PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785552}

X-Men: Mroczna Phoenix

Dark Phoenix
5,4 40 470
ocen
5,4 10 1 40470
3,6 12
ocen krytyków
X Men: Mroczna Phoenix
powrót do forum filmu X-Men: Mroczna Phoenix

Witam. Poszukuję inteligentnej i spokojnej osoby do wytłumaczenia mi, w jakim czasie i kiedy odbywa się akcja tutaj? Nie mogę wpasować jej pomiędzy inne... Przecież już kiedyś w pierwszych częściach zginęła Jean lub w Loganie/Wolverinie... co tu nagle znowu robi i kończy w inny sposób? Totalnie się pogubiłem w tych x-man'ach odkąd zaczęli cofać się w czasie i mącić w fabule... tak samo inni aktorzy grający postacie, oraz śmierć w tej części (wiemy kogo, nie chcę spojlerować) skoro była ta postać w każdej części, praktycznie głowna rola, a tu nagle koniec...? o co chodzi?
Proszę też o wypisanie mi części po kolei, w jakich należy oglądać (po kolei akcji/fabuły, nie roku), może zasiądę jeszcze raz wtedy do całej serii aby wszystko dobrze zrozumieć, chyba, że ktoś z czytających ma na tyle czasu i chęci, aby mi to łopatologicznie wytłumaczyć.. :)

A co do tej części, to pomimo słabej oceny i ogólnego zainteresowania, to podobała mi się. Może nie była najlepsza, ale jak to x-man'i oglądało się ją przyjemnie. Natomiast uważam, że jest lekko naciągana/niepotrzebna... Mogli zrobić sobie dłuższą przerwę i wypuścić prawdziwą perełkę, a nie żeby tylko było. Jakość, nie ilość.

Dzięki, pozdrawiam.

dejvofficial

W "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" doszło do zmiany przyszłości i od tego momentu akcja się dzieje w alternatywnej linii czasowej. Tak, że ta fabuła już nie łączy się z pierwszymi 3 częściami. To dość popularny zabieg w tego typu produkcjach. Podobny zabieg zastosowali w najnowszej serii kinowej Star Treka. Polecam zobaczyć w tym temacie Spider-man Universum z zeszłego roku. Jest w niej 7 Spider-menów z równoległych rzeczywistości. Nie tylko dostał Oscara za animację, ale niesamowicie zabawny. Jeszcze jest kwestia filmu "Wolverine: Logan". To jeszcze coś ciut innego. Studio pozwoliło twórcom zrobić taki swobodny, bardziej autorski film luźno powiązany z Innymi filmami. To nawiązuje do popularnych serii amerykańskich komiksowych "What if...", w których zwykle bohaterów wstawiają w inne czasy, albo zmieniają coś kluczowego dla postaci|: np przykład Batmana w XIX wieku, a nawet samurajskiej Japonii czy "X-Man w czasach Elżbiety 1".

ocenił(a) film na 6
grzmit

Ok, dzięki, jest trochę jaśniej. A czy mógłbym prosić o podanie w takim razie odpowiedniej kolejności (fabularnej) oglądania części x-man'ów?

ocenił(a) film na 5
dejvofficial

Oryginalna linia czasu
1. x-men geneza: Wolverine (2009)
2. x-men: pierwsza klasa (2011)
3. x-men (2000)
4. x-men 2 (2003)
5. x-men: ostatni bastion (2006)
6. Wolverine (2013)

Zmieniona linia czasu:
1. x-men: przeszłość, która nadejdzie (2014) (początek filmu ze starymi bohaterami to oryginalna linia)
2. x-men: apocalypse (2016)
3. x-men: mroczna phoenix (2019)
4. Logan: Wolverine (2017)

ocenił(a) film na 6
SnooglePie

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
SnooglePie

A jak wyjaśnić to, że X-Meni dysponują technologią wyprzedzającą czasy, w których żyją? Kosmiczny samolot w dobie wahadłowców i płaskie monitory w 92 roku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones