PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 910
ocen
8,2 10 1 587910
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Podobne filmy.

ocenił(a) film na 10

Witam,
Poszukuję podobnych filmów do tego, wiecie, klimat, zaskakujące, niejednoznaczne zakończenie.

Mellers

Hej ;) Polecam Ci Prestiż, Inni, Fight Club, Labirynt Fauna i Szósty Zmysł. Jeśli któregoś nie oglądałeś, to nadrób braki - nie będziesz zawiedziony ;)

ocenił(a) film na 8
adamsz00

A co na „Prestiż” do „Wyspy tajemnic”? Z ciekawości pytam

ocenił(a) film na 10
Mellers

Fight Club i Inni oglądałem. Chyba wreszcie zabiorę się za Prestiż bo słyszałem wiele dobrego o tym filmie

ocenił(a) film na 10
Mellers

Polecam równieć Przerwaną lekcję muzyki z oskarową Angeliną Jolie. Film trochę stary, ale jeśli jeszcze nie oglądałeś to polecam. Prestiż to też dobry wybór, choć może końcówka jst aż nadto pogmatwana:) Oglądałam na tvn i nawet kolosalnie długie reklamy mnie nie zniechęciły więc zdecydowanie wciągający:D
Miłego oglądania

ocenił(a) film na 10
Mellers

Polecam ci horror Nieproszeni goscie podobna akcja do wyspa tajemnic! ocena 7,0 napewno ci sie spodoba!

ocenił(a) film na 10
waldinho06

Prestiż to arcydzieło, teraz dochodzi kolejny film Nolana czyli Incepcja

robert_1305

Prestiż - polecam książkę , skoro film Ci sie podobał

ocenił(a) film na 7
Mellers

nadal nie jestem pewna, ale oglądając ten film byłam przekonana, że wcześniej widziałam podobny, tyle, że dużo starszy i lepszy. Później doszłam do wniosku, że musiałam czytac książkę, o której najwyraźniej zapomniałam:P i dlatego wszystko wiedziałam. Ale może ktoś wie, czy była jakaś wcześniejsza wersja tego filmu? bo teraz to się czuje, jakby to z moją psychiką coś nie tak było ;)

goszka87

Może chodzi Ci o film "Mechanik"? ;)

goszka87

Memento?

ocenił(a) film na 8
Mellers

gothika

ocenił(a) film na 8
Mellers

ja oprócz wyżej wymienionych polecam jeszcze Memento Chrisa Nolana :) rewelacyjny film. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Mellers

A ja polecam Ci film "Spokojny człowiek"

użytkownik usunięty
zielak20051

Donnie Darko

ocenił(a) film na 8

tak jak waldinho - "Nieproszeni Goście"

Horror ryjący banie zakończeniem w podobnym stylu jak tutaj i o zbliżonym motywie świra : >

ocenił(a) film na 10
KinoManiack

Mi się wydaje podobny, główna aktorka uroiła sobie.... film moim zdaniem ryje baniak!

ocenił(a) film na 9
Mellers

Incepcja!

ocenił(a) film na 10
Mellers

Incepcje widziałem w kinie. ( genialny film moim zdaniem, a Nolan wyrasta na mojego ulubionego reżysera ).
Chyba teraz kolej na Memento

Mellers

Bez sensu podawać tytuły, ponieważ z góry oglądając te filmy będziesz wiedział że mają Cię zaskoczyć (więc nie zaskoczą...) :)

ocenił(a) film na 10
KLAssurbanipal

Zapraszam do obejrzenia filmu OPOWIEŚC O DWOCH SIOSTRACH,ta sama tematyka świetny film bijący na głowe wyspe tajemnic

ocenił(a) film na 10
Mellers

Sekretne okno- świetny film z b. dobrą obsadą.

ocenił(a) film na 10
Mellers

zaskakujacy, ale z jednoznacznym zakonczeniem jeden z najlepszych filmow: The Shawshank Redemption

Mellers

"Piękny Umysł"

Mellers

12 małp, Taksówkarz. Oba o wiele lepsze od Wyspy Tajemnic.

ocenił(a) film na 8
Mellers

Half Light z Demi Moore.

ocenił(a) film na 7
Gareth

Oprócz wymienionych, to jeszcze "podejrzani", "zabójczy numer", "gra"

ocenił(a) film na 9
Mellers

1408 na mnie zrobił wrażenie też nie wiadomo co jest fikcją a co prawda z niedomówionym końcem ,choć ma niskie noty a szkoda bo to super film

wojce

skoro "1408" to i "Silent Hill"

ocenił(a) film na 9
Mellers

Może film "7 dusz"

ocenił(a) film na 9
creative07

'Oni' - oryginalny tytul to 'Ils'. Film francuski

Mellers

Polecam "Iluzjonistę" i "Efekt Motyla". Dodałbym też jakiś polski akcent w postaci "Dom zły" :) Ten ostatni też nieźle ryje czapę ;P A jaki klimat! Nie mogłem po nim do siebie dojść :D
O, i jeszcze "Next" oraz "Deja Vu" :)

Mellers

Ja polecił bym zdecydowanie Amores Perros (historia osadzona w Meksykańskich realiach świetnie opowiedziana, wszystkie wątki powiązane łączą się w logiczną całość (sama opowieść jak u Kieślowskiego) , no i mistrza gatunku Davida Lyncha i filmy: Lost Highway i Mulhollan Drive

ocenił(a) film na 10
Mellers

9 sesja
http://www.filmweb.pl/film/Dziewiąta+sesja-2001-91013

ocenił(a) film na 9
Mellers

Mi zrył beret "Old boy"

ocenił(a) film na 7
Mellers

Polecam koniecznie : K-Pax , Siedem :)

ocenił(a) film na 9
Mellers

Zdecydowanie "Piękny Umysł". Chyba niektórych trochę poniosło w pomocy bo wymieniają filmy które mają z wyspą niewiele wspólnego

ocenił(a) film na 9
Mellers

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Podobne pod tym względem, że główny bohater również próbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę na ,,zamkniętym terenie" ,a wiele osób chce mu w tym przeszkodzić :) Polecam.

ocenił(a) film na 6
Mellers

"NAGLE, ZESZŁEGO LATA" Josepha Mankiewicza z Liz Taylor i Montgomery Cliftem,
"CHARLY" Ralpha Nelsona z Cliffem Robertsonem (Oscar!),
"EQUUS" Sidneya Lumeta z Richardem Burtonem i Jenny Agutter,
"LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM" Milosza Formana,
"LOKATOR" Romana Polańskiego z Isabelle Adjani ,
"OBRAZY" Roberta Altmana z Susanah York,
"WRZASK" Jerzego Skolimowskiego z Susanah York,
"WARIATKA" Martina Ritta z Barbarą Streisand,
"ZWOLNIENI Z ŻYCIA" Waldemara Krzystka z Krystyną Jandą i Janem Fryczem
"STOKER" Park Chan Wooka z Matthew Goodem, Mią Wasikowską i Nicole Kidman
A piosenka Diny Washington rozdziera serce.
https://www.youtube.com/watch?v=TzOFlCIY0H8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones