PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785552}

X-Men: Mroczna Phoenix

Dark Phoenix
5,4 40 406
ocen
5,4 10 1 40406
3,5 11
ocen krytyków
X Men: Mroczna Phoenix
powrót do forum filmu X-Men: Mroczna Phoenix

Generalnie film był całkiem, całkiem, jednak pogubiłam się totalnie w wątkach xmenów. Raven ginie, Jene gdzieś fruwa po niebie, a wszyscy uważają ją za zmarłą. W "późniejszych" częściach, które wyszły wcześniej są obie panie z ekipy xmenów, więc tak jakby logika mnie zawodzi. Chyba, że się mylę, to niech ktoś mnie naprowadzi na dobry trop lub wytłumaczy ten miszmasz.

ocenił(a) film na 6
LilithLilith

SPOILER


Trzeba pamiętać że w filmach są dwie różne serie komiksów, z różnych alternatywnych czasów. Ta oryginalna z lat 2000, uważam za prawdziwą, realną, natomiast ta seria z lat 2010 i dalej to już nowa alternatywna historia, tylko reżyserom i scenarzystom nie wyszło i za bardzo się poplątali w swoich pomysłach.

Akcja dzieję się w latach 90-tych, więc spokojnie jeszcze bohaterzy mogą wrócić, zostać wskrzeszeni, sklonowani itd. w końcu to tylko komiksy i zawsze się znajdzie jakieś wytłumaczenie. W pierwszej oryginalnej serii Jean też zginęła w 2 części, żeby wrócić w 3, więc tak jak to było w Days of Future Past, gdy na koniec wrócił Logan i spotkał Jean, wciąż jest to możliwe. Raven nie pamiętam, aby pokazywali w nowej trylogii w czasach współczesnych, więc jest możliwe że zginęła na dobre.

Wiadomo że można się czepiać, że między Pierwszą klasą a Mroczną Phoenix minęło ze 30 lat, a bohaterzy wyglądają jakby minęło max z 5 lat, ale pamiętajmy dalej to jest tylko komiks, bajka, nie szukajmy tu realizmu. W ten sposób możnaby się spierać ile Batman musi mieć lat z Jokerem, kiedy w bajkach i komiksach najczęściej ich potyczka kończy się zamknięciem Jokera w więzieniu na wiele lat, a za kilka odcinków znowu Joker jest na wolności i taka sytuacja powtarza się ze 20 razy, a Batman z Jokerem wciąż są młodzi.

ocenił(a) film na 7
LilithLilith

Raven żyła kiedyś dłużej, dopóki nie zmienili biegu historii w "Days of Future Past" która prowadziła do zagłady ludzkości i mutantów przez Sentinel'e. Obecna linia czasu prowadzi do Happy End'u, który widzimy w wyżej wspomnianym filmie "Day's of Future Past" w której Logan widzi Jean Grey, tak wiec wg. mnie Jean żyje w 100%. Jeśli nie, coś tu poszło nie tak xD

ocenił(a) film na 10
LilithLilith

Polecam poczytać komiksy, może wtedy się odnajdziesz. Wątpię, żeby bazując tylko na filmach przeciętny widz mógł się połapać.

Elsa7

A możesz nam pomóc?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones