PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785552}

X-Men: Mroczna Phoenix

Dark Phoenix
5,4 40 470
ocen
5,4 10 1 40470
3,6 12
ocen krytyków
X Men: Mroczna Phoenix
powrót do forum filmu X-Men: Mroczna Phoenix

X-MEN a AVENGERS

ocenił(a) film na 8

20 Century Fox to najlepsze, co mogło się przytrafić X-MEN. Marvel nie wierzył w ten cykl, poszedł własną drogą, znacznie bardziej kolorową i infntylną, czego skrajnym przypadkiem jest AVENGERS. W porządku.
X-MEN dojrzewało na naszych oczach, nigdy nie robiło kroku wstecz, cały czas pogłębiało historię, czyniło ją coraz bardziej psychologicznie złożoną. Podejmowało tematy rasizmu, nietolerancji, dyskryminacji. No i zawsze działo się na planecie Ziemia. Kontekst historyczny był autentyczny (Oświęcim, Kuba, Wietnam etc.) a nie jakaś zmyślona Sokowia, Wakanda etc. tchórzowski wybieg przed autentycznymi problemami świata.
Gawiedź tego nie lubi, inteligentny widz doceni.

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

A jak Marvel mógł wierzyć bądź nie w X-Men skoro nie miał praw do ekranizacji? Dopiero teraz Marvel dostaje te prawa dzięki temu, że Disney przejmuje Foxa.

ocenił(a) film na 8
Netehor

Marvel miał prawa autorskie X-Men w pierwszej kolejności i odsprzedał je 20th Century Fox 20 lat temu, Columbii sprzedał Spider-mana etc. Później stopniowo zaczął odzyskiwać prawa do poszczególnych postaci, ale jak już mówiłem, dobrze, że nastąpiło to tak późno. Dzięki temu powstało wiele samodzielnych udanych filmów o Mutantach, nie silących się na budowanie żadnego uniwersum. To były filmy, nie wyrachowane produkty wielkiej machiny.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

"MROCZNA FENIKS" to film pełnoletni.
Nie bezbłędny, ale satysfakcjonujący ze względu na konsekwentną dojrzałość w przedstawieniu świata i psychologii postaci. Także przemocy.
Simon Kinberg okazał się pojętnym uczniem Bryana Singera, to cieszy. Zachwycają w tym filmie zwłaszcza sceny akcji, te bowiem wymagają umiejętności inscenizacyjnych i okazuje się, że pan Kinberg wie co i jak (cała sekwencja z promem kosmicznym, scena wypadku samochodowego, scena wyrywania wagoników metra spod ziemi, scena w pociągu - wszystkie zapierają dech). Brawo!

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Zgadzam się.
Pamiętam jak zachwycony byłem X-Men: First Class z niecierpliwszą czekałem na X-Men: Days of Future Past i co to był za film -niesamowity,X-Men: Apocalypse stał się moim ulubionym filmem z serii(gdy magneto mówił po Polsku byłem dumny kiedy inni śmiali się z akcentu).Dark Phoenix mnie porwała muzyką,gra aktorską wszystkie te zbliżenia kamery podczas emocjonalnych momentów no i te efekty specjalne,co za wspaniałe zwieńczenie mojej ulubionej serii filmów na podstawie komiksów i dzięki komu a no własnie 20 Century Fox.
Co do disney i chłamu jakim nas raczy ... tylko czas pokarze ile przyjdzie nam czekać na tak fenomenalna sagę.

ocenił(a) film na 8
wildecard

Yup!
https://www.youtube.com/watch?v=5QPg66BEgV4

wildecard

"gra aktorską wszystkie te zbliżenia kamery podczas emocjonalnych momentów"

jedynie kto tutaj gra to Fassbender/McAvoy, reszta to drewno

ocenił(a) film na 3
AutorAutor

Niestety, ale nie. Absolutnie świetnym filmem była Pierwsza Klasa, Przeszłość, która nadejdzie niewiele gorsza, ale dalej to dramatyczny spadek w dół, gdze Mroczna Feniks to już niestety dno. To fascynujące, jakim cudem ten film trwał dwie godziny, a tak mało było w nim akcji i tak mało budowania relacji między postaciami. Tym wszakże stali dotychczas X-Meni - świetnym aktorstwem i relacjami między postaciami, zwłaszcza Xaviera i Magneto.

ocenił(a) film na 8
Mlodzik91

Akurat psychologia stoi w tym filmie na bardzo wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones