PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785552}

X-Men: Mroczna Phoenix

Dark Phoenix
5,4 40 406
ocen
5,4 10 1 40406
3,5 11
ocen krytyków
X Men: Mroczna Phoenix
powrót do forum filmu X-Men: Mroczna Phoenix

Film zdecydowanie nie zasługuje na średnią 5,8. Teraz widzę, że sprawdza się to, o czym wiele osób na FW pisało, czyli zaniżanie, albo zawyżanie ocen.

Taki średniak jak Avengers Endgame ma 8,3 /10 i jest w top 100 filmów. Film, który trwał 3 godziny, przez pierwszą godzinę miał 0 akcji, przedłużanie z głupimi żartami, tj. gruby Thor itp. i miał bardzo mierną fabułę. Zdecydowanie nie zasługuje na miejsce w podium obok np. Ojca Chrzestnego.

Tutaj mamy do czynienia z przynajmniej dobrym filmem, który zasługuje na przynajmniej uczciwe 7/10. Fabuła jest ok, muzyka Hansa Zimmera robi robotę jak zawsze i postaci X-men są bardzo dobrze przedstawione. Jest sporo nawiązań do starych X-men z początku 2000 roku tj. Ostatni bastion, gdzie również widzieliśmy przemianę Jean.

Widzę, że dużo osób czepia się Sophie Turner, uzasadniając że słabo grała. Moim zdaniem poszło jej nieźle biorąc pod uwagę jej niewielkie doświadczenie aktorskie (znana chyba tylko z Gry o Tron). Przypominała mi Jean graną przez Famke Jannsen, mroczną, potężną i niestabilną emocjonalnie postać. Oddała to całkiem dobrze.

Magneto w wykonaniu Fassbendera również bardzo miło się oglądało (najbardziej scena w pociągu).

A więc podsłumowując nie słuchajcie malkontentów tylko idzie na film i przekonajcie się sami.

ocenił(a) film na 8
vega1337

*podsumowując, przepraszam ale edycja na FW działa gorzej niż średnio.

vega1337

Dzięki za opis. Szczerze mówiąc, już się martwiłem tymi kiepskimi ocenami. Nie chce mi się wierzyć, że ten film jest tak słaby. Dotychczas X-Meni jeszcze mnie nie zawiedli i liczę, że teraz również nie zawiodą. Pozdrawiam:-)

mariooks1945

Obejrzałem wczoraj i również nie rozumiem malkontentów. Mi się podobał, nie zawiodłem się. Jest trochę zmian w stosunku do poprzednich części, np. brak charakterystycznej czołówki. Najbardziej podobała mi się muzyka-główny motyw Hansa Zimmera do tej pory siedzi mi w głowie! Aktorsko nie jest tak źle. Uważam, że Turner całkiem nieźle sobie tutaj poradziła. Początek może nie był zbyt dobry w jej wykonaniu, ale z każdą sceną się rozkręcała. Fassbender i McAvoy jak zwykle trzymają poziom. Najbardziej jestem rozczarowany Jessicą Chastain, którą uważam za naprawdę dobrą aktorkę, tymczasem w tym filmie gra zbyt zachowawczo. Sceny akcji-najlepsza ta w pociągu, ale to już wiele osób zauważyło. Ta w kosmosie na początku też dobra...a także parę innych, podczas których jest na czym oko zawiesić. Generalnie polecam, aczkolwiek jednak ostatnie części bardziej przypadły mi do gustu. Nie chciałem spoilerować, więc pominąłem co nieco;-) Moja ocena to coś między 7+/8-.

ocenił(a) film na 7
vega1337

Mam bardzo podobne odczucia, że większość osób chciała żeby im się nie spodobał, szła z takim nastawieniem.

ocenił(a) film na 7
vega1337

Zgadzam się z tobą. Słyszałem ze są słabe oceny i recenzje ale czułem ze nie należy się tym sugerować. Dzisiaj byłem w kinie i bardzo mi się podobało. Sansa tez dała radę :p Szczerze to bardziej mi się podobała w tym filmie niż w GOT

ocenił(a) film na 8
vega1337

Dobry film (fabuła, efekty, akcja, muzyka), ale w większości bardzo słaba gra aktorska ... Czułem się jakbym patrzył na drewniane kukły (poza Magneto i Xavierem), a Cyclopsa mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał oglądać na ekranie.

vega1337

wlasnie aktorsko troche dziwnie sie to ogladało ... ale xmeni maja to cos w sobie, ze nawet jak z jakiegos powodu jest srednio to z innych powodów mozna o tym zapomniec :)

X>A

ocenił(a) film na 10
vega1337

Dla mnie super :) Klimat zachowany :) Muzyka niesamowita :) Po obejrzeniu wypominki pierwszej Trylogii :)

ocenił(a) film na 3
vega1337

No pewnie, drewniana gra aktorska, debilny scenariusz, brak reżyserii, efekty od których oczy bolą. To składa się na dobry film. Nie wiem co to za bańka, ale na moim seansie ludzie uciekali.

Dobre nawiązania? Historia z ostatniego bastionu, filmu słabego, wzięta do poprawki, a oni sknocili to jeszcze bardziej. Fassbender to pięknie się marszczył, no turlalem się po podłodze

ocenił(a) film na 3
ghost920

Walka w pociągu z botami z kosmosu, którzy wyglądają jak ludzie, cały czas, bo tak. Możnaby pomyśleć, że skoro to wielki finał to stawki i emocje będą większe, ale nie, brak napięcia, idiotyczne zachowania, papierowe ludziki. Ostatnia część serii która trzymała pewien poziom żegna się w okropny sposób. Dla fana serii oczywistością jest obejrzeć ten film. Szkoda tylko, że twórcy wypuścili taką kupę. Lepiej obejrzeć na streaming'u lub tv.
Film nie zasługuje na 5.8, film średni. Taki film jest przynajmniej sprawnie nakręcony, tu w trakcie akcji gówno widać.
Btw myślę że trolujesz, ale co tam :)

ocenił(a) film na 7
vega1337

Zgadzam się z twoją opinią , od jakiegoś czasu oceny na filmwebie są zaniżone lub zawyżone. A w komentarzach widać wysyp trolli.

ocenił(a) film na 10
vega1337

Fassbender jak zwykle cudowny jako Magneto ❤️❤️❤️❤️❤️

ocenił(a) film na 6
vega1337

Avengers jest o tyle dobry, że wszystkie części się ze sobą łączą, a nie jak tutaj, że Xavier nagle staje się zły, bo scenariusz tego wymaga. Ale ogólnie "Dark Phoenix" nie jest taki beznadziejny jak chociażby najnowszy Terminator. Scenariuszowo jest mało oryginalny, ale przynajmniej prosty jak budowa cepa. Od początku do końca jest jeden wątek filmu i on sprawnie szybko płynie, więc to jest taki plus. Reżysersko film położono, no bo "Dark Phoenix" jest sztywny jak moja pała na widok Megan Fox. Wszyscy tak poważnie wszystko traktują, wiecznie są podminowani i do tego pełno dialogów o naprawianiu świata i tej tolerancji odmienności, ciężko to znieść. Przez to, że wszystko jest ciągle takie poważne, no to aktorzy stają się nudni, bo nikt im nie powiedział, że można zluzować poślady.

Sophie Turner ciągle wyje do księżyca, że co to się z nią nie dzieje i że krzywdzi tych, których kocha i tego jej męczenia dupy nie da się znieść. Z kolei przed objawieniem się tej mocy to wszyscy dookoła niej męczyli odbyt i milion razy się pytali, czy wszystko z nią gra, a to małolaci, po takiej ciężkiej akcji powinni kopulować do nieprzytomności i ładować w siebie nieprzyzwoite ilości używek.

No, więc film jest sztywny i nudnawy, ale jakoś przelatuje i się kończy. Można przeboleć. Były gorsze blockbustery w zeszłym roku (ekhm. Terminator).

vega1337

Mam dokładnie te same odczucia. Film mi się bardzo podobał, o ile już się przyzwyczaiłem że zdarza mi się mieć odmienną opinie od większości, tak w przypadku np. Batman v Superman opozycja fanów broniących tego filmu jest dość spora, a nawet jeśli nie taka duża to wyrazista. Nawet hejterów Snydera i BvS nie dziwi istnienie fanów tego filmu. W przypadku Dark Phoenix jednak czułem się wyobcowany, bo znalazłem w sieci dosłownie 2 opinie przychylne.

Bardzo miło było mi przeczytać Waszą dyskusję. Uwielbiam te obsadę, uwielbiam serię filmów X-Men od studia 20th Century Fox, i ubolewam że to już koniec. Chciałbym zobaczyć gdzie dalej potoczy się wątek Magneto i jego wyspy (Utopia?), oraz Xaviera. Chętnie bym także zobaczył jak Beast sobie poradzi jako nowy Professor X.

Smutno mi, że to już koniec. Boję się tego co zrobi MCU z mutantami. Być może będą mieli świetny pomysł, a być może mi się w ogóle nie spodoba, jak np ich wersja Spider-Mana, którą ledwo trawię.

ocenił(a) film na 7
vega1337

Witam ja jestem zawiedziony brakiem quick silver dokładny jego czas ekranów to 2minuty jedna z lepszych postaci myślałem że jeszcze sprubujo coś z niej wyciągnąć na koniec. Pokonała avengerosewgo o niebo a tu nic

ocenił(a) film na 7
vega1337

Pełna zgoda co do tych X-Menów. Nie uważam, że to najlepsza część (znajduje się u mnie za oryginalną trylogią, Pierwszą klasą, Przeszłością, która nadejdzie i Apocalypsem, ale ciągle mi się naprawdę podoba. Fabuła, postacie i ich przemiany, relacje, muzyka - wszystko to na plus. Widzę pewne dziury fabularne, próby pójścia tu i tam „na skróty”, ale nie na tyle poważne, by mi przeszkadzały. Myślę, że to mocne 7/10.

vega1337

23% na rotten to też zaniżona ocena?

ocenił(a) film na 1
vega1337

Kolejne feministyczne guano..Ale już mniejsza o to. Dla mnie problemem jest jakość efektów..film całą pulę przeznaczył na honoraria. Efekty rodem z painta w filmie za 200 milionów...ta scena z trzęsieniem ziemi to już przebiła dno piekła, a było wiele innych na równie zalosnym poziomie. Ta papka zarobiła trochę kasy tylko wyłącznie znanym nazwiskom

ocenił(a) film na 8
vega1337

Zgadzam się. Genialna muzyka Zimmera miód na moje uszy. Ciekawe postacie i brak debilnych żartów. dlatego to uniwersum zawsze było i będzie lepsze od mcu.

ocenił(a) film na 7
vega1337

Mi również sie podobał lubie filmy Marvela i nie zawiodłam się-muzyka i efekty specjalne rewelacja a i główna bohaterka poradziła sobie z rolą,i rozumiem że może film się komuś nie podobać ale żeby dawać 1 to po prostu żenada, celowe zaniżanie oceny. JAK AŻ TAK BARDZO SIĘ NIE PODOBA , RADZĘ ZMIENIĆ GATUNEK MOŻE NA POLSKIE KINO , NAPEWNO LEPSZE.

ocenił(a) film na 4
vega1337

Jedyne co się zgadza w tym filmie, odnośnie pierwowzoru ( komixu, lub serialu z lat 1992-1997 ) to sposób w jaki Phoenix wszedł w Jean Jean Grey, samo pojawienie się Dazzler ( choć jej postać też jest schrzaniona ) i jakiekolwiek nawiązanie do Cesarstwa Shiar - i na tym koniec. Spytam tylko jedno: znasz oryginalną sagę Dark Pheonix ? Jak można było być tak szalonym by chcieć zmieścić sagę " Dark Pheonix " ( która w oryginale trwa przez 9 odcinków ) w jednym filmie ? By dobrze, treściwie i sensownie zekranizować tę konkretną sagę FOX ( jeszcze wtedy ) powinien ją zrobić w dwóch częściach i to po 3 godziny każda ( nie ma co najmniej połowy ważnych dla tej historii postaci, a niektóre jeśli w ogóle są to pojawiają się na zbyt krótko patrz Dazzler ). Tej sagi nie da się zrobić w 1 filmie i w momencie gdy FOX podjął właśnie taką decyzję, już było wiadomo, że to będzie kicha. Ten film to jedna z najgorszych ekranizacji komixu jakie w ogóle powstały.

ocenił(a) film na 5
Flinston1987

komiksy nie mają znaczenia, to jest film, gdyby wszystko było takie samo to by było nudne, oni po swojemu to tworzą i nie muszą wszsytkiego z komiksów pokazywać

ocenił(a) film na 4
dubbelvla

Jeśli komixy nie miałyby znaczenia to ten film miałby lepszą średnią. Nie chodzi o pokazywanie wszystkiego, ale nie można robić filmu na podstawie czegoś i jednocześnie kompletnie olać materiał źródłowy ( tj. zrobiono w tym przypadku ), ponieważ wtedy kręcenie takiego filmu traci kompletnie sens. Nie bez powodu ten film ma taką średnią ( zarówno u widzów jak i krytyków ) i jest kompletną klapą/wtopą finansową.

ocenił(a) film na 5
Flinston1987

Film dobry nie jest, ale nie jest też zły, łączy się z poprzednimi filmami, historia toczy się dalej, o to im chyba chodziło najbardziej, ja nie wiem czy oni wogóle mieli na celu robionie wiernej ekranizacji komiksu, to chyba fani tego oczekiwali, nie dostali co chcieli i oceny dużo niższe dali

ocenił(a) film na 2
vega1337

Uwielbiam serie Avengersow a kazdy film z niej widzialem kilka razy. Tej szmiry nie potrafie przemeczyc. Rzadko kiedy mam do czynienia z tak mialkim i nudnym gniotem.

Nie zasluguje na 5.8. Masz racje w tej kwestii. Osobiscie nie dalbym nawet 3.

ocenił(a) film na 9
vega1337

Może te słabe oceny dla Sophie od tych co oglądali Famke Jensen w poprzednich filmach. Przez ten pryzmat rzeczywiście wypadła gorzej, Famke była rewelacyjna.

vega1337

dla mnie cala seria srednia ale ta czesc jest najciekawsza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones