PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 930
ocen
8,2 10 1 587930
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Teddy mój bohater

ocenił(a) film na 10

Dla mnie oczywistym jest że Teddy jest zdrowy ale właśnie przeprowadzają na nim eksperymenty, tworzenia alter ego,nowych osobowości,super agentów dla potrzeb wojska których nawet hipnoza podczas przesluchiwania nie była wstanie wydobyc żadnych informacji przez wroga,wymazywanie pamięci,wgrywanie nowych tożsamości a z tego co czytałem o tym można rozszczepić ludzki umysł na wiele tożsamości.Programowanie z jednoczesnym odurzaniem psychotropami.Polecam film "Kandydat" z Denzelem Washigtonem -od razu skojarzyłem ze sobą te dwa filmy,są jakby powiązane tym samym tematem.Ten szpital był finansowany przez wojsko (dziwne prawda?) mimo,że II w.św sie skończyła to zaczęła się jednak zimna wojna.Jest więc powód badań.Doktor nawet mówi w latarni ,że jeśli eksperyment sie nie uda to ta podejrzana komisja przestanie finansować ich badania.Wiadomo,że archiwa z doświadczeń medycznych niemieckich lekarzy III Rzeszy na ludziach trafiły do Jułesej..W obozie który wyzwalał Teddy były przeprowadzane takie eksperymenty a w dodatku te fruwające kartki zapewne mogły być z tych archiwów .Być może jego oddział miał za zadanie wysłać wszystko do kraju dlatego tyle o tym wiedział -znał w końcu język niemiecki.Podobne archiwa zdobyli Sowieci ,więc żeby nie zostać w tyle rząd amerykański musi też niestety robić takie eksperymenty.Słynny dziś a kiedyś ścisle tajny wojskowy program MK Ultra może być tego dowodem.Myślę,że ostatnie słowa Teddyego mialy na celu poruszyć sumienie Chucka by nie brał w tym udziału.Chuck wiedzial,że Teddy narażał nawet wlasne życie by go wydostać z latarni gdzie myslał,że go uwięzili.W ostatniej scenie patrzy za odchodzącym po człowieczenstwo Teddym jednak z podziwem.Być może potem Chuck jesli wybrałby umrzeć jako dobry człowiek sam był poddawany takim eksperymentom i tworzeniem osobowości wielorakich.Myslę,że nawet sam reżyser musiał tak to zagmatwać by samemu przypadkiem nie trafić na te wyspę za odkrycie całej prawdy :) Dlatego ten film tak jest pasjonujący bo wciąż mozna coś odkrywać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones