PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 082
oceny
7,6 10 1 47082
6,0 4
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

Swietny film na zimowy wieczor. Tak tak, sama historia jest calkiem niezla ale ten mrozny klimat wlacznie z muzyka Sigur Ros robia swoje. Sam film nie porywal, byl surowy niczym gra aktorow i sceneria, ale stanowi ciekawy przyklad, jak mozna w systemie wychowawczym popelniac bledy. Zawsze gdzies w tym srodowisku uwinie sobie gniazdko jakis pedofil, zawsze znajdzie sie jakis zwyrodnialec ktory skorzysta z dobroci systemu aby sobie ulzyc. W sumie nie bardzo rozumiem dlaczego dyrektor go przyjal ponownie, skoro zapowiedzial jemu ze wysle go do wiezienia. No ale to szczegol. Film dobry, zwlaszcza ciekawa postac tego chlopaka ktory nie potrafil czytac ale wyobraznie mial niezla.

dabram17

Co do ponownego przyjęcia tego pedofila, wydaje mi się, że pozbył się go z wyspy na czas, kiedy przyjechała ta duża komisja z tą starszą kobietą na czele. Nie chciał, żeby chłopcy powiedzieli coś o zaistniałej sytuacji, bo prawdopodobnie stracił by pozycję dyrektora tej placówki. ''Zwolnienie'' Bråthen'a uspokoiło chłopaków i dzięki temu byli grzeczni podczas kontroli. Po wyjeździe komisji mógł on wrócić do pracy, bo zaszantażował kierownika tym, że wie o jego zakłamaniach finansowych ( w scenie kiedy rozmawiają o jego czynie, pedofil zaczyna mówić o tym jak to ciężko być dyrektorem i że rozumie to, że używa pieniędzy przeznaczonych na ośrodek na poprawę swojego życia). Film świetny, widziałam dwa razy i jeszcze pewnie do niego powrócę. Boli mnie tylko scena końcowa niczym z tytanica, ale na pewno dodaje filmowi jeszcze więcej dramatyzmu.

ocenił(a) film na 7
dabram17

Zgadzam się.Co do filmu całkiem dobry ale postanowiłem dać 7/10 gdyż nie do końca jestem przekonany by dać ósemkę najbardziej nie jestem przekonany do tego czy ta historia przypadkiem nie została ubarwiona akurat recenzje nic o tym nie piszą,a znam już kilka filmów z strasznie przerysowaną prawdą.Dlatego nie daje się już tak łatwo nabrać na takie dość popularne w dzisiejszych czasach chwyty, które najczęściej są używane w horrorach.Pozdro

ocenił(a) film na 7
DemiaN

moze ubarwiony, moze nie.... w sumie kazda historia jest w jakis sposob ubarwiona, nawet realny uczestnik wydarzen zawsze komentuje historie po swojemu. Moim zdaniem wyglada to bardzo realistycznie, a czy byly dodane jakies ubarwienia....trudno powiedziec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones