PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 588 156
ocen
8,2 10 1 588156
7,1 48
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Niesamowite napięcie, akcja... Widz od początku nie wie co się dzieje... Może tylko podejrzewać o co chodzi... z biegiem akcji wszystko się zawiązuje... tworzą się nowe zagadki. Udźwiękowienie cudowne... aktorzy rewelacyjni. Szczególnie Ben Kingsley. Film fantastyczny. Posiada swój niepowtarzalny urok i charakter. Klimat filmu po prostu powala na nogi po ukończeniu oglądania. Jeden z najlepszych, możliwe że najlepszy film jaki do tej pory powstał!!! Film nie zawodzi pod żadnym względem. On tylko zaskakuje swoją niepowtarzalnością. Film niesamowicie odważny. Mało jest takich filmów. Wielkie brawa dla twórców. Oglądając go ma się wrażenie i cały czas się czeka tylko na to, jak twórcy film w pewnym momencie go mogą zepsuć. Miło, bo takich sytuacji nie ma. Film jest ideałem filmu. Tylko dlaczego ten film nie posiada żadnych nagród Spodziewałem się po obejrzeniu tego filmu co najmniej paru oscarów. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli szczególnie polecam. Po zakończeniu filmu dostałem sam omamów i nie wiedziałem czy obejrzałem film, czy to był sen. Mówię to teraz całkiem poważnie. Film pod względem psychologicznym jest idealny.
Według mnie najlepszy film jaki oglądałem do tej pory – a trochę ich było. 10/10

ocenił(a) film na 10
maciek876_filmweb

Podzielam hurraoptymizm. Rzeczywiście film jest znakomity i po jego obejrzeniu po raz pierwszy przechodzą człowieka najprzeróżniejsze myśli i emocje, można nawet napisać: rozwiązanie zagadki jest wstrząsające i tym samym rewelacyjne. Tradycyjnie polecam sięgnąć po film ponownie i z perspektywy poznanej fabuły zwrócić uwagę na detale i szczegóły, które w tym filmie odegrały nieprawdopodobnie istotną role (jak ja to nazywam: kuluary). Można mieć odrębne zdanie na temat tego czy jest to najlepsza produkcja w historii, ale dla mnie zdecydowanie ścisła czołówka jeśli chodzi o gatunek filmowy jakim jest thriller. Także ja nie rozumiem dlaczego to arcydzieło nie doczekało się Oskara. Tłumaczę to sobie tym, że "Psychoza" Hitchcocka także statuetki nie zdobyła, tym samym ranga tej nagrody jest dyskusyjna.

użytkownik usunięty
poland7

Ja obejrzałem film drugi raz. Wg. mnie tego typu filmy, "spierają się" ze sobą o czołówkę na filmwebie. Podobnymi filmami są Iluzjonista, Prestiż, Siedem Dusz, Mr. Nobody. Zaskoczenie jest rzeczywiście zaskakujące, ale arcydziełem film nie jest. Jedyne, co mogłem docenić, to gra Leonarda pod koniec filmu. Mistrzostwo na najwyższym poziomie.

ocenił(a) film na 7
maciek876_filmweb

Film dobry ale arcydzieło za dużo dziwnych błędów . Trafiłem na ten post przez film "Labirynt" w którym bierzesz na warsztat nie dorzeczności i właśnie w tym filmie też takowe się znajdują dlatego nie może być arcydziełem :):)

np. http://www.youtube.com/watch?v=acZqbz5egfU

ocenił(a) film na 10
maciek876_filmweb

Zgadzam sie jeden z lepszych filmow jaki ogladalem, idealnie w moim guscie, bez zbednych wodotryskow i strzelanin, film tak potrafi omotac ze czlowiek rozkminia go jeszcze dluuugo po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 10
herbatkowy

obraz IDEALNIE oddaje klimat tego typu ośrodków i osób z tego rodzaju zaburzeniami - od tego się powinno analizować jego treść - ale ....

jak ktoś nie ma styczności z takimi miejscami to niech się nawet nie ośmiesza recenzjami - psychologia nie jest nauką stałą jak matematyka - jest płynna jak człowiek i jak on zmienna oraz niejednolita......dodatkowo mamy tu zaburzenia psychiczne z których chory nie jest wstanie wyjśc mimo usilnych starań lekarza - jakich dziś nawet mało - to chleb powszedni wielu ośrodków i zakładów - już nie tak mrocznych i ponurych ale jednak pełnych strasznych tragedii - czasem nawet gorszych niż te jakie mają miejsca na oddziałach onkologicznych......

ocenił(a) film na 6
maciek876_filmweb

"NAGLE, ZESZŁEGO LATA" Josepha Mankiewicza z Liz Taylor i Montgomery Cliftem,
"CHARLY" Ralpha Nelsona z Cliffem Robertsonem (Oscar!),
"EQUUS" Sidneya Lumeta z Richardem Burtonem i Jenny Agutter,
"LOKATOR" Romana Polańskiego z Isabelle Adjani ,
"OBRAZY" Roberta Altmana z Susanah York,
"WRZASK" Jerzego Skolimowskiego z Susanah York,
"WARIATKA" Martina Ritta z Barbarą Streisand,
"ZWOLNIENI Z ŻYCIA" Waldemara Krzystka z Krystyną Jandą i Janem Fryczem
"STOKER" Park Chan Wooka z Matthew Goodem, Mią Wasikowską i Nicole Kidman
"Wyspa tajemnic" to straszny kicz. Ta rozpadająca się Michelle Williams z popiołu - scena jak z teledysku Evanecense. Fuj!
Ale piosenka Diny Washington rozdziera serce.
https://www.youtube.com/watch?v=TzOFlCIY0H8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones