PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 845
ocen
8,2 10 1 587845
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Zabrałem się do oglądania tego filmu z wielką ochotą bo po zwiastunie wydawał się na bardzo przyzwoity i ciekawy kryminał ale zawiodłem się już po kilku minutach. Nie wiem jakim cudem Martin Scorsese mógł się zabrać do nakręcenia takiego chłamu!!
"Wyspa tajemnic" jest kolejnym dziełem które pokazuje nam , że amerykańskie kino schodzi na psy. Fabuła wlecze się i wlecze w nieskończoność. Nie dość , że bezsensowny to gra w nim ten pedzio Leonardo DiCaprio który jest totalnym beztalenciem i który powinien przestać grywać w filmach bo tylko wszystko niszczy. Jego kariera powinna zakończyć się po nakręceniu "Titanic" bo tylko tam się nadawał jako romantyk. Szkoda , że film okazał się wielką wpadką bo pomysł był nawet nawet ale scenariusz musiał/musiała napisać jakiś ciołek i nawet reżyser nie mógł sobie z Tym poradzić. Jestem pewien , że gdyby do napisania scenariusza zabrał się twórca "Sie7em" Andrew Kevin Walker i wyreżyserował by go np. David Fincher film byłby rewelacyjny.

użytkownik usunięty
Anger_Wojo

wyspa tajemnic jest fenomenem! bardzo ciekawy film , ani przez chwile się na nim nie nudziłem.

Może dla Ciebie nudne nie jest , ale dla mnie to gniot a Leonardo DiCaprio powinien przestać grywać w takich filmach bo on się nie nadaje. Nie dziwię się , że po śmierci Rivera Phoenixa nie zaangażowali go do roli w "Wywiadzie z wampirem". Bo pewnie film by spier***.

ocenił(a) film na 7
Anger_Wojo

DiCaprio to jeden z najlepszych aktorów swojego pokolenia. :)

ocenił(a) film na 10
Anger_Wojo

no chyba film był dla Ciebie za trudny... myślę, że spodziewałeś się czegoś zdecydowanie prostszego i film po prostu Cię przerósł :))
polecam Ci zacząć poznawanie kinematografii od bajek... może "Król Lew" by Ci się spodobał, tam fabuła jest dość prosta i lekka... i aktorzy by Cię tak nie denerwowali ;]

drzefkovitsh

hahaha... co Ty mi tutaj wciskasz :D z Królem lwem. Ja tego typa nie znoszę i koniec. Uważam go za beztalencie... a jak wam się nie podoba to co o nim myślę to wypad z tej strony :D

ocenił(a) film na 8
Anger_Wojo

Hmm film jest dobry, widocznie go nie zrozumiałeś. Rzeczywiście proponuję zacząć od czegoś prostszego.

tomunio1990

Sam sobie zacznij od czegoś innego, a tak w nawiasie to nie mogę mieć własnego zdania?. To, że wam się podoba to i mi musi się podobać? Chyba mam prawo do własnego zdania i własnej wypowiedzi hmmm?

ocenił(a) film na 10
Anger_Wojo

zgadzam się - masz prawo do własnego zdania :))
aczkolwiek zupełnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że film Wyspa Tajemnic "okazał się wielką wpadką"... myślę, że wręcz przeciwnie - okazał się wielkim sukcesem i jestem przekonany, że zdecydowanej większości widzów się spodobał o czym świadczyć może chociażby ocena 8,2 przy nimal 47000 głosów oddanych na filmweb'ie oraz ocena 8,0 przy oddanych niemal 112000 głosów na imdb.com :))

drzefkovitsh

no w końcu wspólnie się dogadaliśmy :)

ocenił(a) film na 10
Anger_Wojo

Siedem to zupełnie inny typ filmu. Według mnie Wyspa Tajemnic jest filmem lepszym- ponieważ lubię tego rodzaju filmy, zaskakujące, gdzie nie wszystko jest podane na tacy.

Anger_Wojo

Anger_Wojo. do ciebie ......czytałem twoje posty tutaj i powiem tyle ,takie głupoty piszesz że aż słabo.o grze aktorskiej o poziomie filmu itp,wygłaszasz stanowcze tyrady na temat o którym (jak mi sie zdaje )masz małe pojęcie.albo np "po śmierci Rivera Phoenixa nie zaangażowali go do roli w "Wywiadzie z wampirem" czlowieku do tej roli potrzebny był juz męszczyzna a Leonadro był wtedy młodzieniaszkiem ,szkoda że nienapisałes ze nienadawał sie do roli terminatora bo tez miałbyś racje. Narazie tyle .ps ogarnij sie człowieku i jak sie odzywasz zastanów sie czy czy po swojej wypowiedzi wychodzisz na kogos mądrego czy odwrotnie! i kolejny cytat z ciebie "Ja tego typa nie znoszę i koniec. Uważam go za beztalencie... a jak wam się nie podoba to co o nim myślę to wypad z tej strony :D" poziom który świadczy jednak o poziomnie 10 no 12 latka , i jezli piszesz na forum skądinąd kulturalnym "jak wam sie niepodoba to wypad " świadczy o tym synku ze niemasz argumentów ,włazisz tutaj w buciorach śmierdzisz z pod pach bo jestes wieśniakiem i po wieśniacku sie odzywasz jak lump ...fuj, Zero kultury ,ogłady, intelektualnie tez niewiele ..ot rozpiszczony dzieciuch który cwaniakuje za klawiaturą bo nic innego niepotrafi .

dyskretny

ej koleś nie wytężaj się tak ok. ? jak byś chciał wiedzieć to ten temat już jest zamknięty. a jeśli coś jeszcze ci nie pasi to daj sobie spokój. Wyraziłem swoją opinię na ten temat a raczej co sądzę o tym filmie i koniec kropka. Nie podoba mi się ten film i koniec tak samo jak nie lubię tego aktora. Więc przestań się dowalać! A i jeszcze jedno .. ja tego filmu nie porównuję wcale do "Sie7em".

ocenił(a) film na 9
Anger_Wojo

Temat nie jest zamknięty, bo umieściłeś swój post na ogólnodostępnym forum i każdy, kto obejrzał film może się wypowiedzieć. Zwłaszcza, jeśli czyta takie głupoty, które wyszły spod twoich rąk.
Swoją niekompetencję w ocenianiu filmów w mojej opinii udowodniłeś określając DiCapio "pedziem".
Co do filmu, uważam że jest bardzo udany, ale trzeba przetrwać pierwszą godzinę :) Ja nadal nie mam wyrobionej opinii co do tego, która historia była prawdziwa.

ocenił(a) film na 9
Anger_Wojo

Rozumiem, że 7 to dla Ciebie wyznacznik wszystkiego i teraz nie ma sensu już produkować thrillerów bo każdy będzie słabszy...:) DiCaprio próbowano 15 lat temu przypisać łatkę wymoczka i bożyszcze nastolatek, ale udowodniał nie raz, że potrafi grać świetnie. A film jest znakomity

ocenił(a) film na 8
Anger_Wojo

Z tego co się orientuję to dikaprio nie jest pedziem naprawdę (fakt miał kiedyś w filmie taką rolę, ale to był film), więc bez wyzwisk proszę

ocenił(a) film na 9
kzon

Do zalozyciela tematu- Czlowieku, spojrzalem wlasnie w twoj profil... jesli oceniasz taki film jak Zlodziej Zycia notabene calkiem dobry na 1 czyli nieporozumienie, co jak sadze jest spowodowane tym ze gra tam A. Jolie, to z czym do ludu.Udowadniasz ze nie masz pojecia o filmach, szufladkujesz je na albo zajebiste albo do dupy. Mad Max na 10? Heh... dobre. Wiec prosze, nie staraj sie wmawiac wszystkim czegos o czym nie masz pojecia....

ksepil1

a tak Mad Max jest dla mnie świetny a oceniam tak jak mi się podoba nic ci do tego. zresztą po co ja tu się z wami kłócę.

ocenił(a) film na 10
Anger_Wojo

Też uważam że ten film jest tragiczny ,dlatego że jest nierealny taka bajka ,żaden chory nie jest w stanie nabrać doświadczonego lekarza w zakładzie dla psycholi a to z jaką dziecinną łatwością zrobił to nasz bohater!!!!!!!!!

klejson

masz prawo tak uważać,jedyne co jest problemem to sposób wyrażania opini przez niekturych tutaj.a swoja droga jezeli " bajka to zarzut " to od razu pisze że 80% filmów z zacięciem artystycznym to sa bajki ,to nie dokumenty od których wymagamy rzetelności! Ale wiem ze bajki sie tez niektórym podobają .wspomniane terminatory,matrixy baznie wszelakie horrory toż to bajki ale nie to jest przedmiotem dyskusji! Film to magia,iluzja ,przesuwające sie wysmakowane obrazy połaczone z muzyką dają konkretny efekt! Jeżeli tego niedostrzegłeś to nieznaczy od razu że przedmiot twojej oceny jest do kitu ale że np. to nie twoja bajka,albo może brak wysmakowania,lub mozliwości pojecia. Spójrz na to tak...Coltne i Davis nagrali kilkadziesiat lat temu płyte Kind of Blue która przez znawców uważana jest za arcydzieło,dzieło przełomowe w sposobie artykulacji jazzu ..ale 95% ludzi których spytałbym o tę płytę albo powiedza żę wogóle co to jest albo że kicha .. kapujesz?? Pzdr

ocenił(a) film na 10
dyskretny

Wiesz terminator ,matrix, w tych filmach wiesz ze od początku że to fantazja,natomiast tu film bardzo poważny od początku do końca ,i takie bezmyślne zakończenie ,że pacjent którego leczono tyle czasu,nabiera głównego zawodowego lekarza w 5 sekund ,a ten nawet nie próbuje go sprawdzić co jest co najmniej śmieszne i i w żadnym innym zakładzie dla psycholi nie możlie. bo tacy pacjenci są pod ciągłą obserwacją i wiadomo czego można sie po nich spodziewać zresztą tak samo jak w filmie Wyspa tajemnic nasz bohater jest cały czas po ścisłym nadzorem lekarzy ,tylko szkoda ze w ostatnich 3 min raptem o nim zapominają i to w najwrzniejszym momencie!!!,Jak chcesz to możesz nie nazywać tego bajką,tylko skoro nie nazwiesz tego bajką to jak?

A co do muzyki to gustuje trochę w innych wykonawcach, ;-) (Martin Roth mówi pewno mówi ci tyle co mi Coltne i Davis) ;-)

klejson

ok:)) faktycznie ten Roth tłumaczy wszystko.pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
dyskretny

Mi też wiele tłumaczy jeśli ktoś wie kim jest jego rozmówca tylko potym jakiej słucha muzyki. pozdrawiam

klejson

Tyle ,ze w moim odczuciu on wcale nie nabiera tego lekarza, tylko ten lekarz ,rozumie ,ze on nie chce juz dalej zyc ze swiadomoscia ,ze przyczynil sie do smierci swoich dzieci i sam zabil zone. Na co zreszta wskazuje mina lekarza i tekst Leo - 'lepiej umrzec jako dobry czlowiek niz zyc jako potwor'.

klejson

Duchy, kryptydy, paranormalia nie są fantazją. Tak nie jest jak mówisz wszystko at all.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Anger_Wojo

Aleś błysnął oślepiłeś tutaj wszystkich swoją inteligencją i argumentami ,niektóre filmy są za skomplikowane dla niektórych odbiorców ,jak chcesz prosty kryminał to sobie obejrzyj policjantów z miami lub jakiś jeszcze prostszy serial bo ten też może być dla Ciebie za skomplikowany :D ,a DiCaprio jest coraz lepszy w tym co robi obejrzyj sobie "incepcja " ale on też jest troche skomplikowany i może się Ci nie spodobać

Anger_Wojo

Niby film ci sie nie podoba, ale tak naprawde jedyne co ci sie w nim nie podoba to aktor i to jest twoj caly argument. Zreszta moze cie on i draznic, o gustach sie nie dyskutuje, ale na pewno nie masz zadnych podstaw ani odrobiny wiedzy, zeby oceniac jego umiejetnosci aktorskie, wiec lepiej nie rob sobie wiecej obciachu

ocenił(a) film na 7
Anger_Wojo

film o ciekawej fabule, jednak strasznie skomplikowany i rzeczywiscie trudny do zrozumienia.

ocenił(a) film na 9
Anger_Wojo

Chłam to cie robił. Fakt, film nie był najwyższych lotów i troche wkurzał ale nie był taki zły. Na poziomie 7 albo i lepsze bo w 7 za dużo religii.

ocenił(a) film na 9
Anger_Wojo

Anger_Wojo - oczywiście do swojego zdania masz prawo, ale mam wrażenie, że albo jesteś bardzo młody/a albo niedojrzały/a. Styl twojej wypowiedzi, błędy językowe, stylistyka i interpunkcja pozostawiają wiele do rzeczenia nie wspomnę nawet o zasobie słów i tworzeniu zdań. Plus argumenty do dupy. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones