej wyspie ani jednej osoby dorosłej, u której widać by było chociaż ślady człowieczeństwa, no może poza kobietą dyrektora i chwilami samym dyrektorem). Tak to jest przedstawione w filmie.

ocenił(a) film na 7
Alpha111

Fakt jest faktem, że mieliśmy do czynienia z przestępcami (nie znamy niestety rangi ich złych czynów), którzy być może na to wszystko zasłużyli. U ludzi brak pewnej konsekwencji: na co dzień krzyczą, że mordercy i gwałciciele powinni ciężko tyrać i być surowo traktowani, a kiedy obejrzą film z perspektywy takiego skazańca, dla odmiany miękną im serca.

ocenił(a) film na 8
LunaExoriens

I całe szczęście, boję się konskwencji w takich sprawach, prowadzą do okrucieństw.

ocenił(a) film na 7
Alpha111

"Bicie po rękach czy w całkowitej ostateczności 12 uderzeń w plecy, czy kara w postaci przerzucania kamieni to nie są jakieś straszliwe psychiczne i fizyczne tortury"



Nie wierze w to co czytam,i się potem dziwić ,ze dochodzi do takich sytuacji jak w filmie ,skoro jest przyzwolenie od ludzi na takie coś

ocenił(a) film na 7
Danio31b

Też zaniemówiłam..

Alpha111

NIE ZROZUMIAŁEŚ NIC Z TEGO FILMU, WRACAJ DO TRUDNYCH SPRAW NA TVN.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones