PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 845
ocen
8,2 10 1 587845
7,1 47
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Hej ludziska

scena gdy Leonardo przesłuchuje pacjentów i rozmawia z kobieta ktora prosi o szklankę wody "Chucka" Po przyniesieniu podaje ja a aktorka tak jakby udawała (ręka jest pusta ) ze pije ale stawia pustą szklankę a szklanka na pewno była pełna !!!! o co chodzi w tej scenie ??? czy to tylko kucha ???? zresztą było ich kilka więcej:):)

misiek7_2

Dodam, że napis ,,Arbeit macht frei" nie wygląda jak ten z Dachau tylko jak ten odzyskany z Oświęcimia (jest profilowany we wstędze a nie wpisany w prostokąt). Dodatkowo zauważcie, na jakiej wysokości trzyma wzrok pani Sorando w jaskini. Leo kuca przy ognisku a ona mówi jak do stojącego.

ocenił(a) film na 8
Encefalopata

Scena w której Leo jedzie Jeepem - po tym jak wrócił z jaskini strasznie słabo skomponowano. Nierealistyczna. Film jest prawie perfekcyjny technicznie, ale na km w tej scenie mi wali Blue Screenem

ocenił(a) film na 7
Finalny_Odbiorca

a co ze szklanką ????????????? nikt tego nie zauważył????

misiek7_2

masz racje z tą szklanką, ale nie wiem o co kaman

ocenił(a) film na 7
Encefalopata

Hehe, masz 100% rację. Oglądając film odczułem, że jest w tej scenie coś nie tak, ale zaraz o tym zapomniałem. Rzuciłem teraz okiem na tę scenę i babka ewidentnie nie ma w ręku szklanki :D

gongal

Błędów jest znacznie więcej. Znikająca szklanka to jedno, w napisie Arbeit...literka "B" jest można powiedzieć prawidłowo..niestety w oryginale jest do góry nogami co było protestem człowieka który ten napis robił. Zauważcie że w czasie rozmowy ze swoim byłym partnerem ów partner raz się drapie po głowie, a w kolejnej scenie trzyma ręce opuszczone, i znów kiedy kamera pokazuje go od przodu drapie się po głowie ..i tak kilka razy. Scena w której Teddy(?) wraca z jaskini jest nakręcona w studio, co można łatwo wywnioskować po kompozycji światła. W lesie jest dość ostre światło, a na naczelnika i Teddiego pada ładne rozproszone światło z miękkimi cieniami. Niestety błędów jest dużo więcej, niestety ponieważ film jest naprawdę dobry...ale jak widać kiepsko zmontowany. No chyba ze taki był zamysł reżysera.

ocenił(a) film na 8
ronine

Te zniekształcone "B" było w Oświęcimiu, a scena z filmu w Dachau...

ocenił(a) film na 9
Encefalopata

No właśnie napis w Dachau był na bramie, a w Oświęcimiu był nad bramą, nie kwestionuje wiedzy twórców filmowych, ale być może chodzi tutaj o symboliczne ujęcie tej tematyki i zwrócenie na niej uwagi, na jej uniwersalność, na podobieństwo które wskazałem w swoim komentarzu tego wiezienia do obozu koncentracyjnego.

ocenił(a) film na 9
misiek7_2

Też wcześniej nie zauważyłem tego, że ona nie ma w ręku szklanki. Nie wiem czy chodzi tu o to, byśmy uwierzyli w to, że tak naprawdę to były urojenia głównego bohatera, bo w filmie jest więcej takich błędów. Jak widać wielu je teraz odszukuje, ale wszędzie pisze, że DiCaprio gra Danielsa, a nie tego wariata Andrewa który miał głupie nazwisko ze teraz se nie przypomnę, więc sprawa jest oczywista. Bohater jest Danielsem, który nie zabił swojej żony;p Jednym słowem twórca chciał się trochę zabawić widzem i myślę, że to mu się udało. To mnie być może w przyszłości skłoni do baczniejszego powtórzenia tego filmu, ale póki co nie mam ochoty;p

ocenił(a) film na 8
mariouszek

Z tym napisem "Arbeit Mach Frei" to najnormalniej w świecie dali ciała. Napis w Dachau ma zupełnie inny "design", niż w Auschwitz, jak ktoś już wcześniej wspomniał. Kolejny dowód na ignorancję Amerykanów, bo akurat takich wpadek nie powinno być, zwłaszcza w takiej produkcji. Ale już kiedyś podobnież dali ciała, bodajże w filmie U-571, gdzie rozwiązanie tajemnicy Enigmy przypisali sobie i Anglikom, a wiadomo, że jej dekryptaż to zasługa polskich inżynierów. Ech...

ocenił(a) film na 8
misiek7_2

Wg mnie to kolejna z jego halucynacji. Trudno mi uwierzyć, że na etapie montażu nie można spostrzec i usunąć króciutkiego fragmentu, tym bardziej, że nie byłoby konieczności powtarzania całej sceny.

ocenił(a) film na 8
moostapha

Halucynacja czy nie, było powiedziane, że faktycznie brał udział w wyzwoleniu Dachau, więc skoro Dachau to Dachau, a nie Auschwitz.

użytkownik usunięty
sab1970

A co z tym RUN, które pospiesznie napisała mu w notesie przesłuchiwana pacjentka? To mi ostro gmatwa sprawę.

Moim zdaniem ona napisała "run", gdyż wiedziała, iż bohater jest w istocie pacjentem, i czując z nim solidarność chciała mu powiedzeć, ze ta gra to jego jedyna szansa ucieczki.

ocenił(a) film na 10
misiek7_2

We *wszystkich* filmach Scorsese jest *cała masa* błędów. Jego filmy nie są montowane, one są rąbane siekierą i dopiero wtedy sklejane. Polecam obejrzeć Departed, w jednym ujęciu Leo patrzy do góry, w kolejnym patrzy gdzieś w bok, a w jeszcze innym wcale nie patrzy, bo ręką zasłania oczy ;). W montażowni można by było to ukryć. Ale nie Scorsese. Może jest tu jakaś metoda? Szukania jakiejś ciągłości w emocjach aktora?

Odnośnie szklanki. Być może scenę trzeba było jeszcze raz nakręcić i akurat wtedy zabrakło rekwizytu :>?

ocenił(a) film na 10
misiek7_2

Tak jeszcze apropo tej szklanki, zauważyć można, pijąc używa prawej ręki, natomiast odstawiając szklankę lewej { teoretycznie mogłaby przełożyć (choć w sumienie było czego)ale jakoś tak mało poręczne się to wydaje}

ocenił(a) film na 10
Torgi

Jeszcze się do tej szklanicy przyczepie bo zapomniałem dopisać, że chwile po tym jak pacjentka odstawia ją pustą, szklaneczka znów pełna.

ocenił(a) film na 9
Torgi

Musze przyznać że błąd ze szklanką jest ewidentny, ale film jest na tyle dobry że się obrania...
A co do tej pustej i znów pełnej szklanki, to zauważyłem że on jednak nie jest pełna, przy wstawaniu kobieta rusza stołem, a w szklance nie widać ruchu wody...(po prostu taki urok szklanki, kreska przez która wydaje się że jest coś w niej nalane )

użytkownik usunięty
syp_dino

chyba nie myslicie ze szklanka to BLAD NIECHCACY?!

użytkownik usunięty
syp_dino

chyba nie myslicie ze to blad niechcacy?

ocenił(a) film na 9

czyli, że specjalnie?
ciekawe, wytłumacz ;)

ocenił(a) film na 9
syp_dino

Pewnie, że przypadkowy błąd, aktorka musiała zapomnieć wziąć szklankę do ręki, każdemu się czasem tak zdarza. Reszta ekipy na planie akurat myślała o czymś innym i nie zauważyła, a montażysta pewnie sobie popił.
NO LUDZIE, BŁAGAM WAS.
http://www.youtube.com/watch?v=acZqbz5egfU

ocenił(a) film na 8
selfishcat

Teedy przyleciał z kosmosu gdzie popadł w szaleństwo z powodu braku odpowiedniej ilości tlenu i dlatego zarąbał swoja rodzinę. Teraz na ziemi ma więcej tlenu, ale jego leki nie uwzględniają tego, że przez długi czas funkcjonował w miejscu o bardzo słabej grawitacji, dlatego zadziałały inaczej, niż chcieli jego lekarze. W związku z powyższym wydaje mu się, że jest pacjentem szpitala podczas gdy tak naprawdę pracuje dla rządu, bo inaczej JAK MÓGŁBY POLECIEĆ W KOSMOS ?!

ocenił(a) film na 10
dorota33_filmweb

O nieeee znowu Ty;p Cebulaku Ty i te Twoje teorie;]

misiek7_2

Błędów takiego typu, że ktoś w różnych ujęciach stoi w różnych pozycjach, ma różne fryzury, jedną ręką pije, a drugą odstawia kieliszek, wysiada z samochodu z zamkniętym oknem, które patrząc z drugiej kamery jest otwarte, itp. jest mnóstwo w KAŻDYM filmie. Natomiast fakt, że kobieta udaje, że ma w ręku szklankę - totalnie wątpię, by była to tego typu skucha, niedopatrzenie. Jak można nie zauważyć, że nie ma się w ręku szklanki, kiedy się pije? Bzdura. Ale nie mam pojęcia, czemu ta scena została tak nakręcona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones