PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 910
ocen
8,2 10 1 587910
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

hmmmm

ocenił(a) film na 10

Chodzi o pytanie caprio na koncu czy warto zyc potworem czy umrzec dobrym czlowiekiem wiec jak dla mnie, to to cale leczenie przynioslo efekty ale on wiedzial ze zabil zone i niby ponosil wine za smierc dzieci, wiec postanowil udac brak porpawy zdrowia psych. A wy jak to odbieracie ?

ocenił(a) film na 10
dokrat

Dobrze to zrozumiałeś i ująłeś.

ocenił(a) film na 10
dokrat

Jak dla mnie to nie można jednoznacznie określić która interpretacja zakończenia jest właściwa i wgl która rzeczywistość jest prawdziwa. Wg mnie właśnie o to chodziło otwarte zakończenie, niedopowiedziana prawda to właśnie sprawia że ludzie po obejrzeniu filmu nie odstawiają go na półkę tylko oglądają jeszcze raz czy dyskutują o nim ze znajomymi. Nie możemy wykluczyć żadnej opcji bo w filmie są sceny które każdą potwierdzają i takie które obalają. Właśnie to jest fenomen filmu do interpretacji przez każdego z nas można go odebrać na różne sposoby ;) a wgl link do podobnego tematu http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+tajemnic-2010-464256/discussion/WYSPA+TAJEMNIC+ ROZSZYFROWANA+!+!+!+%29,1516573
Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 10
Natusia_94

Co to znaczy, że nie można jednoznacznie określić słuszności interpretacji i zakończenie jest otwarte? Chodzi o to, że nie możemy jednoznacznie ocenić czy "Teddy" na końcu filmu odzyskał zdrowe zmysły i celowo udał nawrót choroby na schodach, czy też nie możemy jednoznacznie określić czy "Teddy" był chory czy zdrowy i padł ofiarą spisku zbrodniarzy?

ocenił(a) film na 10
poland7

JAK DLA MNIE a nie jestem krytykiem ani ogromnym znawcą :P to nie możemy określić czy 1. Był chory wyleczyli go ale wolał poddać się zabiegowi żeby nie pamiętać. 2. Był chory nie wyleczyli go (czytaj był wariatem). 3. Nie był wcale chory ale go wrobili i zaczął w to wierzyć nie radził sb z poczuciem winny więc wolał poddać się zabiegowi żeby nie pamiętać. W sumie to dawno oglądałam ale pamiętam tyle że nie byłam w stanie wskazać jednoznacznie i na 100% które zakończenie (i zarazem rzeczywistość) jest tym 'prawdziwym' i chyba właśnie celowo ten film był tak zrobiony :D Właśnie dlatego tak mi się spodobał :) Tak że według mnie każdy w zależności od odbioru filmu może interpretować po swojemu bo nie jest nam narzucana ta jedna opcja ponieważ zakończenie jest jakby niedopowiedziane. Ale to jest moja opinia z którą każdy może się nie zgadzać :P

ocenił(a) film na 10
dokrat

dobrze powiedziane! ... ale tylko jeśli chodzi o film.
bo w książce na końcu takie słowa nie padają. tylko, że muszą się wydostać. tak jakby ... dalej był Teddym. nic nie wiemy, czy przyjął do wiadomości ten sen? czy wymyślił, że to efekt prania mózgu i przyjmowania psychotropów, spisek? i dalej alter ego wiodło prym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones