PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787268}

Złe wychowanie Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post
6,4 9 158
ocen
6,4 10 1 9158
6,8 25
ocen krytyków
Złe wychowanie Cameron Post
powrót do forum filmu Złe wychowanie Cameron Post

Reedukacja Cameron Post to odważne kino społeczne z tematyką LGBT na pierwszym planie.
Choć nie da się uniknąć skojarzeń z „Lotem nad kukułczym gniazdem” Stanleya Kubricka, to film jest oryginalny, inteligentny i w lekki sposób opowiada o sprawach ważnych.
W tym przypadku o próbie sprowadzenia orientacji homoseksualnej do grzechu w katolickim rozumieniu tego zjawiska. Co więcej grzechu, który można odkupić i choroby, którą można „wyleczyć” w specjalnie prowadzonym do tego celu połączeniu ośrodka psychoterapeutycznego ze szkołą katolicką.
Film jest upiorny w przekazie, ponieważ dotyka tematów bardzo aktualnych społecznie. Opowiada o coraz powszechniejszych roszczeniach konserwatywnej części społeczeństwa uzbrojonego w sojusznika w postaci kościoła wobec wpływu na życie intymne innych ludzi. Akcja dzieje się w 1993 roku czyli ćwierć wieku temu i mogłoby się wydawać, że świat poszedł od tego czasu do przodu mentalnie. Nic bardziej błędnego. W roku 2018 zjawisko zobrazowane w filmie jest równie aktualne.
Reedukacja Cameron Post pokazuje system w którym homoseksualność jednostki jest traktowana jako patologia, którą można psychoterapeutyzować i korygować.
Film trafi na pewno do myślącego odbiorcy, którego światopogląd zbudowany jest na autonomicznym traktowaniu drugiego człowieka.
Konserwatyści mentalni i osoby związane z kościołem prawdopodobnie odbiorą tą produkcję jako herezję i atak na tradycyjne wartości.
Jesteśmy pewni, że film powinien trafić do szerokiej dystrybucji, aby wzbudzić dyskusję na temat granic ingerencji światpogladów takich czy innych grup w intymne sfery życia każdego człowieka.
Równolegle w stosunku do ważnych społecznie i psychologicznie tematów, które film podejmuje, to jest to po prostu świetnie nakręcone kameralne kino z mocnym scenariuszem i wyrazistymi postaciami.
Trzymamy kciuki za odwagę wśród dystrybutorów gotowych wyświetlać „Reedukację Cameron Post” w Polsce, ponieważ jest to kawał dobrego autorskiego kina.
Koniecznie obejrzyjcie, jak tylko będzie możliwość.
www.seanspsychologiczny.pl

robmil

Kiedy chcesz brzmieć jak inteligent a popełniasz błąd pisząc, że Kubrick zrealizował "Lot nad kukulczym gniazdem"

JohnTheBrave

Kiedy mylisz bierną agresję z konstruktywną krytyką. Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi Odważny Janku. Poprawione, a błąd był freudowski. Zdarza się.

ocenił(a) film na 5
robmil

Gdzie tam Stanley Kubrick i Lot nad kukulczym gniazdem, trzeba sprawdzać po napisaniu co się napisało.

kamil23234

Słuszna uwaga. Dzięki.

robmil

"(...) na pewno trafi do MYŚLĄCYCH ludzi.." "Konserwatyści (...) prawdopodobnie odbiorą tą produkcję jako atak.."
Cóż, ja jako człowiek związany z kościołem mam świadomość, że te ośrodki do "wyleczenia" homoseksualizmu to bzdury. Prowadzą je oszołomy, które z moim Bogiem mają mało wspólnego. Sam chętnie obejrzę film.
Pozdrawiam :)
P.S: Nie mam pojęcia, dlaczego ten błąd (nadal zresztą nie poprawiony) z "Lotem..." i Kubrickiem miałby być freudowski.
freudyzm «teoria psychologiczna zakładająca, że popęd seksualny jest motorem postępowania człowieka»
Z całym szacunkiem, ale nie pisz czegoś dlatego, że ci się wydaję mądre.

Marlinek4

Treści na filmweb nie można wyedytować post factum. Dlatego poprawka znalazła się w orygnalnym linku: http://seanspsychologiczny.pl/reedukacja-cameron-post-radosc-zycia-to-nie-grzech /
Co do zwrotu "freudowskie przejęzyczenie", to jest on używany potocznie i również w psychologii w znaczeniu nieświadomego myślenia o czymś innym. Teoria psychoanalizy Freuda m.in. własnie o tym traktuje, pisząc w uproszczeniu.
Twórczość Kubricka jest więc gdzieś w mojej nieświadomości :) Stąd użycie tego zwrotu.
PS. co do pisania to pozwolisz, że to ja będę decydować o czym chcę pisać i w jaki sposób :)
Z całym szacunkiem.

ocenił(a) film na 5
Marlinek4

ja nie jestem zwiazany z kosciolem ale mam wielu znajomych ktorzy sa mocno zaagnazowani w ruch katolicki. I zgodze sie z jednym, ze leczenie homosekualizmu przez jednostki zwiazane z Kosciolem to bzdura. Bardziej prawdopodobne, ze fundusze na utrzymywanie takich psychologicznych obozow koncentracyjnych sa zebrane sposrod konserwatystow, ktorzy polityke uprawiaja podpierajac sie 'Watykanem'. A Watykan, jak to Watykan, daje im zielone swiatlo bo to ... Watykan. 'Watykanem' - zwroc uwage w cudzyslowiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones