PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 082
oceny
7,6 10 1 47082
6,0 4
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

dlaczego c19 w końcu nie zostawił tego nauczyciela żeby się spalił i dlaczego go nie zabił? tylko pozwolił mu przeżyć... dlaczego!!!???

ocenił(a) film na 10
anitooocha

Nie chciał być większym sku*****nem od niego...

ocenił(a) film na 9
rapcore1911

ok. dzięki

ocenił(a) film na 9
anitooocha

bo wolał żeby przeżył i znęcał się w przyszłości nad innymi

niestety kanon jest jaki jest i dobry bohater nie może zabijać, chyba że w obronie własnej

ocenił(a) film na 9
zadi

też istnieje taka możliwość. w sumie jakakolwiek nie byłaby odpowiedź na to pytanie i tak nigdy go nie zrozumiem...

ocenił(a) film na 8
anitooocha

może nie chciał się zniżać do jego poziomu? a w głębi duszy wcale nie był złym człowiekiem. Z drugiej strony tego nauczyciela do końca życia mogło gryźć sumienie (o ile je miał), że ktoś, nad kim się znęcał uratował mu życie i być może to było jego karą a jednocześnie nauczką, żeby być dobrym w stosunku do innych, bo może nam to kiedyś uratować życie. Poza tym wiele momentów z filmu wskazuje, że był to wrażliwy chłopak, który tylko zgrywał twardziela.

użytkownik usunięty
oladt

Jedno nie wyklucza drugiego - był twardzielem ale był też wrażliwy.
Trauma jakiej doświadczył ten nauczyciel byćmoże go zmieni. Jednak wątpię ("C19... zabijesz mnie?"). To pedofil i należy go izolować/leczyć. Osobiście bym go zostawił w tej stodole na spalenie.

ocenił(a) film na 8
anitooocha

myśle że poprostu nie był mordercą. Nie godził się na zło które tam się działo ale nie chciał przekroczyć granicy którą jest zabicie drugiej osoby.

anitooocha

Przeciez to proste- był ludzki. NIe był sadysta tylko młodym buntownikiem.

ocenił(a) film na 9
anitooocha

A myślisz, że łatwo jest kogoś zabić?

Bo film jest jest trochę baśniowy. Główny bohater jest tym, który samotnie buntuje się przeciwko wielkiej machinie. Z założenia jest to walka dobra ze złem i dlatego główny bohater nie może zabić bezbronnego człowieka...

ocenił(a) film na 7
anitooocha

Z tego co pamietam to "c19" na owej wyspie wlasnie odsiasywal wyrok za zabojstwo i napewno byl troszke starszy od innych a wiec i bardziej doswiadczony przez zycie ...wiedzial wiec ze zabicie czlowieka przychodzi bardzo latwo jednak nieodwracalnie zmienia czlowieka... z drugiej zas strony wiedzial ze zabicie wychowawcy pograzy wszystich chlopcow i skaze na dlugie lata izolacji w zakladach karnych gdyz wydostanie sie z wyspy graniczylo z cudem. Mnie zastanawia fakt dlaczego tak dlugo zwlekali z ucieczka lodzia po wybuchu buntu ...zreszta to tylko film ktory obrazuje nam cala sytuacje a jak wszystko przebiegalo naprawde mozna sobie tylko wyobrazac wiedzac ze chlopcy nie nalezeli do swietych ...

ocenił(a) film na 8
Thax

Ogólnie jeśli film jest na faktach to tak było. Koloryzowanie możliwe, że jakieś jest ale c19 po prostu nie chciał zabijać i tyle.

Thax

Główny bohater nie był starszy od reszty.. miał 17 lat, przykładowo 17 lat miał również ten chłopak, któremu udało się ostatecznie uciec z wyspy.

anitooocha

Jest wiele powodów dlaczego go nie zabił... kilka już wymieniliście przede mną... ja bym dodał kolejny: główny bohater uznał, że większą karą niż śmierć dla tego śmiecia będzie to, że pójdzie do prawdziwego więzienia, a tam współwięźniowie, którzy dowiedzą się za co tam trafił zrobią mu z dupy jesień średniowiecza. Jak dla mnie to gorsza kara niż szybkie skrócenie go o głowę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones