PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 930
ocen
8,2 10 1 587930
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Nigdy tego nie zrozumiem. Przecież inne filmy Scorsese z okresu 2002-2011 dostawały nominacje a nawet statuetki, a tu tego brak.

Gangi Nowego Jorku - 10 nominacji
Aviator - 11 nominacji, 5 Oscarów
Infiltracja - 5 nominacji, 4 Oscary
Hugo i jego wynalazek - 11 nominacji, 5 Oscarów

Wyspa tajemnic - ???

Naprawdę szkoda, bo "Wyspa tajemnic" jest moim zdaniem po "Infiltracji" najlepszym filmem z tego okresu.

ocenił(a) film na 10
kinomaniak45111

Tez tego nie rozumiem:/ To cholernie niesprawiedliwe, bo to jeden z najlepszych filmów jaki powstał w dziejach kina!!

Ewa24_filmweb

Ja bym dał temu filmowi 5 nominacji:

- za aktora pierwszoplanowego (DiCaprio),
- za reżyserię,
- za scenariusz,
- za zdjęcia,
- za scenografię.

Naprawdę te elementy są w filmie na bardzo wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 10
kinomaniak45111

Zgadzam się z Tobą w 100%, nic dodać, nic ująć. Niedoceniony film....:(

ocenił(a) film na 9
Ewa24_filmweb

Nie dostał osckara chyba za śmiertelną dawkę okrucieństwa. Po żadnej najgorszej sytuacji ,która przytrafiła się w moim życiu nie czułam takiej bezsilności jak po tym filmie. Z jednej strony to atut bo film w pełni przekonuje o swojej perfekcji jednak z drugiej budzi wiele innych negatywnie nacechowanych emocji... to przygnębia

ocenił(a) film na 10
iwona12345

Nie zgadzam się z Tobą Iwona. Jest tyle okrutnych filmów, a jakoś zasłużyły na Oscara. Wątpię, że to powód dla którego nie dostał tej nagrody. Są tez filmy/aktorzy, którzy dostali Oscara jak dla mnie niesłusznie. Cóż poradzić. Pozostaje tylko mieć swój gust filmowy i trzymać sie go, niezależne od tego jakie dany film otrzymał nagrody, a jakich nie. "Incepcja" obsypana nagrodami, m.in.Oscarami, a dla nie czas poświęcony temu filmowi byl czasem zmarnowanym....

ocenił(a) film na 9
Ewa24_filmweb

wiesz.. ja również zastanawiałam się jak to się stało że tak dobry film nie dostał żadnej nagrody.. więc na myśl przyszło mi owe okrucieństwo. Może film jest zbyt perwersyjny, może ma dość ścisły związek z rzeczywistością? Manipulacja, łamanie praw człowieka.. sama nie wiem ten film to zagadka która stawia więcej niż jedno pytanie..

ocenił(a) film na 8
kinomaniak45111

Dobrze prawi, polać mu..! :-)

ocenił(a) film na 6
kinomaniak45111

bo to straszny kicz. Ta rozpadająca się Michelle Williams z popiołu - scena jak z teledysku Evanecense. Fuj!
Ale piosenka Diny Washington rozdziera serce.
https://www.youtube.com/watch?v=TzOFlCIY0H8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones